kryzys małżeński

7 znaków świadczących o tym, że grozi ci rozwód

Kryzysy Małżeńskie
W przypadku większości rozwodów jedna ze stron jest bardzo zaskoczona na widok papierów rozwodowych złożonych przez drugą. A wszystko dlatego, że rzadko zwracamy uwagę na symptomy świadczące o tym, że z małżeństwem jest coraz gorzej. Warto poznać kilka znaków ostrzegawczych, które powiedzą nam "Rozwód na horyzoncie!". Dzięki temu może uda się jeszcze uratować małżeństwo. A jeśli nawet nie, wspólnie podejmiecie decyzję o rozwodzie. Nie będzie już tego elementu zaskoczenia, o którym jest mowa na początku.
rozwód

Relacje z byłym mężem - jak je unormować?

Rozwód i Koniec Małżeństwa
Bliscy sobie ludzie nie stają się sobie obcy po rozwodzie, zwłaszcza gdy łączą ich dzieci. Ale ułożenie na nowo relacji nie jest łatwe. Można je jednak unormować, trzeba niestety schować do kieszeni żal i dawne urazy. Dla większości byłych małżonków jest jasne, że pomimo rozstania, nadal obydwoje powinni uczestniczyć w życiu dzieci, zarówno dorastających, jak i tych już pełnoletnich.
Związek, miłość

Jak uniknąć rozpadu małżeństwa?

Kryzysy Małżeńskie
Wiele z nas marzy o związku, w którym będziemy szczęśliwi aż do końca naszych dni, jednak nie zawsze jest tak pięknie. Są dobre dni i te gorsze przez które przechodzi nawet najlepiej dobrana para. Nikt oczywiście nie chce, aby jego małżeństwo się skończyło, jednak nie zawsze wiemy jak do tego nie dopuścić zanim będzie za późno. Poniżej przedstawiam 7 sposobów na uniknięcie rozpadu małżeństwa.
rozstanie

Jak wyleczyć się z miłości?

Separacje
Rozstałaś się z partnerem, ale nadal go kochasz? Nie możesz znaleźć sobie miejsca i cały czas cierpisz z powodu rozstania? Nie rozpoczniesz nowego życia, jeżeli wciąż kochasz swojego byłego. Poniżej znajdziesz wskazówki jak wyleczyć się z miłości.
złamane serce

Jak wyleczyć złamane serce?

Separacje
Każdy człowiek może przeżyć własny zawód sercowy. Większość przeżywa go w wyniku rozpadu związku, lub śmierci bliskiej osoby. Bycie przygnębionym nie pomoże nam jednak pozbyć się smutku, wręcz przeciwnie będzie tylko pogłębiało nasz smutek. Poniższa metoda pomoże ci nabrać innej perspektywy i będzie pomocna w wyleczeniu złamanego serca.
dziecko a rozwód

Jak oszczędzić dziecku cierpienia związanego z rozwodem?

Separacje
Rozwód rodziców to dla każdego dziecka traumatyczne przeżycie. Dzieci stają się bardzo wrażliwe, gdy są świadkami spięć między rodzicami. Często znajdują w środku całego konfliktu i czują się tak, jakby musiały się opowiedzieć się za którąś ze stron. Rodzice muszą sobie wówczas zadać pytanie, co jest dla nich ważniejsze: własne ego czy dobro dziecka. Jak istotne jest chronienie dziecka przed skutkami rozwodu? Czy dziecko znaczy mniej od dwojga ludzi kłócących się o podział majątku? Najwięcej szkód dla psychiki dziecka może wyniknąć z niepohamowanej potrzeby jednego lub obojga rodziców skupienia całej uwagi wyłącznie na sobie, zarówno w trakcie rozwodu, jak i po jego zakończeniu. Oto kilka kroków, które trzeba przejść, żeby nauczyć się jak nie ranić dzieci w trakcie rozwodu.
złamane serce

Jak się odkochać?

Separacje
W życiu każdego z nas nadchodzi taki moment, że zakochujemy się w kimś, kogo nie możemy mieć. Co w takiej chwili zrobić? Jak przezwyciężyć uczucie, które w prawdziwym świecie nie ma racji bytu? Oto, co należy zrobić:
samotność

Jak sobie radzić z samotnością?

Separacje
Samotność nie powinna być czymś, z czym trzeba się zmagać każdego dnia. Ten czas należy poświęcić na pielęgnowanie prawdziwych przyjaźni lub polepszenie relacji z rodziną. Sprawi to, że staniesz się szczęśliwszym, bardziej pewnym siebie człowiekiem. Jeśli codziennie zmagasz się z samotnością, czas najwyższy przestać zwracać na nią uwagę i zacząć cieszyć się życiem. Organizuj spotkania z przyjaciółmi i rodziną. Im bardziej zamkniesz się na świat, tym trudniej będzie ci twoją samotność przezwyciężyć. Pokonanie samotności może być wyzwaniem, ale z pewnością warto stawić mu czoła. Oto, co może ci pomóc w tej walce:
rozwód

Jak uniknąć rozwodu?

Kryzysy Małżeńskie
Kiedy małżonkowie wkraczają w okres wychowywania dzieci, zauważają, że ich wzajemna miłość nieco się zmienia. Wciąż są zapracowani, mają mnóstwo zajęć i zaczynają w inny sposób się do siebie odnosić. W związku z nowym stylem życia, romantyzm w najlepszym razie odchodzi na drugi plan. Małżonkowie powoli odsuwają się od siebie, czując się sfrustrowani i odrzuceni. Kiedy to nastąpi, strony zaczynają sądzić, że rozwód to najlepsze wyjście z całej tej sytuacji. Badania wykazują, że większość małżeństw kończy się po około trzech latach. Rozwód jest prostym sposobem na zakończenie męczącego nas związku, jednak warto powalczyć o swoje małżeństwo. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek na temat tego, jak uniknąć rozwodu i uratować swoje małżeństwo.
Złamane serce

Jak szybko zapomnieć o chłopaku?

Separacje
To boli, wiem. Tak bardzo ci na nim zależy i pragniesz z nim być, a on wiąż sprawia ci przykrość i rani twoje uczucia. Zdajesz sobie z tego sprawę, ale mimo wszystko nie możesz sobie wyobrazić życia bez niego. Prawda jest tylko jedna, jeżeli krzywdzi cię teraz to znaczy, że będzie cię też krzywdził później. Musisz się wyrwać z tego toksycznego związku a ja ci podpowiem jak to zrobić szybko i raz na zawsze.