Jak leczyć chorobę bostońską?

Choroby Wirusowe
Bostonka to choroba zakaźna, która najczęściej atakuje dzieci, ale może też wystąpić u dorosłych i wywołać groźne powikłania. Objawia się charakterystyczną bolesną wysypką, a wzrost zachorowań zazwyczaj następuje wiosną, szczególnie po ciepłej zimie. Przyczyną choroby bostońskiej są wirusy - te same, które odpowiadają za grypę, anginę czy zapalenie opon mózgowych. Do zarażenia dochodzi drogą kropelkową, dlatego do masowych zakażeń najczęściej dochodzi w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Jak objawia się choroba bostońska i jak ją leczyć? Poznaj sposoby na złagodzenie dolegliwości związanych z wysypką.

Zmiana czasu: Jak wpływa na zdrowie?

Bezsenność
Zmiana czasu z zimowego na letni może negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Przyczyną jest rozregulowanie dobowego rytmu życia i snu. Charakterystyczne jest wtedy większe zmęczenie, brak energii, rozdrażnienie, a nawet bóle głowy. Wiele osób skarży się też na problemy z koncentracją i brak apetytu. Kiedy nastąpi zmiana czasu na letni? Jak wpływa na nas zmiana czasu? Czy można się uchronić przed negatywnymi skutkami zmiany czasu?

Choroba bostońska: Przyczyny, objawy i leczenie

Choroby Wirusowe
Choroba bostońska to jedna z dziecięcych chorób zakaźnych, która może też zaatakować dorosłych, i wywołać u nich niebezpieczne powikłania. Szczególnie groźna jest również dla kobiet w ciąży. Rozprzestrzenia się drogą kropelkową i powoduje uciążliwą wysypkę oraz ogólne złe samopoczucie. W ostatnich latach notuje się wzrost zachorowań na "bostonkę", co naukowcy wiążą z cieplejszymi zimami, które sprzyjają namnażaniu się wirusa odpowiedzialnego za chorobę. Czym jest choroba bostońska, jak się objawia i na czym polega leczenie? Czy można się ustrzec przed tym zaraźliwym schorzeniem?
Leczenie ran i zadrapań

Jak szybko wyleczyć ranę?

Kontuzje Sportowe
Poniżej przedstawiam 7 sposobów i wskazówek, dzięki którym rany i zadrapania wyleczą się o wiele szybciej. Nie są one z pewnością dla ciebie nowością, jednak to właśnie one najlepiej się sprawdzają.
niebiezpieczne rośliny

Trujące rośliny ogrodowe, które są niebezpieczne dla dzieci

Ozdobne
Sadząc rośliny w ogrodzie kierujemy się ich wyglądem, mniej uwagi zwracamy na to czy roślina, która ma zdobić, nie ma trujących owoców, liści i czy w inny sposób nie może zaszkodzić naszemu zdrowiu czy nawet życiu. Powinniśmy szczególnie się nad tym zastanowić, jeśli w ogrodzie często przebywają dzieci, ponieważ czasem z pozoru nieszkodliwa roślina może się okazać toksyczną trucizną. Z poniższego tekstu można dowiedzieć się, których roślin lepiej nie sadzić w ogrodzie, jeśli mamy małe dzieci.
sposoby na oparzenia słoneczne

Jak leczyć poparzenia słoneczne?

Choroby skóry
Zbyt długie przesiadywanie na słońcu i opalanie się bez odpowiedniego zabezpieczenia, może spowodować oparzenie słoneczne. Oparzenia mogą być niezwykle bolesne a ból może nam towarzyszyć nawet przez kilka dni. Jeśli jesteśmy na wakacjach to takie oparzenie może stać się dla nas koszmarem. Zamiast korzystać z plaży i morza, musimy siedzieć w pokoju hotelowym lub w najlepszym przypadku kryć się gdzieś pod drzewem w cieniu. Pomimo tego, że każdy z nas wie czym grozi zbyt długie wystawianie się na promienie słoneczne to i tak, z uporem leżymy na słońcu - bo przecież trzeba w końcu wrócić z piękną opalenizną. Jeśli przeliczyłeś się ze swoimi siłami, chciałbyś cofnąć czas lub pozbyć się w jakiś cudowny sposób bólu oraz czerwonego koloru skóry, przeczytaj poniższe wskazówki.
Płaskostopie

Jak leczyć płaskostopie?

Kości, Stawy i Mięśnie

Prawidłowo wykształcona stopa styka się z podłożem trzema punktami. Głowami pierwszej i piątej kości śródstopia oraz guzem piętowym. Posiada system łuków podłużnych i poprzecznych nazywanych również wysklepieniami, które są efektem prawidłowego napięcia mięśni stopy i podudzia. Wysklepienia te pełnią przede wszystkie funkcję amortyzującą podczas wykonywania różnych ruchów (bieganie, skakanie, chodzenie, itp.). Są to jakby resory rozciągające się pod wpływem zmieniającego się obciążenia. Stopa płaska charakteryzuje się obniżeniem łuków podłużnych i łuku poprzecznego, lub całkowitym ich opadnięciem co powoduje, że cała powierzchnia styka się z podłożem co całkowicie eliminuje funkcję amortyzującą stopy. Można również zauważyć zaburzenia w chodzie.

Powiększone węzły chłonne szyi

Jak leczyć powiększone węzły chłonne?

Choroby Wirusowe
Węzły chłonne to małe gruczoły w kształcie fasoli. Są częścią układu limfatycznego, przez który przepływają płyny ustrojowe (limfa). Limfa krążąc po organizmie zbiera substancje toksyczne (odpady) i odprowadza je do węzłów chłonnych, skąd są transportowane do nerek i usuwane z organizmu. Układ limfatyczny jest ważną częścią układu odpornościowego, czyli systemu chroniącego organizm przed chorobą. Przeciwciała wytwarzane przez układ limfatyczny łączą się z bakteriami i ułatwiają ich niszczenie przez krwinki białe. Węzły chłonne można znaleźć pojedynczo lub ułożone w grupach. Mogą one być tak małe jak główka szpilki lub tak duże jak oliwka. Grupę węzłów chłonnych możemy wyczuć palcami na szyi, w pachwinach i pachach. Węzły chłonne na ogół nie bolą i w większości są w ogóle nieodczuwalne.

Jak zrobić masaż kanału łzowego u noworodka?

Zdrowie Dziecka
Masaż kanału łzowego jest wskazany w przypadku niedrożności kanału łzowego, która występuje u niemal połowy noworodków. Oprócz masażu stosowane jest równocześnie leczenie farmakologiczne. W przypadku, gdy masaż nie pomoże wskazane jest wykonanie zabiegu sondowania.
Co zrobić gdy dziecku wpadnie cos do oka

Co zrobić gdy dziecku wpadnie coś do oka?

Dziecko a Zdrowie
Ziarenko piasku czy muszka, choć tak niewielkie, mogą narobić sporo kłopotu, gdy dostaną się pod powiekę...! Gałka oczna (a dokładnie jej przednia część, tzw. rogówka) ma bardzo dużo zakończeń nerwowych. To powoduje, że jest wrażliwa na dotyk. Gdy w oku znajdzie się ciało obce, choćby najdrobniejszych rozmiarów, będzie odczuwane jako znacznie większe. Stąd zniecierpliwienie i płacz poszkodowanego malucha. Jak wtedy mu pomóc?