chłopak rozmawia przez telefon

Chłopak ma tajemnice - co robić?

Rozwiązywanie Problemów w Związku
Spotykacie się już przez jakiś czas. Od kilku tygodni razem mieszkacie. Planujecie małżeństwo. Masz jednak wątpliwości, bo nic nie wiesz o przeszłości swojego narzeczonego. Znasz tylko kolegów z jego obecnej pracy. Gdy pytasz o rodzinę lub o poprzednie partnerki, zmienia temat. Zdarza się, że odbiera telefon, patrzy na wyświetlacz i wychodzi do drugiego pokoju. Jesteś pewna, że ma tajemnice, ale nie wiesz, dlaczego. Zastanawiasz się, czy nie zrezygnować z małżeńskich planów, dopóki wszystkiego nie wyjaśni.
Szczęśliwe małżeństwo

9 mitów na temat małżeństwa

Przysięga Ślubna
Jeszcze przed ślubem zaczynamy układać sobie w głowie wspólną przyszłość z naszym wybrankiem i jesteśmy praktycznie pewne, że będzie ona wyglądała tak a nie inaczej. Wyobrażamy sobie, jak nasze życie się zmieni i jakie będzie wspaniałe. Niestety z biegiem lat przeżywamy gorzkie rozczarowanie bo wyobrażenia te były bardzo dalekie od rzeczywistości. Marzenia na temat przyszłości i związku nie są złe, jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wszystko się zmienia, w tym ludzie i nie należy być rozczarowanym, jeśli nie będą oni tacy, jak sobie kiedyś wyobrażaliśmy. Wszystko mogło potoczyć się inaczej – lepiej lub ... gorzej, a najlepszą radą przed małżeństwem jest – niczego nie oczekiwać od przyszłości.
Wesele

4 umiejętności, które należy opanować przed ślubem

Oświadczyny
Zanim dostanie się prawo jazdy to trzeba nauczyć się jeździć oraz opanować przepisy ruchu drogowego. Jest to bardzo ważne, gdyż kierowca bez tych umiejętności stanowiłby olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych na drodze. Tak samo jest w małżeństwie. Zanim weźmie się ślub to trzeba nabyć pewne umiejętności do których należą samokontrola emocjonalna, komunikacja, rozwiązywanie konfliktów i pozytywizm.
kłótnia przedmałżeńska

Jak unikniąć kłótni przed ślubem?

Nauki Przedmałżeńskie
Sprzeczki i nieporozumienia zdarzają się w każdym związku. Przybierają na sile zwłaszcza wówczas, gdy para wchodzi w napięty okres, jakim jest narzeczeństwo. Ten artykuł opowiada o kłótniach przedmałżeńskich. Przeczytaj go, a dowiesz się, jak sobie z nimi radzić.
Para trzymająca się za ręce

Jaką formę kursu przedmałżeńskiego wybrać?

Nauki Przedmałżeńskie
Kurs przedmałżeński to tylko jedna z wielu przedślubnych formalności, której zakochani muszą dopełnić zanim w końcu powiedzą sobie upragnione „tak”. Planujesz ślub a twój proboszcz nie uznaje zaświadczenia o ukończeniu katechez przedmałżeńskich ze szkoły średniej? Skoro kurs jeszcze przed tobą, dowiedz się kilku pożytecznych rzeczy o formach, w jakich może on przebiegać.