drzewo genealogiczne

Jak zrobić drzewo genealogiczne rodziny?

Drzewa Genealogiczne
Jeśli chcesz upamiętnić wszystkich członków swojego rodu, jeśli interesujesz się historią swojej rodziny i czujesz szczególną więź z poprzednimi pokoleniami, możesz stworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny. Ostatnio coraz więcej osób się tym zajmuje, a dla wielu z nich poszukiwania przodków stały się prawdziwą pasją.
zdjęcie rodzinne

Jak szukać rodziny zaginionej lub rozłączonej w czasie wojny?

Drzewa Genealogiczne
Jeśli interesujesz się historią rodziny lub tworzysz jej drzewo genealogiczne, wcześniej lub później dotrzesz do bardzo trudnego i bolesnego dla wszystkich czasu II wojny światowej. Pomimo tego, że wojna skończyła się już kilkadziesiąt lat temu, na wielu forach internetowych można odnaleźć ogłoszenia i pytania o zaginionych przodków. Jeśli podejrzewasz, że członkowie twojej rodziny zostali rozproszeni, czy wysiedleni podczas II wojny światowej lub tuż po niej możesz rozpocząć poszukiwania. Ważne byś miał jakiś ślad, jakieś podstawowe dane. By je zebrać warto najpierw spytać najstarszych członków rodziny, którzy na pewno będą bardzo zainteresowani twoimi poszukiwaniami.
kronika, kronika rodzinna

Jak zrobić kronikę rodzinną?

Drzewa Genealogiczne
Kronika rodzinna to niezwykła pamiątka, którą przechowuje się przez następne pokolenia. Można zapisywać w niej ważne wydarzenia, wklejać zdjęcia. W kronice rodzinnej przechowuje się historie rodu. Jest łatwy sposób, aby taką księgę wykonać. Poniżej znajdziesz kilka porad.