kłótnia małżeńska

Jak się mądrze kłócić?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Jak zwykle, zaczęło się od drobiazgu, ktoś czegoś nie zrobił, ktoś coś źle zrozumiał – od słowa do słowa rozpętała się awantura. W ogniu walki zupełnie zapomnieliście o istocie sporu. Nagle ważniejsze okazało się, kto co powiedział. Teraz ty płaczesz, on siedzi obrażony. „Jeśli go przeproszę, przegram!” – myślisz. No i jest pat.

Jak być mądrą babcią?

Pierwsze Dziecko
„Mamo, damy sobie radę sami, przestań się tak wtrącać”, niejedna babcia słyszała to od swojego syna/córki. Ale to wcale nie oznacza, że nie jest ważna. Gdy na świecie pojawi się pierwszy wnuk lub wnuczka, ciesz się tym cudownym wydarzeniem, ale też nie bądź największym ekspertem. Młodzi rodzice potrzebują czasu dla siebie i jeżeli będą potrzebowali jakiejkolwiek pomocy z pewnością ty będziesz pierwszą osobą, do której się zwrócą.
Babcie walczą o względy dziecka

Babcie walczą o względy dziecka - co robić?

Kłótnie Rodzinne
Mają wszystko, czego dzisiaj brakuje zabieganym rodzicom: cierpliwość, życiową mądrość, a przede wszystkim czas. Dlatego chętnie korzystamy z ich wsparcia. Dla wielu rodziców, którzy muszą zmierzyć się z pytaniem, komu powierzyć opiekę nad dzieckiem, babcia to wciąż najlepsze rozwiązanie. Jest zaufaną, bliską osobą, która kocha dziecko i nie zrobi mu krzywdy. Ale co jeśli obie babcie chcą poświęcać wnuczętom swój czas i zaczynają rywalizować? Gdy zauważysz, że babcie walczą o względy Twojego dziecka, od razu, ale w delikatny sposób, zacznij działać.

Jak wykorzystać odwróconą psychologię, żeby kogoś przekonać?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Odwrócona psychologia dotyczy nakłaniania drugiej osoby do zrobienia czegoś, prosząc ją o coś całkowicie przeciwnego do tego, co chce się od niej uzyskać. Można taką taktykę określić mianem „reguły przekory”. Jest to jeden ze sposobów manipulacji, który jednak nie zawsze przynosi sukces. Sprzeczki wykorzystujące odwróconą psychologię są uciążliwe i dziecinne. Jeśli jednak chcesz wypróbować jej skuteczność, musisz zrobić co następuje:
Toksyczny związek

Jak sobie radzić w toksycznym związku?

Kryzysy Małżeńskie
Wspólne życie z toksyczną osobą jest bardzo trudne. Może istnieć wiele powodów, dla których ludzie stają się negatywni i trudni do życia. Poniżej znajdziesz listę, która może pomoże ci w jakiś sposób radzić sobie z trudnym partnerem lub partnerką.
Przebaczenie

Jak się pogodzić po kłótni?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Niewielu jest ludzi, którzy lubią krzywdzić czy ranić najbliższych. Niestety czasem się tak dzieje w życiu, że ranimy osoby, na których nam bardzo zależy, a często robimy to też nieświadomie. Oczywiście chcesz być powszechnie lubiana i przez wszystkich szanowana, ale czasem się tak nie da, bo musiałabyś zadowolić wszystkich, a to jest po prostu niemożliwe. Czujesz się okropnie z tym, że twoja najlepsza przyjaciółka czy przyjaciel mają do ciebie ogromny żal i chciałabyś to koniecznie naprawić. Przeczytaj kilka moich porad jak uzyskać przebaczenie i spróbuj je wykorzystać - może się uda.
Okropna teściowa

Jak poradzić sobie z teściową?

Kłótnie Rodzinne
Większość kobiet posiada wspaniałe teściowe. Niestety jest grupa kobiet, która nie ma tego szczęścia a wręcz można powiedzieć, że ma ogromnego pecha – wredną teściową. Dla tych, które są w tej mniej uprzywilejowanej grupie mam kilka porad jak poskromić mamusię swojego męża. Oto 10 sposobów by poskromić wredną teściową.
Chłopak i dziewczyna

Jak uszczęśliwić kobietę?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Uszczęśliwienie kobiety - brzmi bardzo prosto, jednak jest w rzeczywistości niezwykle trudne. Większość kobiet narzeka, że na początku związku ich mężczyźni starali się, jednak z czasem to się zmieniło. Przestają się starać, bo przecież zdobyli już kobietę, więc po co tyle zachodu? Jednak musicie panowie pamiętać, że miłość trzeba pielęgnować, aby nie wygasła. Nie możecie dopuścić do tego, aby ktoś inny poderwał wam waszą dziewczynę czy żonę na miłe słówka, tylko dlatego, że wy zapomnieliście czym jest komplement czy dlatego, że nie mieliście czasu, aby zrobić dla niej coś miłego. Kobiety potrzebują słów, komplementów i miłych uczynków, aby czuć się kochane. Potrzebują sygnałów, że komuś na nich zależy i ktoś o nie dba. Z kobietami jest jak z kotami - pójdą na kolana tego, kto będzie dla nich miły i kto je pogłaszcze.
Chłopak z dziewczyną na ławce

Jak sprawdzić czy chłopak ma skłonności do zdradzania?

Małżeństwo i Romans
Głównym tematem portali są teraz zdrady, których dokonali sławni tego świata wobec swoich żon czy dziewczyn. Najgorsze jest to, że zdrady nie były jednorazowe tylko kończyły się wieloma romansami z różnymi kobietami. Zdradzone żony czy dziewczyny nie dość, że przechodziły osobisty dramat to naddatek były na językach całego świata. Tak wiele jest kobiet, które codziennie zastanawiają się czy ich partner nie kombinuje coś na boku. Myślę, że zbyt wiele. Zasięgnęłam opinii psychologów i specjalistów do relacji międzyludzkich, dzięki czemu mogłam wyciągnąć wnioski i teraz zaprezentować wam 8 oznak świadczących o tym, że chłopak ma tendencję do zdrady.
Kłótnia w związku

O czym nigdy nie mówić mężczyźnie?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Fajnie jest być zakochanym i móc komu powierzać swoje myśli i sekrety. Jednak są pewne rzeczy, których nie należy mówić mężczyznom. Jeśli nie chcesz nigdy zranić swojego faceta i chcesz utrzymać go przy sobie to dowiedz się na jakie tematy najlepiej zachować milczenie.