Dziecięce choroby zakaźne, które są groźne dla dorosłych

Choroby Wirusowe
Zakaźne choroby dziecięce dzięki powszechnym szczepieniom stają się coraz rzadsze. Wciąż jednak sporo dzieci choruje na ospę wietrzną, świnkę, odrę czy różyczkę. Mimo złego samopoczucia i uciążliwej wysypki mali pacjenci zazwyczaj szybko wracają do zdrowia. Niestety, dużo gorzej może być w przypadku dorosłych, a szczególnie osób starszych po 60. roku życia i mających osłabioną odporność. Popularne choroby wirusowe mają u nich ciężki przebieg i mogą prowadzić do niebezpiecznych komplikacji, dają też nieco inne objawy i często trudno je zdiagnozować. Równie groźne są też dla kobiet w ciąży – zdarza się, że prowadzą do poronienia lub poważnych uszkodzeń płodu. Które zakaźne choroby dziecięce są zagrożeniem dla dorosłych? Jak się objawiają i czy można się przed nimi uchronić?

Domowe sposoby na nudności

Choroby Układu Pokarmowego
Nudności to nieprzyjemna dolegliwość, która może spotkać każdego z nas. Przyczyną mdłości często bywa zatrucie pokarmowe, grypa jelitowa czy zwykłe przejedzenie. Rzadziej ich źródłem jest choroba np. migrena, zapalenie wyrostka robaczkowego, wrzody lub choroba lokomocyjna. Na poranne mdłości często skarżą się także kobiety w ciąży. W większości przypadków nudności można zwalczyć domowymi sposobami.

Toksoplazmoza: Przyczyny, objawy i leczenie

Choroby Układu Pokarmowego
Toksoplazmoza to najczęstsza choroba pasożytnicza występująca u Polaków. Większość jest jedynie nosicielami pierwotniaka Toxoplasma gondii, ale u niektórych osób dochodzi do zachorowania i groźnych objawów. Toksoplazmoza jest największym zagrożeniem dla kobiet w ciąży – powoduje poronienia lub ciężkie i nieodwracalne uszkodzenia płodu. Wbrew pozorom to nie koty są największym czynnikiem ryzyka zarażenia się pierwotniakiem. Jakie są przyczyny i objawy toksoplazmozy? Na czym polega leczenie?

Jak naturalnie zmniejszyć rozmiar biustu?

Zdrowie Kobiety
Piersi uznaje się za symbol kobiecości i piękna, dlatego ich właścicielki pragną, by miały one idealny rozmiar i kształt. Obydwie te cechy zależą od czynników, takich jak predyspozycje genetyczne, otyłość, ciąża, karmienie piersią, zmiany hormonalne w organizmie, a także efekty uboczne stosowania niektórych leków. Zbyt duże piersi mogą stać się przyczyną problemów zarówno natury fizycznej, jak i emocjonalnej. Dolegliwości zdrowotne obejmują wysypki pod piersiami, tkliwość, ból pleców, ból karku i zadyszki. Duży biust może także stać się przyczyną nieprawidłowej postawy ciała. Wpływa też niekiedy na obniżenie samooceny i poczucia atrakcyjności. Ponadto, utrudnia wykonywanie niektórych ćwiczeń i dopasowanie odpowiednich części garderoby. Jeśli chcemy zmniejszyć rozmiar swojego biustu, musimy dokonać kilku zmian w stylu życia i diecie, a także zastosować kilka prostych domowych sposobów. Warto jednak wiedzieć, że metody te nie tylko zmienią rozmiar biustu - aby go zmniejszyć, trzeba jednocześnie zminimalizować masę swojego ciała.
Jedzenie w ciąży

Czego nie powinno się jeść w ciąży?

Odżywianie a ciąża
Z pewnością słyszałaś, że są produkty, których powinnaś unikać w czasie ciąży gdyż mogą one zagrażać zdrowiu Twojemu i Twojego dziecka. Poniżej lista rzeczy które będziesz mogła jeść dopiero po porodzie.
Zakwas buraczany

Jak zrobić zakwas buraczany na anemię?

Soki
Picie zakwasu buraczanego jest świetne na anemię i podczas leczenia antybiotykami w celu podniesienia hemoglobiny. Jest on również dobry na zgagę i zaparcia jak również usprawnia pracę nerek i wątroby. Jest on zdrowszy od surowych buraków gdyż oprócz tego, że zachowuje on wszystkie ich właściwości to dodatkowo posiada bakterie kwasu mlekowego (tak jak kefir, jogurt czy kapusta kiszona). Zakwas należy pić dwa razy dziennie po około pół szklanki.
Matka z dzieckiem

Jak zatrzymać laktację zaraz po porodzie?

Poród
Czasami z pewnych przyczyn nie możemy karmić dziecka piersią. Przykładowo, cierpisz na przewleką chorobę i musisz brać leki które nie są wskazane dla karmiących matek, twoje dziecko nie dojada i musisz go karmić butelką (a piersi już oczywiście nie chce bo mu mniej smakuje) a może nie masz już po prostu do tego sił. Bez względu na powody masz prawo i możesz zatrzymać laktację zaraz po porodzie.
Zaparcia

Jak pozbyć się zaparć?

Dolegliwości w ciąży
Przyczyną zaparcia może być nieprawidłowy sposób odżywiania się, jedzenie zbyt małej ilości produktów zawierających błonnik czy picie niewystarczającej ilości płynów. Na zaparcia ma też wpływ niska aktywność fizyczna, stres, ciąża, jak również przyjmowanie niektórych leków. Poniżej przedstawiam sposoby na pozbycie się zaparć.
Zakochana para

Jak przygotować się do poczęcia dziecka?

Zajście w ciążę
Oczywiście poczęcie dziecka jest w większości dziełem przypadku. Tylko nieliczne pary świadomie starają się o dziecko. Jednak, przygotowując się kilka miesięcy wcześniej do poczęcia dziecka możesz zapobiec problemom zdrowotnym dziecka i zapewnić mu lepsze warunki rozwoju. Dowiedz się co powinnaś zrobić, aby zadbać o swoje przyszłe maleństwo.
Katar w ciąży

Jak leczyć katar w ciąży?

Dolegliwości w ciąży
Mówi się, że katar leczony czy nie trwa siedem dni, jednak jest to nieprawda. Są sposoby na odetkanie nosa jak i na zminimalizowanie i skrócenie czasu trwania kataru. Sposoby te są całkowicie naturalne więc możesz je stosować również podczas ciąży.