bycie cierpliwym

8 sposobów na bycie bardziej cierpliwym

Społeczeństwo
Większość z nas doświadczyła uczucia, że zaraz wybuchnie, ponieważ zaczyna brakować im cierpliwości. Może denerwujesz się kiedy ktoś opowiadając jakąś historię robi to zbyt długo lub irytujesz się, kiedy jakieś wydarzenie nie jest tak szybko jakbyś tego chciała. Rezultatem braku cierpliwości jest pewnie to, że jesteś kłębkiem nerwów. Często się wściekasz i nie potrafisz cieszyć się chwilą. Czas to zmienić. Oto kilka sposobów na to, aby stać się bardziej cierpliwą osobą.
różnice kobiety i mężczyźni

8 rzeczy, które kobiety i mężczyźni interpretują inaczej

Rozwój Osobisty
To, że mózgi kobiet i mężczyzn pracują inaczej jest faktem udowodnionym naukowo. Panie mają tendencję do nadmiernego analizowania, natomiast panom łatwiej podjąć szybką decyzję. Nic dziwnego więc, że gdy kobiety poszukują ukrytych znaczeń, a mężczyźni natychmiast wyciągają błędne wnioski, pojawiają się między nimi spore nieporozumienia. Przekaż identyczną wiadomość mężczyźnie i kobiecie, a przekonasz się, że dokonają zupełnie innych konkluzji. Oto 8 rzeczy, które każda z płci interpretuje inaczej:
Upalne dni

Jak się ochłodzić w upalny dzień?

Zdrowie Kobiety
Niektórzy czują się podczas upałów wspaniale i potrafią się wylegiwać na słońcu na ponad 30 stopniowym upale. Inni zaś najchętniej zamknęliby się w piwnicy wypełnionej wodą i przespali wszystkie najgorętsze dni. Upał może powodować osłabienie, rozkojarzenie, rozdrażnienie oraz zawroty głowy. Jak zatem się ochłodzić?
woda

W jaki sposób chronić środowisko?

Recykling Odpadów
Ochrona środowiska to bardzo ważna dziedzina nauki, która przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego, bądź też działa na rzecz zmniejszania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Mimo, że wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nasza cywilizacja przyczynia się coraz bardziej do degradacji środowiska, mało kto decyduje się na działanie na rzecz ochrony środowiska. Dlaczego? Przeważnie dlatego, że ignorowanie środowiska naturalnego jest łatwe. Po co wysilać się i dbać o środowisko? Oczywiście każdy z nas ma prawo, żeby tak myśleć. Jednakże natura bez naszego wsparcia nie poradzi sobie z tymi wszystkimi zanieczyszczeniami. Będzie coraz bardziej obciążona. Warto zastanowić się nad tym. Poniżej znajdują się wskazówki dla wszystkich tych, którzy chcą w ramach swoich możliwości zadbać o środowisko naturalne. Nie wymaga to dużego wysiłku, a przyczynia się do wielu korzystnych efektów.
uśmiech

Jak mieć dobry humor?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Śmiech to zdrowie. Wiemy to już od dawna. Niekiedy jest ciężko jest zdobyć się na uśmiech, a co dopiero powiedzieć o głośnym śmianiu się. Jednakże wszystko zależy od naszego nastawienia, od naszych myśli. Przecież to my jesteśmy władcami naszego umysłu. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Warto dbać o swoje myśli. Dużo osób twierdzi, że myśli są procesem, na który nie mają wpływu. Pojawiają się one i znikają. Nie jest to prawdą. Wszystko zależy od twojego podejścia. Możesz kontrolować swoje myśli wpływając tym samym na stan twojego ducha. Jest to niezwykle pomocne w codziennym życiu. W poniższym artykule dowiesz się jak wpływać na swój nastrój tak, aby zachować dobry humor.
Oddawanie krwi

Jak przygotować się do oddania krwi?

Zdrowie Publiczne
Zanim wybierzesz się do punktu krwiodawstwa powinieneś się nieco przygotować. Jeśli będziesz oddawać krew kolejny raz to z pewnością wiesz co robić - jeśli to twój pierwszy raz to przeczytaj poniższy poradnik.
rozmowa przez komórkę

Jak bezpiecznie korzystać z telefonu komórkowego?

Telefony Komórkowe
W ciągu ostatnich kilku lat zrodziło się wiele kontrowersji na temat używania telefonów komórkowych. Ponad 80% wszystkich mieszkańców świata jest w posiadaniu takiego telefonu. W 2010 roku liczba telefonów komórkowych przekroczyła 5 miliardów sztuk i stale rośnie. W związku z tym pojawił się problem szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego (EMR). Należy przeprowadzić wiele badań zanim zaczniemy bić na alarm, ale wstępne sprawozdania dają nam powody, by podjąć pewne środki ostrożności. Jedną najważniejszych rzeczy, którą możemy zrobić, to ograniczyć do minimum korzystanie z telefonów komórkowych. Pamiętaj o tym, że nawet dwuminutowa rozmowa przez telefon zmienia na co najmniej godzinę poziom naturalnej aktywności elektrycznej mózgu.
upał

Jak chronić się przed upałem?

Bezpieczeństwo Osobiste
Po maju, który potrafił zaskoczyć pogodą, nadszedł czerwiec, w czasie którego będą trwać niesamowite upały. Dla niektórych jest to wręcz nie do wytrzymania. Szczególnie ludzie mieszkający w dużych miastach mają nie lada problem. Słońce nagrzewa mury, środki komunikacji, które nie zawsze posiadają klimatyzację, ale także asfaltowe ulice. Upały powodują złe samopoczucie, zmęczenie, nadmierne pocenie się, ale także mogą być niebezpieczne dla zdrowia, w szczególności osób starszych i dzieci. Jak się przed tym chronić? Co zrobić, żeby łatwiej znosić wysokie temperatury? Wszak nie da się ich "ominąć", ale można sprawić, że będą mniej uciążliwe.
zmęczone oczy

Sposób na zmęczone oczy

Społeczeństwo
W obecnych czasach większość czasu spędzamy przed monitorem komputera lub przez TV. Nasze oczy narażone są wówczas na duże obciążenie, przez co stają się zaczerwienione i wyschnięte. Poniżej znajduje się kilka prostych rad, jak dbać o zdrowie naszego wzroku.
Oddawanie krwi

Jak oddać krew?

Zdrowie Publiczne
Zrób coś wspaniałego i oddaj swoją krew! Poniżej znajdziesz przewodnik krok po kroku z którego dowiesz się jak wygląda proces oddawania krwi i jak się do niego przygotować.