grejpfrut

Z jakimi lekami nie można jeść grejpfruta?

Zdrowie Kobiety
Grejpfrut to specyficzny owoc. Coraz więcej badań dowodzi, że musimy uważać na to z czym go łączymy. Szczególnie niebezpieczne jest spożywanie grejpfruta (lub soku z niego) z niektórymi typami leków. Jak poważny jest to problem? Uważa się, że dotyczy ponad 85 różnych leków. Jakich? Tego dowiesz się z dalszej lektury.
ciągłe zmęczenie

Jakie mogą być przyczyny ciągłego zmęczenia?

Zdrowie Kobiety
Jeżeli czujesz obezwładniające zmęczenie więcej niż przez pięć dni w miesiącu, a jednocześnie przesypiasz wskazaną liczbę godzin (6-8 na dobę), prawdopodobnie trzeba zasięgnąć rady lekarza. Co jednak zrobić, gdy wyniki badań nie wskazują na najczęstsze przyczyny, tj. niedobór żelaza, witaminy D lub problemy z tarczycą? Poniżej dowiesz się jakie mogą być inne powody ciągłego zmęczenia.
sól

Jakie są właściwości zdrowotne soli?

Medycyna Naturalna
Dietetycy i lekarze ostrzegają przed jej nadużywaniem, ale sól ma także wiele zalet. Galoterapia, czyli leczenie solą, znana jest od starożytności i ostatnio staje się coraz bardziej popularna. Te całkowicie naturalne kuracje nie są drogie, łatwo je przygotować w domu, a do tego szybko dają efekty. Dlaczego warto postawić na sól?
Badanie piersi

Jak badać piersi?

Opieka Domowa
Samokontrola piersi powinna być wykonywana przynajmniej raz w miesiącu, kilka dni po miesiączce. Samodzielne badania piersi powinny być wykonywane zawsze tego samego dnia cyklu. Badanie piersi
ugryzienia komarów

Jak odstraszyć komary?

Ukąszenia Komarów

Komary są prawdziwym koszmarem dla osób mających "słodką krew". Każde wyjście na działkę, rower czy nad jezioro kończy się setkami swędzących ukąszeń. Czasami jednak ugryzienie może się okazać o wiele groźniejsze - szczególnie w tropikalnych krajach, gdzie większość chorób roznoszona jest przez owady. Poniżej znajdziesz kilka porad jak uchronić się przed ugryzieniami komarów.

Borelioza

Jak leczyć boreliozę?

Ugryzienia Kleszcza
Borelioza może być zwykle wyleczona po całkowitym ustąpieniu objawów, oczywiście jeśli leczenie podjęte zostało we wczesnych stadiach choroby. Im dłużej będziesz zwlekać z leczeniem, tym większe szanse na długotrwałe i nawracające objawy. Jeśli choroba nie jest leczona, może dojść do poważnych powikłań i prowadzić nawet do śmierci. Przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz się jak wyleczyć boreliozę.
symbol walki z rakiem piersi

Jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi?

Choroby
Według American Cancer Society (ACS) ryzyko zachorowania na raka piersi wynosi 1 do 8%. Istnieje wiele czynników ryzyka, na które po prostu nie mamy wpływu, których nie da się w żaden sposób kontrolować. Do czynników tych możemy zaliczyć starzenie się, zwiększone ryzyko, jeśli któryś z członków naszej rodziny przechodził przez tą chorobę lub po prostu fakt, że jesteśmy kobietami. Nie oznacza to jednak, że nie mamy na nic wpływu. Wczesne wykrycie raka znacznie zwiększa nasze szanse na pokonanie choroby. Ale musisz pamiętać, że profilaktyka, jest równie ważna. Dowiedz się co możesz zrobić, by pomóc sobie ochronić się przed rakiem piersi.
ziewanie

Jak przestać ziewać?

Zdrowie Kobiety
Czy to nie jest uciążliwe kiedy nie możesz przestać ziewać? Zwłaszcza w sytuacjach, kiedy z kimś rozmawiasz lub siedzisz na zebraniu i ziewanie może zostać odebrane jako znudzenie. A przecież tego nie chcesz. Jest kilka teorii, które próbują wytłumaczyć ziewanie. Ale tak naprawdę, żadna z nich do końca nie wyjaśnia tego zjawiska. A czytanie o powodach ziewania samo w sobie może spowodować ziewanie. Jak zatem poradzić sobie z ziewaniem? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.
PMS

Jak radzić sobie z napięciem przedmiesiączkowym?

Zdrowie Kobiety
Nie wszystkie kobiety cierpią na PMS, jednak nawet co druga kobieta uskarża się na odczuwanie skutków napięcia przedmiesiączkowego. Są to głównie: obrzęk nóg, piersi, wzdęcia, bóle brzucha, trądzik, kołatanie serca oraz zaparcia lub biegunki. Do objawów psychicznych należą agresja, senność, depresja, gwałtowny apetyt na słodkie i słone potrawy, drażliwość i nerwowość. Objawy są bardzo uciążliwe, lecz można je zniwelować. Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek.
Wzór nowej recepty 2012

Jak wypełnić receptę?

Przychodnie
Źle wypełniona recepta może utrudniać lub nawet uniemożliwiać jej realizację. Teoretycznie każdy lekarz powinien posiadać wiedzę umożliwiającą mu właściwe wypełnienie recepty, jednak czasami zdarza się, ze nie możemy wykupić lekarstwa bo recepta została nieprawidłowa wypełniona.