tęczowa flaga - symbol homoseksualizmu

Jak zmienić orientację seksualną?

Homoseksualizm
Postanowiłam napisać artykuł na ten temat po przeczytaniu na jednym z forów internetowych posta dziewczyny, która stwierdziła, że nie chce być lesbijką i zapytała czy możliwa jest zmiana orientacji seksualnej. Z danych psychiatrów i psychologów wynika, że 17 procent z nich przynajmniej raz podczas swojej praktyki lekarskiej czy terapeutycznej spotkało się z osobą, która chciała zmienić orientację seksualną. Czy jest to w ogóle możliwe? Zdania są podzielone. Przeczytajcie artykuł i zdecydujcie sami, czy nadal chcecie zmieniać orientację czy też może wybierzecie terapię, która pomoże wam zaakceptować wasze obecne preferencje seksualne.
stop homofobii

Jak sobie radzić z homofobią?

Związki Homoseksualne
Jeśli jesteś w związku homoseksualnym zadajesz sobie zapewne raz na jakiś czas pytanie, jak sobie radzić z homofobią, która jest wrogością, a nawet nienawiścią wobec osób orientacji homoseksualnej. Obok homofobii istnieje też nietolerancja, brak akceptacji, który czasem boli bardziej, niż otwarta wrogość wyrażana przez zupełnie obce osoby, dla których często nie żywimy zbyt wielkiego szacunku (na przykład część sfrustrowanych kiboli wykrzykujących zakaz pedałowania itp.).
coming out

Jak dokonać coming out'u?

Związki Homoseksualne
Osoby żyjące w związkach homoseksualnych w Polsce borykają się z wieloma problemami związanymi z ich społeczną nieakceptacją. W zależności od tego czy gej lub lesbijka mieszkają na wsi, w małym miasteczku czy też dużym mieście ich problemy są zupełnie odmienne. Dla wielu par homoseksualnych (a także dla osób, które odkryły w sobie tę orientację, ale nie są w związku) problem coming outu, czyli kwestii ujawnienia się jako gej czy lesbijka to decyzja życiowa. Coming out bywa nazywany często wyjściem z szafy. To symboliczne określenie wskazuje na to, że wiele osób ukrywanie się odbiera bardzo negatywnie. Wielu homoseksualistów podkreśla, że dopiero coming out dał im wolność i poczucie swobody, czy komfortu życiowego; dla wielu innych jednak ujawnienie się było traumatycznym doświadczeniem. Jeśli rozważasz czy ujawnić swoją mniejszościową orientację seksualną weź pod uwagę: