wymiana żarówki

Mąż nie chce pomagać w domu - jak to zmienić?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Zachowanie takie jest udziałem wielu panów. Jak więc wyegzekwować pomoc w domu? Ileż razy bywa, że małżonka tygodniami prosimy o zrobienie porządków w piwnicy czy drobną naprawę, a dla przyjaciół jest na każde zawołanie. Nie żeby nam odmawiał, ale zawsze lądujemy na końcu listy… I tak w nieskończoność. Jak zmienić ten stan rzeczy?
obowiązki domowe

Równy podział obowiązków w małżeństwie - jak wyegzekwować?

Prace Domowe
Naucz partnera sumienności w wykonywaniu prac domowych. Poczucie niesprawiedliwości w tym zakresie prowadzi często do długotrwałych konfliktów, a nawet rozpadu związku. Co zrobić, by podział obowiązków domowych nie wywoływał ciągłych kłótni? Warto jasno określić, co należy do każdego z partnerów. Jeśli dotychczas mąż nie wspierał Cię w pracach domowych, a w jego domu rodzinnym obowiązywał tzw. model tradycyjny, nie możesz zacząć od zbyt długiej listy oczekiwań.
obowiązki domowe

Grafik obowiązków domowych - jak go przygotować?

Sprzątanie pomieszczeń
Podstawą powodzenia tej misji jest zwykły kawałek papieru. Rozpisane na nim w tabeli obowiązki powinny być dostępne dla każdego domownika. Zakres dni, na które przypadają dane czynności, zaznaczone odrębnymi kolorami, powinny być wywieszone w kuchni, łazience i przedpokoju. Gdy wszystko spoczywa na naszej głowie, sięgnijmy po sposoby sprawdzone w biznesie. Zostańmy menadżerkami i odzyskajmy utracony czas!
Jak nakłonić męża do pomocy w domu

Jak nakłonić męża do pomocy w domu?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Jesteś gospodynią doskonałą – gotujesz jak Magda Gessler, sprzątasz niczym Perfekcyjna Pani Domu, a Superniania mogłaby pobierać u ciebie lekcje wychowywania dzieci. Niestety, są takie rzeczy, których zrobić nie potrafisz, a twój mąż niechętnie pomaga ci w pracach domowych. Nie wiesz jak go przekonać do pomocy? Bez obaw, tutaj znajdziesz rozwiązanie swoich problemów. Niektórzy mężczyźni (większość), są jak dzieci, którym wszystko trzeba tłumaczyć. Jeżeli sama nie powiesz mężowi o tym co trzeba zrobić, z pewnością nie domyśli się o co chodzi. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci w nakłonieniu twojego mężczyzny do wykonania drobnych napraw w domu.
ekologia

Jak być ekologicznym?

Prace Domowe
Ziemia jest coraz bardziej zanieczyszczona. Każdego dnia do atmosfery dostaje się mnóstwo dwutlenku węgla, który zanieczyszcza atmosferę. Dodatkowo powstawanie dzikich wysypisk śmieci i wylewanie ścieków do rzeki również pogarsza kondycję naszej planety. Jak pomóc planecie w regeneracji przez codzienne czynności? Dowiesz się czytając ten artykuł.