Zdrowie Rodzinne
- Medycyna Alternatywna
- Choroby Nowotworowe
- Stomatologia
- Zdrowie Psychiczne
- Ugryzienia i Ukąszenia
- Choroby i Leczenie
- Diety i Odżywianie
- Opieka Zdrowotna
- Zdrowie Publiczne i Bezpieczeństwo
- Operacje i Zabiegi
Zdrowie DzieckaŚmierć i ŻałobaPlanowanie RodzinyZdrowie i CiążaSeniorzyRodzinne Ubezpieczenie ZdrowotneZdrowie i MedycynaPediatriaUzależnieniaZdrowie KobietyZdrowie Mężczyzny
Pokaż wszystkie 
Krew pępowinowa - jakie ma właściwości?
PoródJeszcze do niedawna krew pępowinowa, która znajduje się w pępowinie i łożysku, była traktowana jako odpad medyczny i utylizowana tuż po porodzie. Jednak odkąd odkryto, że zawarte w niej komórki macierzyste mogą w przyszłości uratować życie dziecka, od którego została pobrana, oraz pozostałych członków jego rodziny, zaczęto wykorzystywać ją do celów leczniczych. Przeczytaj, co jeszcze warto wiedzieć o krwi pępowinowej.

Jak pokonać depresję poporodową?
Zdrowie i CiążaUrodziłaś dziecko, wiesz, że powinnaś być szczęśliwa, ale... czujesz głęboki smutek. Jak sobie z nim poradzić i szybko wyjść z dołka? Najpierw czułaś szczęście i ulgę, że już po wszystkim i że dziecko jest zdrowe. Rozpierały cię duma i miłość do maluszka. I nagle, kilka dni później – wszystko się zmieniło. Zamiast radości pojawił się lęk, czy sprawdzisz się w nowej roli. Towarzyszy mu przygnębienie, płaczliwość i poczucie, że to wszystko po prostu cię przerasta. Takie uczucia to objawy tzw. baby bluesa, czyli nagłego spadku nastroju, który pojawia się 3-4 dni po porodzie. U niektórych kobiet może trwać kilka godzin, u innych kilka tygodni. Czasem, przy braku odpowiedniego wsparcia, może przerodzić się w depresję poporodową. Dlatego warto wiedzieć, skąd się biorą te wszystkie trudne emocje i w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

Jak przebiega połóg?
Zdrowie i CiążaKiedy poród będziesz miała już za sobą, przyjdzie czas na to, byś mogła dojść do siebie i odzyskać siły. Właśnie po to jest połóg – czyli pierwsze 6 tygodni po urodzeniu dziecka, kiedy w ciele kobiety cofają się różne zmiany wywołane ciążą i porodem. W tym czasie obowiązują cię trzy zasady: nie możesz kąpać się w wannie, ani uprawiać seksu (twoje drogi rodne muszą być bowiem chronione przed bakteriami), ale za to powinnaś jak najwięcej odpoczywać. Organizm zresztą sam to na tobie „wymusi”, ponieważ w okresie połogu możesz odczuwać różne dolegliwości. Bez względu na to, czy będziesz rodzić naturalnie, czy przez cesarskie cięcie, po przyjściu maluszka na świat czekają cię trudne chwile. Sprawdź, jak sobie wtedy radzić.

Jak zrobić zakwas buraczany na anemię?
SokiPicie zakwasu buraczanego jest świetne na anemię i podczas leczenia antybiotykami w celu podniesienia hemoglobiny. Jest on również dobry na zgagę i zaparcia jak również usprawnia pracę nerek i wątroby. Jest on zdrowszy od surowych buraków gdyż oprócz tego, że zachowuje on wszystkie ich właściwości to dodatkowo posiada bakterie kwasu mlekowego (tak jak kefir, jogurt czy kapusta kiszona).
Zakwas należy pić dwa razy dziennie po około pół szklanki.

Jak przygotować się do poczęcia dziecka?
Zajście w ciążęOczywiście poczęcie dziecka jest w większości dziełem przypadku. Tylko nieliczne pary świadomie starają się o dziecko. Jednak, przygotowując się kilka miesięcy wcześniej do poczęcia dziecka możesz zapobiec problemom zdrowotnym dziecka i zapewnić mu lepsze warunki rozwoju. Dowiedz się co powinnaś zrobić, aby zadbać o swoje przyszłe maleństwo.

Jak wyleczyć kaszel?
Zdrowie DzieckaKaszel występuje zazwyczaj w jednym z dwóch rodzajów – suchy i mokry. W zależności od tego jaki rodzaj kaszlu nam dokucza, możemy leczyć go na różne sposoby. Najlepszym sposobem, aby zdiagnozować rodzaj kaszlu, jest wizyta u lekarza. Jednakże, jeśli nie możesz udać się po poradę, możesz próbować leczyć go tak, jak robił to wcześniej lekarz. Jeśli jednak objawy nie miną, musisz wybrać się do specjalisty.

Jak zapobiegać kurczom mięśni?
BieganieNagłe skurcze mięśni mogą być bardzo bolesne. Kurcz najczęściej pojawia się w łydkach, czasami w stopach czy rękach. Skurcze mięśni pojawiające się nocą zaburzają nasz sen zaś te, które atakują podczas pływania mogą być nawet niebezpieczne dla naszego życia.
Przyczyny skurczy mięśni to między innymi nadmiar kwasu mlekowego po wysiłku, uszkodzenie nerwu powstałego w skutek powtarzania tego samego ruchu, niewygodna pozycja siedzenia lub leżenia czy nieprawidłowe krążenie krwi.

Jak leczyć katar w ciąży?
Dolegliwości w ciążyMówi się, że katar leczony czy nie trwa siedem dni, jednak jest to nieprawda. Są sposoby na odetkanie nosa jak i na zminimalizowanie i skrócenie czasu trwania kataru. Sposoby te są całkowicie naturalne więc możesz je stosować również podczas ciąży.

Jak leczyć ból gardła w ciąży?
Dolegliwości w ciążyNiestety nawet jak będziesz bardzo na siebie uważać, to prawdopodobne i tak się przeziębisz prędzej czy później. Ciąża nie trwa kilka dni tylko 9 miesięcy i nawet ktoś z końskim zdrowiem będzie mieć przynajmniej raz katar czy ból gardła - zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Ból gardła w ciąży może być uciążliwy, jednak da się go szybko wyleczyć za pomocą starych, domowych sposobów.

Jak zwiększyć przyswajalność żelaza?
WitaminyNie bez znaczenia jest rodzaj produktu zawierającego żelazo. Żelazo pochodzące z pokarmów roślinnych jest inne niż żelazo z pokarmów zwierzęcych i inaczej przyswajane. Również pozostałe jedzenie jakie spożywamy może mieć wpływ na przyswajanie żelaza. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na temat tego minerału a nauczysz się dobierać produkty spożywcze w taki sposób, aby zwiększyć jego przyswajalność.