Jak pozbyć się kreta z ogrodu?

Małe Ssaki
Nie ma nic piękniejszego w ogrodzie niż zielony, równy trawnik i bujne rośliny ozdobne. Niestety, mimo największych starań, coś może pójść nie tak i przestrzeń nie wygląda jak z katalogów. Kiedy głównym winowajcą zamieszania jest kret, trzeba powziąć zdecydowane kroki, aby pozbyć się nieproszonego gościa. Jakie są metody na pozbycie się kreta? Jakich zapachów nie lubi? Po co wbijać pręty w ziemię? Na co przydadzą się szklane butelki? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w artykule.

Saletra amonowa: Jakie ma zastosowanie w ogrodnictwie?

Pielęgnacja Trawników
Piękny ogród to chluba każdego ogrodnika, dlatego trzeba otoczyć go należytą opieką przez cały rok. Wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia, prace w nim są najintensywniejsze. Po zimowej wegetacji roślinom należy się solidna dawka energii, którą może dać dobry nawóz. Jedni mają swoje stare, sprawdzone metody, drudzy stawiają na profesjonalny środek, którym na przykład jest saletra amonowa. Jakie ma zastosowanie? Dowiesz się z tego artykułu.

Jak pielęgnować rośliny w ogrodzie?

Kwiaty w Ogrodzie
Wiosna zagościła w naszych ogrodach na dobre. Jest słonecznie, a temperatury rosną z dnia na dzień. Zapewne wielu z nas postanowiło skorzystać z pięknej pogody i odświeżyć ogródek sadząc w nim nowe kwiaty, krzewy i usuwając niepotrzebne chwasty. Już w okresie wiosny warto dbać o niego z troską i starannością, by w kolejnym roku mniej się napracować. Podpowiadamy kilka najważniejszych zasad pielęgnacji roślin ogrodowych.
trawnik w cieniu

Trawnik w cieniu drzew – zakładanie i pielęgnacja

Pielęgnacja Trawników
Trawnik pod drzewami wymaga innej pielęgnacji niż ten rosnący w pełnym słońcu. Wiedzą o tym dobrze ci, którzy zlekceważyli to przy zakładaniu trawnika i po kilku sezonach w miejsce trawy mają albo gołe place, albo połacie mchu. Jeśli dopiero planujemy założyć trawnik, warto zastosować też specjalną mieszankę traw przeznaczoną do miejsc cienistych. Kilka przydatnych rad na temat pielęgnacji trawy w takich miejscach przeczytacie w tekście poniżej.

Jak prawidłowo wykonać dosiewanie trawnika?

Pielęgnacja Trawników
Po zimie, szczególnie, jeśli była wyjątkowo śnieżna, nasz trawnik wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Wykonujemy więc regenerację trawnika. Wtedy to okazuje się, że w naszym pięknym, zielonym dywanie powstały puste placki. Nie ma co jednak załamywać rąk, trzeba zabrać się za dosiewanie trawy w tych miejscach. Jest to zadanie bardzo proste, jeśli przestrzega się kilku ważnych zasad.
Wysiew trawy

Jak siać trawę?

Pielęgnacja Trawników
Trawę sieje się od połowy kwietnia do czerwca oraz od połowy sierpnia do października. W tych terminach panują odpowiednie temperatury i wilgotność powietrza. Trawę możesz posiać również w innym terminie pod warunkiem, że masz możliwość jej nawadniania.
chwasty sposoby

Jak domowym sposobem pozbyć się chwastów z ogrodu?

Chwasty
Chwasty w ogrodzie to koszmar dla każdego ogrodnika. Trudno się ich pozbyć. Wyrwane połowicznie odrastają z podwójną mocą. Istnieje wiele środków, aby je zwalczyć. Można też zastosować domowe sposoby na odchwaszczenie ogrodu. Jednym z nich jest ten preparat, dzięki któremu usuniesz chwasty.
Trawa

Jak zrobić płynny nawóz do trawnika?

Pielęgnacja Trawników
Jeśli potrzebujesz lekarstwa dla swojego trawnika lub chcesz go po prostu zasilić minerałami, możesz samodzielnie zrobić niezwykle skuteczne lekarstwo. Przepis na nie znajdziesz poniżej.

Jak pozbyć się kretów z ogródka? Nieinwazyjne metody

Gleba
Na zewnątrz zrobiło się ciepło, a to oznacza, że nasze ogródki mogą być atakowane przez szkodniki. Szczególnie uciążliwe są krety, mimo że wyglądają na urocze zwierzątka. Nie obgryzają one roślin, ale przez podkopywanie ziemi skutecznie je uszkadzają. Jak walczyć z kretami w naturalny i mało inwazyjny sposób? Oto sprawdzone metody.
Rośliny na mrozie

Jak chronić rośliny przed mrozem?

Pielęgnacja Ogrodu
Przez wiele miesięcy pielęgnowałaś rośliny, a one odwdzięczały się pięknym wzrostem. Przed zimą należy je ochronić przed mrozem, by na wiosnę znów pięknie się rozwinęły.