Jak rozpoznać nadmiar toksyn w organizmie?

Zaburzenia Przemiany Materii
Nasz organizm jest tak skonstruowany, że świetnie radzi sobie z neutralizacją i usuwaniem toksyn. Niestety niezdrowe odżywianie się, zażywanie leków i suplementów diety czy nadmierne stosowanie kosmetyków może być zbyt dużym obciążeniem. Najbardziej cierpią wtedy nerki, wątroba, jelita, a nawet skóra. Konserwanty, pestycydy czy związki chemiczne w lekach mogą nawet przyczyniać się do chorób niektórych narządów odpowiadających za detoksykację. Stale jesteśmy też narażeni na działanie dioksyn, lotnych związków organicznych, pleśni czy metali ciężkich. Negatywny wpływ na nasz organizm ma również źle zbilansowana dieta bogata w produkty pochodzenia zwierzęcego, które zaburzają równowagę kwasowo-zasadową. Sprawdź, jakie są objawy nadmiaru toksyn w organizmie.

Co najbardziej szkodzi wątrobie?

Zapalenie Wątroby
Wątroba to kluczowy narząd, który oczyszcza organizm z toksyn. Bierze udział w procesach trawiennych i metabolicznych. Na szczęście ma możliwości do regenerowania się, tak by mogła nam służyć całe życie. Niestety nie oznacza to, że nic nie jest w stanie jej poważnie zagrozić. Największym niebezpieczeństwem są wirusy wywołujące zapalenie wątroby typu B i C – przez lata mogą się nie ujawniać i trwale ją uszkadzać, prowadząc do całkowitej niewydolności. Wątrobę stopniowo niszczymy też na własne życzenie – nadużywając alkoholu i niezdrowo się odżywiając. Warto jednak wiedzieć, że nie chodzi tylko o tłustą i ciężkostrawną żywność, ale także o produkty powszechnie uznawane za zdrowe. Groźne mogą być także popularne diety i zioła. Sprawdź, co najbardziej szkodzi wątrobie.

Brzuch tarczycowy: Czym jest i jak go rozpoznać?

Choroby Tarczycy
Wystający brzuch i nadwagę najczęściej kojarzymy z nieprawidłową dietą i brakiem aktywności fizycznej. Warto jednak wiedzieć, że to także częsty objaw przewlekłych chorób. W pozbyciu się nadprogramowych kilogramów nie pomogą wtedy ani intensywne ćwiczenia, ani surowa dieta redukcyjna. W pierwszej kolejności należy udać się do endokrynologa – możemy mieć do czynienia z tzw. brzuchem tarczycowym, który jest częstym efektem niedoczynności tego ważnego gruczołu. Zbyt niski poziom hormonów tarczycy zaburza metabolizm, a nawet może uszkadzać serce i cały układ krążenia. Sprawdź, czym jest brzuch tarczycowy, jak go rozpoznać i na czym polega leczenie.
wysypka pod piersiami

4 domowe sposoby na wysypkę pod piersiami

Medycyna Naturalna
Wysypka pod biustem jest dość częstym problemem. Jest to forma podrażnienia skóry i charakteryzuje się zapaleniem fałdy skórnej. Powodem powstania wysypki jest nadmiar potu, ciepło, brak przepływu powietrza i noszenie źle dopasowanego biustonosza powodującego obcieranie naskórka. Dodatkowo czynniki takie jak gorąco, wilgotność i otyłość powodują ten problem. Powstaje środowisko doskonałe dla infekcji grzybiczych i bakteryjnych. Aby się ich pozbyć i im zapobiegać poznaj domowe parę domowych sposobów na radzenie sobie z tym problemem.
fast food

9 powodów, dla których nie warto jeść fast foodów

Medyczne Badania Naukowe
Bary typu fast food na stałe wpisały się już w kulinarny obraz polskich miast. Prawie każdy z nas raz na jakiś czas wpada do takiego przybytku po to, by jak najszybciej zaspokoić swój głód. I jeśli rzeczywiście dzieje się tak sporadycznie, nie ma co od razu podnosić larum. Co innego, gdy spożywanie posiłków typu fast food wejdzie nam w nawyk. A jako że jedzenie takie jest nie tylko łatwo dostępne, ale też i tanie, może się tak stać bardzo szybko. O szkodliwości takiej diety mówi się sporo już od wielu lat. Pomimo to fast foody nadal mają swoich miłośników, którzy zamiast zdrowego posiłku wolą zjeść na lunch ogromnego hamburgera lub frytki z nuggetsami. Dlaczego nie warto jeść fast foodów? Oto dziewięć argumentów z różnych dziedzin. Celowo nie skupiam się jedynie na skutkach jedzenia fast foodów dla naszego zdrowia.

