Dzieci z domów dziecka

Jak zaprosić do domu na Święta dziecko z domu dziecka?

Bezpieczeństwo Dziecka
Okres świąteczny to czas, kiedy więcej czasu możemy spędzić ze swoimi bliskimi. Na świecie są jednak osoby, które nie mają z kim spędzić tego szczególnego czasu, bo nie mają swojej rodziny. Chciałbyś pomóc i zaprosić dziecko z domu dziecka na Wigilię do swojego domu? Przeczytaj artykuł!
zdjęcie rodzinne

Jak szukać rodziny zaginionej lub rozłączonej w czasie wojny?

Drzewa Genealogiczne
Jeśli interesujesz się historią rodziny lub tworzysz jej drzewo genealogiczne, wcześniej lub później dotrzesz do bardzo trudnego i bolesnego dla wszystkich czasu II wojny światowej. Pomimo tego, że wojna skończyła się już kilkadziesiąt lat temu, na wielu forach internetowych można odnaleźć ogłoszenia i pytania o zaginionych przodków. Jeśli podejrzewasz, że członkowie twojej rodziny zostali rozproszeni, czy wysiedleni podczas II wojny światowej lub tuż po niej możesz rozpocząć poszukiwania. Ważne byś miał jakiś ślad, jakieś podstawowe dane. By je zebrać warto najpierw spytać najstarszych członków rodziny, którzy na pewno będą bardzo zainteresowani twoimi poszukiwaniami.
adoptowane dziecko

Jak powiedzieć dziecku, że jest adoptowane?

Adopcja
Rodziny tworzy się na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest adopcja. Wiele osób nie może mieć własnych dzieci, więc decyduje się właśnie na tę formę. Wychowują czyjeś dzieci jak swoje. Ale z dnia na dzień rośnie w nich strach, jak powiedzieć dziecku, że tak naprawdę jego biologiczni rodzice to nie są te same osoby, które je wychowują. Często rodzice adopcyjni nie wiedzą jak przekazać tę wiadomość, a co równie ważne kiedy. Obawiają się reakcji dziecka, oraz tego, czy dziecko wciąż będzie ich kochać, czy nie zacznie poszukiwać swoich biologicznych rodziców. Bo przecież nie można taić tego faktu. To jest wiedza, która się dziecku należy. Jak więc poradzić sobie z tą przeprawą?