sprzątanie

Obsesja porządku - jak się od niej uwolnić?

Sprzątanie pomieszczeń
Tak jak każdy brak równowagi, także i przesada w sprzątaniu jest uciążliwa. Może trzeba wreszcie trochę odpuścić? Zauważ, że osoby, które non stop pracują, nazywane są pracoholikami i wysyłane na specjalne terapie. Jeśli cały czas sprzątasz, też jesteś uzależniona od pracy, tyle że... we własnym domu i trzeba nauczyć się nad tym panować. Warto wrzucić na luz i nie biegać cały czas ze ściereczką lub mopem.
picie alkoholu

7 powodów, dla których nie warto pić alkoholu

Zdrowe Odżywianie
“Pij, bracie, pij, na starość torba i kij” - mówią słowa starej biesiadnej piosenki. I choć od okazjonalnego napicia się kilku głębszych czy kufla piwa do uzależnienia jeszcze daleko, to i tak trzeba mieć się na baczności. Bzdura - pomyślisz - przecież jeszcze nikt nie umarł od wypicia jednego drinka, a poza tym lampka wina jest dobra na krążenie, a szklanka piwa na nerki. Nikt nie mówi, że masz zostać całkowitym abstynentem. Warto jednak zapoznać się z siedmioma grzechami głównymi alkoholu względem zarówno naszego organizmu, jak również... jakości życia. A przecież i to nie jest bez znaczenia.

12 objawów, świadczących o tym, że jesteś uzależniony od internetu

Zdrowie Publiczne
Niektórym z nas ciężko jest kontrolować czas spędzany na surfowaniu po internecie, przez co zaniedbujemy nasze prawdziwe życie. Internet obecnie odgrywa olbrzymią rolę, jednak oprócz niezaprzeczalnych plusów jego wykorzystywania istnieją również pewne minusy. Niektórzy ludzie zostają wchłonięci przez sieć, przez którą zawierają nowe znajomości zamiast poznawać ludzi osobiście. Czy jesteś osobą uzależnioną od internetu? Chcesz się dowiedzieć? Jeśli tak to zapoznaj się z poniższymi objawami uzależnienia i zastanów się, czy występują one również u ciebie.
Dym z papierosów

Jak zneutralizować dym z papierosów?

Narzędzia czyszczące
Masz problem z nieprzyjemnym zapachem dymu papierosów w swoim mieszkaniu? Znajdziesz tu kilka sztuczek, które pozwolą pozbyć się nieprzyjemnego zapachu tytoniu.
Prostytutki

Jak rozpoznać uzależnienie od seksu?

Uzależnienia
Uzależnienie od seksu to problem, który zaczyna dotykać coraz większą grupę ludzi. Są to przede wszystkim mężczyźni, ale również niejedna kobieta boryka się z taką przypadłością. Problem pojawia się wielu kręgach społecznych i coraz częściej jest rozpatrywany wśród świateł reflektorów. Dużo słyszy się o tej przypadłości wśród polityków, aktorów, muzyków, czy sportowców. Na pozór wiodą normalne życie do momentu, gdy któraś z licznych kochanek pragnie podzielić się sekretem z licznymi mediami. Tak, ludzie publiczni są bardziej narażeni na upublicznienie ich niewierności, ale to nie znaczy, że w kręgach przeciętnych ludzi ten problem się nie pojawia. Uzależnienie od seksu to nie tylko i wyłącznie seks z innymi kobietami, problem ma głębsze dno i dotyczy również uzależnienia od porno, czy potrzeby nieustannego flirtowania. Uzależnienie seksualne zajmuje naprawdę dużo energii, czym może zakłócić normalne funkcjonowanie w społeczeństwie czy rodzinie. Coraz częściej mówi się, że staje się to problemem podobnym do alkoholizmu czy narkotyków. Pojawiają się różne grupy wsparcia, które mają na celu pomóc ludziom, którzy borykają się z tym problemem. Przede wszystkim, aby zdiagnozować problem uzależnienia od seksu należy poznać symptomy, które mogą o nim świadczyć. Przeczytaj poniższy artykuł a dowiesz się, co może świadczyć o uzależnieniu od seksu.
kawa

Jak przestać pić kawę?

