Czego nie wolno robić na działce?

Drzewa
Wiele osób uważa, że w własnym mieszkaniu lub na działce może robić absolutnie wszystko, na co ma ochotę. Prawda jest jednak taka, że nasza wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Swoimi działaniami i zachowaniami nie możemy więc zakłócać spokoju sąsiadów. Przyczyną konfliktów są najczęściej ogniska i zadymianie cudzych posesji, głośna muzyka, a także nieprzyjemne zapachy roztaczające się w okolicy (na przykład na skutek przelanego szamba). Kontrowersje może również wzbudzać sadzenie drzew tuż przy ogrodzeniu. Sprawdź, jak uchronić się przed zepsutymi relacjami z sąsiadem, a nawet mandatem lub grzywną.

Jak wykorzystać skoszoną trawę?

Trawniki i Żywopłoty
Koszenie trawy jest niezbędnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Wydawać by się mogło, że czynność ta jest banalna, jednak przeprowadzona nieumiejętnie może zniszczyć piękną murawę. Poza tym po jej wykonaniu zawsze pozostają nam organiczne odpadki roślinne, które trzeba odpowiednio wykorzystać. Co zrobić ze skoszoną trawą? W jaki sposób najlepiej ją wtórnie wykorzystać? Przekonajmy się.

Jak pozbyć się kreta z ogrodu?

Małe Ssaki
Nie ma nic piękniejszego w ogrodzie niż zielony, równy trawnik i bujne rośliny ozdobne. Niestety, mimo największych starań, coś może pójść nie tak i przestrzeń nie wygląda jak z katalogów. Kiedy głównym winowajcą zamieszania jest kret, trzeba powziąć zdecydowane kroki, aby pozbyć się nieproszonego gościa. Jakie są metody na pozbycie się kreta? Jakich zapachów nie lubi? Po co wbijać pręty w ziemię? Na co przydadzą się szklane butelki? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w artykule.

Jak prawidłowo wykonać dosiewanie trawnika?

Pielęgnacja Trawników
Po zimie, szczególnie, jeśli była wyjątkowo śnieżna, nasz trawnik wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Wykonujemy więc regenerację trawnika. Wtedy to okazuje się, że w naszym pięknym, zielonym dywanie powstały puste placki. Nie ma co jednak załamywać rąk, trzeba zabrać się za dosiewanie trawy w tych miejscach. Jest to zadanie bardzo proste, jeśli przestrzega się kilku ważnych zasad.
trawnik w cieniu

Trawnik w cieniu drzew – zakładanie i pielęgnacja

Pielęgnacja Trawników
Trawnik pod drzewami wymaga innej pielęgnacji niż ten rosnący w pełnym słońcu. Wiedzą o tym dobrze ci, którzy zlekceważyli to przy zakładaniu trawnika i po kilku sezonach w miejsce trawy mają albo gołe place, albo połacie mchu. Jeśli dopiero planujemy założyć trawnik, warto zastosować też specjalną mieszankę traw przeznaczoną do miejsc cienistych. Kilka przydatnych rad na temat pielęgnacji trawy w takich miejscach przeczytacie w tekście poniżej.
chwasty sposoby

Jak domowym sposobem pozbyć się chwastów z ogrodu?

Chwasty
Chwasty w ogrodzie to koszmar dla każdego ogrodnika. Trudno się ich pozbyć. Wyrwane połowicznie odrastają z podwójną mocą. Istnieje wiele środków, aby je zwalczyć. Można też zastosować domowe sposoby na odchwaszczenie ogrodu. Jednym z nich jest ten preparat, dzięki któremu usuniesz chwasty.
Trawa

Jak zrobić płynny nawóz do trawnika?

Pielęgnacja Trawników
Jeśli potrzebujesz lekarstwa dla swojego trawnika lub chcesz go po prostu zasilić minerałami, możesz samodzielnie zrobić niezwykle skuteczne lekarstwo. Przepis na nie znajdziesz poniżej.
Wysiew trawy

Jak siać trawę?

Pielęgnacja Trawników
Trawę sieje się od połowy kwietnia do czerwca oraz od połowy sierpnia do października. W tych terminach panują odpowiednie temperatury i wilgotność powietrza. Trawę możesz posiać również w innym terminie pod warunkiem, że masz możliwość jej nawadniania.
Trawnik

Jak pozbyć się łysinek na trawniku?

Pielęgnacja Trawników
Macie problem z trawą? Na trawniku pojawiają się łysinki, trawa robi się żółta? Dowiedzcie się jak zamienić trawnik w morze zieleni. Zaproponowana przeze mnie metoda wbrew pozorom nie jest skomplikowana i nie wymaga dużego wysiłku. Zanim trawnik się zazieleni minie trochę czasu, ale warto poczekać, ponieważ efekty są zadowalające. Poniżej znajdziecie dokładne wskazówki, które pomogą wam przywrócić trawnikowi dawny wygląd.
trawy ozdobne

Jakie trawy ozdobne do ogrodu?

Trawy
Trawy cieszą się coraz większą popularnością pośród roślin ogrodowych i nie może to nikogo dziwić – mają bowiem niezwykle wiele zalet! Są niezwykle zróżnicowane, bardzo łatwe w uprawie i w rozmnażaniu oraz w większości wieloletnie. Świetnie nadają się do komponowania w większych kompozycjach. Większość traw ozdobnych właśnie w drugiej połowie lata prezentuje się najokazalej, dlatego jest to najlepszy czas do ich zakupu. Trawy sprawdzą się w każdym ogrodzie, więc – poszukajmy odpowiedniej dla naszego!