zimowy lampion

Jak zrobić lodowe lampiony z roślinami?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Takich zimowych lampionów pewnie jeszcze nie widziałeś. Świecące kostki lodu, w których zatopione zostały liście i owoce różnych roślin, rozstawione na schodach prowadzących do domu, na patio lub na parapecie, nadadzą twojemu otoczeniu niespotykany klimat. Nie daj się dłużej namawiać, przeczytaj artykuł, a potem stwórz w ogrodzie swoją własną Krainę Lodu! To łatwiejsze niż ci się wydaje.
Rzeźba ogrodowa liść

Jak zrobić rzeźbę ogrodową z liścia?·

Ozdoby Ogrodowe
Każdy z nas może zająć się robieniem ozdób ogrodowych w tym ozdób z cementu. Mogą je robić zarówno dorośli jak i dzieci. Poniżej przedstawiam prosty sposób na stworzenie rzeźby za pomocą liścia. Takie cementowe liście możesz wykorzystać jako płyty do ścieżek ogrodowych lub wyeksponować je w jakimś widocznym miejscu.
Fontanna ogrodowa

Jak zrobić małą fontannę?·

Posągi, Figury i Fontanny
Ta malutka fontanna z serii "zrób to sam", jest stosunkowo mało kosztowna, a dodatkowo jest drobna i łatwo można ją przenosić z miejsca na miejsce. Pięknie zaprezentuje się w twoim przydomowym ogródku i stworzy niesamowitą, wręcz magiczną atmosferę. W towarzystwie kwiatów i krzewów sprawi, że twój ogród nabierze charakteru. Wbrew pozorom nie jest skomplikowana w wykonaniu. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci w jej zrobieniu.
oczko wodne

Jak tanio zrobić oczko wodne?

Posągi, Figury i Fontanny
Marzy ci się oczko wodne? Zbiorniki wodne są doskonałym uzupełnieniem ogrodów jednak ich wybudowanie łączy się z dość poważnym wydatkiem. Poniżej znajdziesz prosty sposób na zrobienie oczka wodnego z dmuchanego basenu.
mały ogród wodny

Jak zrobić mały ogródek wodny?

Posągi, Figury i Fontanny
Ogródek wodny możesz założyć na bardzo niewielkiej przestrzeni i za pomocą prostych środków, wystarczy użyć odrobinę fantazji by wyczarować małą oazę zieleni. Poniżej znajdziesz instrukcję jak z ponurego miejsca w ogrodzie stworzyć zakątek, który sprawi nam dużo radości.
wodospad w ogrodzie

Jak zrobić wodospad w ogrodzie skalnym?

Posągi, Figury i Fontanny
Szczególną atrakcją może stać się mały wodospad w ogródku skalnym. Tworząc go należy pamiętać, że w takim właśnie miejscu tworzy się zupełnie inny mikroklimat. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak urządzić skalny ogródek z wodospadem.
ogród wodny

Jak pielęgnować ogród wodny?

Posągi, Figury i Fontanny
Nie jest dużą sztuka stworzyć ładny ogródek wodny, prawdziwym wyzwaniem jest jego pielęgnacja utrzymanie go długo w niezmienionym stanie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak, na co dzień dbać o ogródek wodny.
Oczko wodne

Jak zrobić małe oczko wodne?·

Posągi, Figury i Fontanny
Brakuje Ci miejsca na oczko wodne w ziemi? Bez obaw. Nadal istnieje szansa na Twoją własną przystań wodną, tworząc miniaturę w skrzyni. Pięknie prezentuje się zarówno na tarasie, jak i na ogrodzie. Bez wątpienia zachwyci niejedną osobę i będzie doskonała ozdobą twojego podwórka. Wykonanie takiego oczka wodnego wbrew pozorom nie jest bardzo skomplikowane, a efekt jest niesamowity, dlatego warto poświęcić oczku odrobinę czasu. Poniżej znajdziesz tutorial, który krok po kroku pomoże ci zrobić śliczne oczko wodne w skrzyni.
Stara figurka ogrodowa

Jak postarzyć figurkę ogrodową?

Posągi, Figury i Fontanny
Po co czekać wieczność na pojawienie się na Twoich figurkach ogrodowych, drogo wyglądającej patyny, skoro możesz własnoręcznie uzyskać taki efekt, w znaczne szybszy sposób?