kryzys małżeński

7 znaków świadczących o tym, że grozi ci rozwód

Kryzysy Małżeńskie
W przypadku większości rozwodów jedna ze stron jest bardzo zaskoczona na widok papierów rozwodowych złożonych przez drugą. A wszystko dlatego, że rzadko zwracamy uwagę na symptomy świadczące o tym, że z małżeństwem jest coraz gorzej. Warto poznać kilka znaków ostrzegawczych, które powiedzą nam "Rozwód na horyzoncie!". Dzięki temu może uda się jeszcze uratować małżeństwo. A jeśli nawet nie, wspólnie podejmiecie decyzję o rozwodzie. Nie będzie już tego elementu zaskoczenia, o którym jest mowa na początku.
rozwód

Relacje z byłym mężem - jak je unormować?

Rozwód i Koniec Małżeństwa
Bliscy sobie ludzie nie stają się sobie obcy po rozwodzie, zwłaszcza gdy łączą ich dzieci. Ale ułożenie na nowo relacji nie jest łatwe. Można je jednak unormować, trzeba niestety schować do kieszeni żal i dawne urazy. Dla większości byłych małżonków jest jasne, że pomimo rozstania, nadal obydwoje powinni uczestniczyć w życiu dzieci, zarówno dorastających, jak i tych już pełnoletnich.
Związek, miłość

Jak uniknąć rozpadu małżeństwa?

Kryzysy Małżeńskie
Wiele z nas marzy o związku, w którym będziemy szczęśliwi aż do końca naszych dni, jednak nie zawsze jest tak pięknie. Są dobre dni i te gorsze przez które przechodzi nawet najlepiej dobrana para. Nikt oczywiście nie chce, aby jego małżeństwo się skończyło, jednak nie zawsze wiemy jak do tego nie dopuścić zanim będzie za późno. Poniżej przedstawiam 7 sposobów na uniknięcie rozpadu małżeństwa.
rozstanie

Jak wyleczyć się z miłości?

Separacje
Rozstałaś się z partnerem, ale nadal go kochasz? Nie możesz znaleźć sobie miejsca i cały czas cierpisz z powodu rozstania? Nie rozpoczniesz nowego życia, jeżeli wciąż kochasz swojego byłego. Poniżej znajdziesz wskazówki jak wyleczyć się z miłości.
Złamane serce

Jak szybko zapomnieć o chłopaku?

Separacje
To boli, wiem. Tak bardzo ci na nim zależy i pragniesz z nim być, a on wiąż sprawia ci przykrość i rani twoje uczucia. Zdajesz sobie z tego sprawę, ale mimo wszystko nie możesz sobie wyobrazić życia bez niego. Prawda jest tylko jedna, jeżeli krzywdzi cię teraz to znaczy, że będzie cię też krzywdził później. Musisz się wyrwać z tego toksycznego związku a ja ci podpowiem jak to zrobić szybko i raz na zawsze.
złamane serce

Jak się odkochać?

Separacje
W życiu każdego z nas nadchodzi taki moment, że zakochujemy się w kimś, kogo nie możemy mieć. Co w takiej chwili zrobić? Jak przezwyciężyć uczucie, które w prawdziwym świecie nie ma racji bytu? Oto, co należy zrobić:
Tęsknię za tobą

Jak się odkochać w chłopaku?

Separacje
To naturalne, że gdy związek się kończy zaczynamy o tym myśleć w nieskończoność. W głowie roi się od wielu pytań, co zrobiłaś źle, jak można było zrobić coś lepiej, czyja to jest wina, bo tak naprawdę nie chcesz tracić tej drugiej osoby. Jednakże, jeżeli ten etap trwa zbyt długo to może przerodzić się w obsesję, co nie jest na pewno zdrowe. Oto kilka wskazówek jak odkochać się w chłopaku.
rozwód

Jak uniknąć rozwodu?

Kryzysy Małżeńskie
Kiedy małżonkowie wkraczają w okres wychowywania dzieci, zauważają, że ich wzajemna miłość nieco się zmienia. Wciąż są zapracowani, mają mnóstwo zajęć i zaczynają w inny sposób się do siebie odnosić. W związku z nowym stylem życia, romantyzm w najlepszym razie odchodzi na drugi plan. Małżonkowie powoli odsuwają się od siebie, czując się sfrustrowani i odrzuceni. Kiedy to nastąpi, strony zaczynają sądzić, że rozwód to najlepsze wyjście z całej tej sytuacji. Badania wykazują, że większość małżeństw kończy się po około trzech latach. Rozwód jest prostym sposobem na zakończenie męczącego nas związku, jednak warto powalczyć o swoje małżeństwo. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek na temat tego, jak uniknąć rozwodu i uratować swoje małżeństwo.
rozwód a dziecko

Jak pogodzić dziecko z rozwodem rodziców?

Separacje
Rozwód rodziców jest wielkim przeżyciem dla dziecka. Nie rozumie ono, dlaczego rodzice odchodzą od siebie i co tak naprawdę się stało. Poza tym maluch sam nie wie, jak teraz potoczą się losy całej rodziny. Jest to bardzo trudna sytuacja. Jeśli nie wiesz jak pogodzić dziecko z rozwodem - ten artykuł jest dla Ciebie!
złamane serce

Jak wyleczyć złamane serce?

Separacje
Każdy człowiek może przeżyć własny zawód sercowy. Większość przeżywa go w wyniku rozpadu związku, lub śmierci bliskiej osoby. Bycie przygnębionym nie pomoże nam jednak pozbyć się smutku, wręcz przeciwnie będzie tylko pogłębiało nasz smutek. Poniższa metoda pomoże ci nabrać innej perspektywy i będzie pomocna w wyleczeniu złamanego serca.