Uzależnienia
Uzależnienie od kawy jest realne, a spożywanie jej daje fałszywe poczucie przypływu energii. Pobudza ośrodkowy układ nerwowy i sprawia, że czujemy się pobudzeni. Zabawne. Zła wiadomość to fakt co dzieje się z nami, kiedy działanie kawy się kończy. Jesteśmy rozdrażnieni, a do tego towarzyszy nam uczucie ociężałości, ogarniającej całe ciało. Więc co możemy z tym zrobić? Odpowiedź jest prosta. Ogranicz spożycie kawy. Nie powinno się konsumować więcej niż jedną filiżankę kawy dziennie. Jeżeli naprawdę jesteś uzależniony od kofeiny, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak poradzić sobie z tym nałogiem i jak go sukcesywnie zwalczyć.
Uzależnienie od gier komputerowych?

Jak leczyć uzależnienie od gier komputerowych?

PlayStation
O czym myślisz zaraz po przebudzeniu? O tym, żeby jak najszybciej włączyć komputer i powrócić do swojej ulubionej gry? Dobrze wiesz, że nie jest to zdrowe ani dla Ciebie, ani dla otoczenia, w którym przebywasz. Wraz z upływem czasu coraz bardziej pochłania Cię wirtualny świat, i zapominasz o Bożym świecie, przestajesz się troszczyć o to, co się dzieje wokół Ciebie. Twój pokój jest nieposprzątany. Zawsze zamykasz drzwi, aby nikt Ci nie przeszkadzał. Opuszczasz posiłki, nie dojadasz, nie masz czasu na spotkania z rodziną i przyjaciółmi, a Twoja dziewczyna narzeka, że ją zaniedbujesz. Tak to wygląda, to jest Twoje życie w wielkim skrócie. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że granie przez większą część dnia, a często również i po nocach nie jest zdrowe i nie sprzyja Twojemu rozwojowi, a wręcz przeciwnie. Jak więc sobie z tym poradzić? Przeczytaj poniższe wskazówki.
rzucanie palenia

Jak rzucić palenie papierosów?

Palenie Tytoniu
Dowiedz się jak pokonać fizyczne i psychiczne uzależnienie od palenia tytoniu. Pamiętaj, że najważniejsza jest twoja chęć i motywacja. Jeśli tak naprawdę nie chcesz rzucić palenia to prawdopodobnie poniesiesz klęskę w tym zakresie. Chcieć to móc!
palenie papierosów

Jak skutecznie i definitywnie rzucić palenie papierosów?

Palenie Tytoniu
Można śmiało powiedzieć, że palenie papierosów jest nałogiem XXI wieku. Coraz więcej osób pali, żeby rozładować stres, bo lubią smak dymu tytoniowego, bo zaczęli i popadli w szpony nałogu. Bardzo trudno jest z tym skończyć ale naprawdę warto jest to zrobić, bo kolejny papieros to następny gwóźdź do naszej trumny. Zatroszcz się o swoje zdrowie i rzuć palenie! Nie wiesz jak? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.
uzależnienie od słodyczy

Jak pokonać uzależnienie od słodyczy?

Uzależnienia
Każdy z nas od czasu do czasu ma ochotę na coś słodkiego. Słodycze poprawiają nastrój i pomagają się odstresować. Problem pojawia się wtedy gdy bez słodyczy nie możemy wytrzymać jednego dnia. Nie możemy sobie znaleźć miejsca i wszystko nas drażni. Jak uniknąć takiej sytuacji? Dowiesz się czytając ten artykuł.