podlewanie ogrodu

Oszczędne podlewanie ogrodu - sposoby

Pielęgnacja Ogrodu
Właściciele ukwieconych balkonów czy ogrodów od wiosny do jesieni dostają wyższe rachunki za wodę. Chcesz oszczędnie podlewać ogród? Zapoznaj się z poniższymi sposobami, a następnie wprowadź nowy plan w życie. Jeśli się postarasz, w twoim portfelu może zostać nawet… 200 zł! Dzięki tym radom zaoszczędzisz nie tylko wodę i pieniądze, ale także swój własny czas. A i on przecież nie jest dla ciebie bez znaczenia, prawda?
Wysiew trawy

Jak siać trawę?

Pielęgnacja Trawników
Trawę sieje się od połowy kwietnia do czerwca oraz od połowy sierpnia do października. W tych terminach panują odpowiednie temperatury i wilgotność powietrza. Trawę możesz posiać również w innym terminie pod warunkiem, że masz możliwość jej nawadniania.
Woda w ogrodzie

Jak oszczędzać wodę w ogrodzie?

Kwiaty w Ogrodzie
Restrykcje dotyczące zużywania wody zawsze są wyzwaniem dla ogrodników. Jednak jeśli przywykniesz do oszczędzania wody w swoim ogrodzie, będziesz w stanie pogodzić się z wszelkimi ograniczeniami. Przechowywanie deszczówki oznacza utrzymywanie przy życiu roślin podczas suchych tygodni oraz zaoszczędzenie pieniędzy.
Trawa

Jak zrobić płynny nawóz do trawnika?

Pielęgnacja Trawników
Jeśli potrzebujesz lekarstwa dla swojego trawnika lub chcesz go po prostu zasilić minerałami, możesz samodzielnie zrobić niezwykle skuteczne lekarstwo. Przepis na nie znajdziesz poniżej.
Trawnik

Jak pozbyć się łysinek na trawniku?

Pielęgnacja Trawników
Macie problem z trawą? Na trawniku pojawiają się łysinki, trawa robi się żółta? Dowiedzcie się jak zamienić trawnik w morze zieleni. Zaproponowana przeze mnie metoda wbrew pozorom nie jest skomplikowana i nie wymaga dużego wysiłku. Zanim trawnik się zazieleni minie trochę czasu, ale warto poczekać, ponieważ efekty są zadowalające. Poniżej znajdziecie dokładne wskazówki, które pomogą wam przywrócić trawnikowi dawny wygląd.
koszenie trawy

Jak kosić trawnik, aby się wspaniale prezentował?

Pielęgnacja Trawników
Dowiedz się jak prawidłowo kosić trawę, aby trawa wyglądała pięknie i idealnie bez pomocy fachowców i firm ogrodniczych. Oszczędź pieniądze i spraw, aby Twój trawnik był marzeniem Twoich sąsiadów.
Jak dbać o kwiaty podczas upałów?

Jak dbać o rośliny podczas upałów?

Pielęgnacja Trawników
Kwiaty doniczkowe potrzebują regularnego podlewania - zwłaszcza latem. Zapoznaj się z poniższymi poradami jak sprawić, aby kwiaty były zdrowe i dobrze nawodnione w upalne dni.
trawnik jesienią

Jak dbać o trawnik jesienią?

Pielęgnacja Trawników
Jesień oraz wiosna to pory roku, kiedy powinniśmy szczególnie zadbać o nasz trawnik, aby przygotować go na nadejście trudnych zimowych i letnich temperatur. Poniżej kilka porad dotyczących dbania o trawnik jesienią.
koszenie trawy

Jak zrobić wiosenne porządki w ogrodzie?

Kwiaty w Ogrodzie
Dla niektórych entuzjastów ogrodnictwa wiosenne porządkowanie ogrodu jest jak drapanie paznokciem po tablicy, wiele osób wzdryga się na samą myśl. Jednak przygotowywanie ogrodu do sezonu wiosenno-letniego może być również czymś bardzo relaksującym. Ważne, by dobrze zorganizować sobie pracę.