zakupy

Oznaczenia E w produktach - na co uważać?

Medyczne Badania Naukowe
W wykazie składników szukajmy oznaczeń zaczynających się od E. Zamiast oznaczenia może też być podana nazwa, np. annato. Jeśli na etykiecie produktu wymienionych jest kilka lub kilkanaście E... odstawmy go na półkę i wybierzmy inny. Produkty zawierające chemiczne dodatki, mogą zaszkodzić zdrowiu. Dlatego warto je poznać i... jeść ich jak najmniej.
sól

Jakie są właściwości zdrowotne soli?

Medycyna Naturalna
Dietetycy i lekarze ostrzegają przed jej nadużywaniem, ale sól ma także wiele zalet. Galoterapia, czyli leczenie solą, znana jest od starożytności i ostatnio staje się coraz bardziej popularna. Te całkowicie naturalne kuracje nie są drogie, łatwo je przygotować w domu, a do tego szybko dają efekty. Dlaczego warto postawić na sól?
zdrowe życie

Jak żyć zdrowo?

Zdrowie i Medycyna
Zastanawiasz się czasem, czemu jesteś ciągle zmęczona? A może wygląd skóry odbiega od Twoich oczekiwań? Czy wiesz, jak zdrowo żyć? Żeby ludzki organizm prawidłowo funkcjonował, musi mieć ku temu odpowiednie warunki. Ale jak je zapewnić? Na pewno nie doraźnym wsparciem. Trzeba mu pomagać na co dzień!
antybiotyki

Jak i kiedy stosować antybiotyki?

Zdrowie Publiczne
Antybiotyki stały się ofiarą własnego sukcesu. Ich nadużywanie i nieodpowiedzialne stosowanie prowadzi do ograniczenia ich skuteczności w leczeniu chorób wywołanych przez bakterie. Skuteczność antybiotyków nie jest wieczna jednak stosowanie ich z głową może ją przedłużyć.
czyszczenie uszu

Jak czyścić uszy?

Zdrowie Dziecka
Uszy nie potrzebują zbyt częstego czyszczenia. Wosk, który znajduje się w uszach jest dla nas bardzo ważny. Chroni on nasz narząd słuchu przed bakteriami i brudem, które mogą wywołać jego infekcję i spowodować problemy ze słuchem. Jednak czyszczenie uszu jest niezbędne dla zachowania prawidłowego poziomu higieny. Poniżej znajdziesz wskazówki jak czyścić uszy w bezpieczny sposób.
zdrowie dłonie

Jak leczyć zastrzał palca?

Pielęgnacja dłoni i stóp

Zastrzał jest ostrym procesem zapalnym palców ręki. Pojawia się ropne zapalenie tkanki wokół paznokci u rąk albo całych dłoni. Ropotwórcze zarazki często wnikają do wewnątrz przez małe skaleczenia, infekując ranę. Przewlekłą postać choroby wywołują grzyby pleśniowe białawe. Jeśli nie wiesz jak wyleczyć zastrzał paznokcia - ten artykuł jest dla Ciebie!

rwa kulszowa

Jak wyleczyć rwę kulszową?

Kości, Stawy i Mięśnie
Nerw kulszowy jest najgrubszym i najdłuższym nerwem obwodowym ludzkiego układu nerwowego. Rozpoczyna swój bieg na wysokości piątego kręgu lędźwiowego, ciągnie się po obu stronach kręgosłupa, poprzez biodra i nogi aż do podeszwy stóp. Ból, który towarzyszy tej chorobie jest bardzo uporczywy i utrudnia wszelkie codziennie czynności. Jeśli nie wiesz jak leczyć rwę kulszową- ten artykuł jest dla Ciebie!
drobnoustroje i zarazki

Jak uchronić się przed drobnoustrojami chorobotwórczymi?

Zdrowie i Medycyna
Niewidoczne gołym okiem „żyjątka” mogą wywołać niekorzystne zmiany w stanie zdrowia i… wyglądzie. Nie pozwólmy im na to! Osłabienie, złe samopoczucie, problemy z cerą – jesteśmy skłonne wiązać takie objawy ze złą dietą, infekcją czy zaburzeniami hormonalnymi. Tymczasem, to mogą być efekty wtargnięcia do organizmu szkodliwych drobnoustrojów. Lekarze ostrzegają nas przed toksoplazmami i motylicą wątrobową, a ostatnio także przed nużeńcem. Sprawdź, co wiadomo o tych mikroorganizmach, w jaki sposób próbują nam zaszkodzić i jak sobie z nimi poradzić.
MERS - co to jest

MERS - co to jest?

Choroby Układu Oddechowego
MERS, nowo odkryty wirus wywołujący zakażenie podobne do SARS, a więc niebezpieczne infekcje dróg oddechowych. Koronawirusy to grupa wirusów, które mają materiał genetyczny w postaci nici RNA. Ich nazwa pochodzi od łacińskiego corona (korona), gdyż ich otoczki w mikroskopii elektronowej wyglądają jak świetlista aureola. U człowieka koronawirusy jeszcze kilkanaście lat temu wywoływały głównie przeziębienia, katar i zapalenie gardła, rzadko zapalenie płuc czy mięśnia sercowego. Z niewiadomych przyczyn uległy uzłośliwieniu i obecnie potrafią prowokować zagrażające życiu infekcje dróg oddechowych. Potencjał wywoływania takich zakażeń zdobył najpierw koronawirus nazwany SARS-CoV. W 2003 roku wywołał epidemię zespołu ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej w Chinach, Hong Kongu i Kanadzie – 800 osób zmarło. Do koronawirusów należy też odkryty w 2012 roku zarazek MERS-CoV (The Middle East Respiratory Syndrome Coronavirus). Oprócz zapalenia płuc może on spowodować ostrą niewydolność nerek.
Zioła na stres

Jakie zioła na nerwy?

Ziołolecznictwo
Jeśli jesteś typem nerwusa, a właśnie posyłasz dziecko do przedszkola lub szkoły, postaraj się trochę wyciszyć. Mimo że pewnie próbujesz ukryć swój stres, to i tak może on się udzielić pozostałym domownikom, zwłaszcza tym najmłodszym. Wybierz się do sklepu zielarskiego. Do wyboru będziesz mieć z pewnością popularną melisę, ale również mniej znaną salsefię, która pomaga również na bezsenność. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na temat tych ziół oraz przepis na napary, które pomogą ci ochłonąć w trudnych chwilach.