Jak naturalnie zmniejszyć rozmiar biustu?

Zdrowie Kobiety
Piersi uznaje się za symbol kobiecości i piękna, dlatego ich właścicielki pragną, by miały one idealny rozmiar i kształt. Obydwie te cechy zależą od czynników, takich jak predyspozycje genetyczne, otyłość, ciąża, karmienie piersią, zmiany hormonalne w organizmie, a także efekty uboczne stosowania niektórych leków. Zbyt duże piersi mogą stać się przyczyną problemów zarówno natury fizycznej, jak i emocjonalnej. Dolegliwości zdrowotne obejmują wysypki pod piersiami, tkliwość, ból pleców, ból karku i zadyszki. Duży biust może także stać się przyczyną nieprawidłowej postawy ciała. Wpływa też niekiedy na obniżenie samooceny i poczucia atrakcyjności. Ponadto, utrudnia wykonywanie niektórych ćwiczeń i dopasowanie odpowiednich części garderoby. Jeśli chcemy zmniejszyć rozmiar swojego biustu, musimy dokonać kilku zmian w stylu życia i diecie, a także zastosować kilka prostych domowych sposobów. Warto jednak wiedzieć, że metody te nie tylko zmienią rozmiar biustu - aby go zmniejszyć, trzeba jednocześnie zminimalizować masę swojego ciała.
grejpfrut

Z jakimi lekami nie można jeść grejpfruta?

Zdrowie Kobiety
Grejpfrut to specyficzny owoc. Coraz więcej badań dowodzi, że musimy uważać na to z czym go łączymy. Szczególnie niebezpieczne jest spożywanie grejpfruta (lub soku z niego) z niektórymi typami leków. Jak poważny jest to problem? Uważa się, że dotyczy ponad 85 różnych leków. Jakich? Tego dowiesz się z dalszej lektury.
ziewanie

Jak przestać ziewać?

Zdrowie Kobiety
Czy to nie jest uciążliwe kiedy nie możesz przestać ziewać? Zwłaszcza w sytuacjach, kiedy z kimś rozmawiasz lub siedzisz na zebraniu i ziewanie może zostać odebrane jako znudzenie. A przecież tego nie chcesz. Jest kilka teorii, które próbują wytłumaczyć ziewanie. Ale tak naprawdę, żadna z nich do końca nie wyjaśnia tego zjawiska. A czytanie o powodach ziewania samo w sobie może spowodować ziewanie. Jak zatem poradzić sobie z ziewaniem? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.
hormony

Naturalne metody, aby uzupełnić poziom oksytocyny w organizmie

Choroby Endokrynologiczne
Oksytocyna jest hormonem, który jest wydzielany przez przysadkę mózgową. Ma ona wiele funkcji w organizmie człowieka. Ogólnie, oksytocyna wpływa na związek emocjonalny pomiędzy dzieckiem a mamą, oraz pomiędzy parterami. Poziom oksytocyny może wpływać na poczucie zaufania i pobudzenia zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Dla kobiet, oksytocyna jest niezbędna w trakcie porodu. Kontroluje ona częstotliwość i intensywność skurczów. Po porodzie, oksytocyna jest uwalniana w czasie karmienia piersią. U mężczyzn, oksytocyna w połączeniu z kobiecymi hormonami wyzwala silną potrzebę bliskości.
bóle menstruacyjne

Jak zrobić masaż na bóle menstruacyjne?

Zdrowie Kobiety
Bóle menstruacyjne dotyczą głównie bólu w dolnej części brzucha, miednicy oraz okolic lędźwiowych. Skurcze mięśnia macicy, uniemożliwiają sprawny przepływ krwi przez mięśnie, co objawia się występowaniem bólu. Masaż ma na celu właśnie usprawnienie przepływu krwi. Aby uniknąć wzmożonego krwawienia, masaż podczas miesiączki powinien być wykonywany lekkimi technikami.