Upalne dni

Jak się ochłodzić w upalny dzień?

Zdrowie Kobiety
Niektórzy czują się podczas upałów wspaniale i potrafią się wylegiwać na słońcu na ponad 30 stopniowym upale. Inni zaś najchętniej zamknęliby się w piwnicy wypełnionej wodą i przespali wszystkie najgorętsze dni. Upał może powodować osłabienie, rozkojarzenie, rozdrażnienie oraz zawroty głowy. Jak zatem się ochłodzić?
Oddawanie krwi

Jak przygotować się do oddania krwi?

Zdrowie Publiczne
Zanim wybierzesz się do punktu krwiodawstwa powinieneś się nieco przygotować. Jeśli będziesz oddawać krew kolejny raz to z pewnością wiesz co robić - jeśli to twój pierwszy raz to przeczytaj poniższy poradnik.
Oddawanie krwi

Jak oddać krew?

Zdrowie Publiczne
Zrób coś wspaniałego i oddaj swoją krew! Poniżej znajdziesz przewodnik krok po kroku z którego dowiesz się jak wygląda proces oddawania krwi i jak się do niego przygotować.
rozmowa przez komórkę

Jak bezpiecznie korzystać z telefonu komórkowego?

Telefony Komórkowe
W ciągu ostatnich kilku lat zrodziło się wiele kontrowersji na temat używania telefonów komórkowych. Ponad 80% wszystkich mieszkańców świata jest w posiadaniu takiego telefonu. W 2010 roku liczba telefonów komórkowych przekroczyła 5 miliardów sztuk i stale rośnie. W związku z tym pojawił się problem szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego (EMR). Należy przeprowadzić wiele badań zanim zaczniemy bić na alarm, ale wstępne sprawozdania dają nam powody, by podjąć pewne środki ostrożności. Jedną najważniejszych rzeczy, którą możemy zrobić, to ograniczyć do minimum korzystanie z telefonów komórkowych. Pamiętaj o tym, że nawet dwuminutowa rozmowa przez telefon zmienia na co najmniej godzinę poziom naturalnej aktywności elektrycznej mózgu.
zmęczone oczy

Sposób na zmęczone oczy

Społeczeństwo
W obecnych czasach większość czasu spędzamy przed monitorem komputera lub przez TV. Nasze oczy narażone są wówczas na duże obciążenie, przez co stają się zaczerwienione i wyschnięte. Poniżej znajduje się kilka prostych rad, jak dbać o zdrowie naszego wzroku.