Jak wybrać odpowiedniego psa dla siebie?

Hodowla Psów
Jakiego psa wybrać i skąd? Wbrew pozorom niełatwo znaleźć odpowiedź na to pytanie. Istnieje wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę zanim podejmiemy tę decyzję. Jeżeli decydujemy się na dużego psa, wielkość naszego mieszkania może być w tym przypadku decydująca. Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami domu z ogrodem, pupil będzie czuł się zdecydowanie lepiej. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam dokonać wyboru psa.
nadwaga u psa

Otyłość u psa - jak ją rozpoznać i jak przeciwdziałać?

Zdrowie Psów
Nadwaga i otyłość u psa bywa lekceważona przez właścicieli. Tymczasem, mogą one prowadzić do wielu kłopotów zdrowotnych. Nadwaga u psa prowadzi do wielu zmian w organizmie. Najważniejsze z nich to problemy z aparatem ruchowym oraz insulinooporność, która prowadzi do cukrzycy typu II. Pogorszeniu ulega też stan skóry i sierści. Nadmierna masa ciała sprzyja również powstawaniu stanów zapalnych w obrębie tkanki tłuszczowej, zmieniając metabolizm.
pies

Prawa i obowiązki właścicieli zwierząt

Pies w Domu
W Polsce w co drugim mieszkaniu jest pies. Miłośnicy kotów często mają je po dwa. Właściciele muszą dbać o swoich pupili! Ile zwierząt można trzymać w mieszkaniu? Psy jakich ras uważane są za agresywne i należy prowadzać je w kagańcu? Czy można trzymać psa na podwórku na uwięzi? Jakich zasad muszą przestrzegać hodowcy? Przypominamy, co nakazują przepisy.
urodziny psa

Jak obliczyć wiek psa?

Hodowla Psów
Psy są bardzo lojalnymi i przyjaznymi zwierzętami. Ludzie, którzy trzymają psy jako zwierzęta domowe, często traktują je jak członka rodziny. Ale niestety czas życia psa jest o wiele krótszy niż człowieka. Długość życia psa zależy od jego rasy, wielkości i wagi. Duże psy takie jak dog niemiecki wydają się żyć krócej niż na przykład takie psy jak chihuahua. Żywotność dużego psa to koło 8 - 10 lat, podczas gdy długość życia małego psa wyniesie około 13- 15 lat. Psie życie to tylko część życia przeciętnego człowieka. Człowiek w wieku 6 lat jest bardzo młody, a pies mając 6 lat jest już w średnim wieku. Psy mają skrócony okres dzieciństwa i wydłużony czas dorosłości. Zaczynają same chodzić po okresie trzech tygodni od urodzenia i osiągają dojrzałość fizyczną w wieku 18 miesięcy. Jeżeli posiadasz psa i chcesz dowiedzieć się czy jest on właśnie w wieku dojrzewania, dorosłości czy starości zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.
oswajanie psa

Jak powitać szczeniaczka w nowym domu ?

Hodowla Psów
Kiedy kupujemy psa bardzo się cieszymy lecz małe pieski nie wiedzą co się dzieje i się boją.Tu pomogę wam co zrobić by pies poczuł się pewnie w waszym domu.
Podróż z psem

Jak się przygotować do podróży z psem?

Hodowla Psów
Z artykułu dowiesz się cennych rad jak podróżować z psem samochodem, samolotem, pociągiem czy autobusem. Jeśli planujesz podróż z czworonogiem - koniecznie przeczytaj artykuł!
Pies w mieście

Jakie obowiązki ma właściciel psa w mieście?

Hodowla Psów
Jesteś szczęśliwym posiadaczem psa ale nie wiesz czy masz obowiązek po nim sprzątać? Czy za przejazd z psem należy płacić? Czy podatek od posiadania psa jest konieczny? Pies w mieście to nie tylko przyjemne chwile w towarzystwie czworonoga ale również mnóstwo zobowiązań. Należy pamiętać, że mając psa mamy również określone obowiązki, które są określone przez prawo, więc za ich niedotrzymanie oczywiście grożą nam sankcje. Na jakie obowiązki godzimy się posiadając psa w mieście?
Pies a ciąża

Jak przygotować psa na przyjście dziecka na świat?

Pies w Domu
Przyjście dziecka na świat to stres i emocje nie tylko dla jego rodziców. To również stresująca sytuacja dla Twojego psa, który dotychczas był w centrum zainteresowania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak przygotować swojego psa na powitanie nowego członka rodziny!
Szczepienie psa

Kiedy i na co szczepić szczeniaka?

Hodowla Psów
Jeśli stałeś się już posiadaczem upragnionego szczeniaka - pora odpowiednio o niego zadbać. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie szczepienia powinien przejść Twój pupil aby na długie lata cieszyć się zdrowiem!
Pies

Co robić, kiedy pies wszystko gryzie?

Pies w Domu
Niszczenie przeróżnych rzeczy to domena głównie szczeniaków. Czasem jednak i dorosłe psy niszczą to co stanie im na drodze. Niektóre z nich nie oszczędzają nawet ścian - szczególnie tych świeżo pomalowanych. Dlaczego tak się dzieje? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak temu zaradzić!