rodzina

Co mówi o tobie kolejność pojawienia się w rodzinie?

Relacje Rodzinne
Psycholodzy już dawno odkryli, że wiele naszych cech charakteru zależy od tego, którym z kolei jesteśmy dzieckiem. Inaczej zachowują się pierworodni, inaczej dzieci środkowe, a jeszcze inaczej te najmłodsze. Oto charakterystyka tego jak kolejność pojawienia się rodzinie wpływa na naszą osobowość. Zapoznaj się z artykułem i sam sobie odpowiedz, czy opis zgadza się z twoimi cechami charakteru.
dziadkowie z wnukami

Jak dbać o więzi międzypokoleniowe w rodzinie?

Duże Rodziny
Babcia i dziadek pełnią w rodzinie ważną rolę. Zwykle to oni pomagają zapracowanym rodzicom w opiece nad dziećmi. Dlaczego więzi między pokoleniami są takie ważne? Mówi się: „Aby wychować jedno dziecko, potrzebna jest cała wioska”. Wiele w tym prawdy. Po pierwsze – rodzice potrzebują wsparcia, by udźwignąć trud wychowania, po drugie – dziecko potrzebuje różnorodnych kontaktów ze światem, aby w pełni się rozwinąć. Dziadkowie to zwykle, poza rodzicami, najważniejsze bliskie osoby dla młodego człowieka.
matka i córka

Jak poradzić sobie z nadopiekuńczą matką?

Duże Rodziny
Ona zawsze wie wszystko najlepiej. Począwszy od zakupu pomidorów na zupę, po wybór pracy dla ciebie. Im więcej udziela ci rad, im więcej rzeczy robi dla ciebie, tym bardziej upewnia się, że zajmuje ważne miejsce w twoim życiu. Jednak odkąd stałaś się dorosła, trudno jest ci znosić jej ciągłe wtrącanie się. Jak skutecznie dać jej do zrozumienia, by wreszcie przestała ingerować w twoje dorosłe życie?
mieszkanie z teściową

Jak mieszkać z teściową?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Może mieszkasz u teściowej, może to ona przeprowadziła się do ciebie, być może przyjaźnicie się ze sobą, ale jedno jest pewne – wspólne mieszkanie na pewno doprowadzi do spięć. Dwie Panie Domu pod jednym dachem oznaczają jedno: różnicę zdań. Oto parę porad, które pomogą ci poradzić sobie w takiej sytuacji.
teściowa

Jak zyskać sympatię teściów?

Kłótnie Rodzinne
Powszechnie wiadomo, że wprost z definicji z teściami trudno się dogadać. Choć są od tej reguły wyjątki, warto się nauczyć jak zachowywać się przy teściach, by zyskać ich sympatię. Łatwiej przecież koegzystować w zgodzie i przyjaźni, niż wciąż prowadzić na każdym polu wojnę. Z tego artykułu dowiesz się jak zadowolić teściów i zapewnić sobie spokojne życie.
duża rodzina

Do czego uprawnia Karta Dużej Rodziny?

Duże Rodziny
Karta Dużej Rodziny to dokument uprawniający do wielu zniżek. Mogą ją uzyskać wszyscy członkowie rodziny, w której jest przynajmniej trójka niepełnoletnich dzieci. Miejsca, w których przysługują wspomniane zniżki, powinny być oznakowane logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”. Aby skorzystać z upustu, należy okazać kartę. Mniej zapłacimy m.in.: