Świerzb u psa pielęgnacja

Domowe sposoby na świerzb u psa

Pielegnacja Psów
Istnieje wiele środków na receptę oraz farmaceutyków, które mogą wyleczyć świerzb. Jednak wiele z nich ma skutki uboczne, nie mówiąc już o kosztach, jakie niesie za sobą ta czasochłonna terapia. Na szczęście istnieje szereg skutecznych i bezpiecznych domowych sposobów, które pozwolą ci pozbyć się problemu. Oto niektóre z nich:

Jak dbać o psa w upalne dni?

Pielegnacja Psów
Nie tylko my, ludzie, nie lubimy dużych upałów. Nasze zwierzaki także nie znoszą, gdy jest im za ciepło. W takim razie jak zapobiegać przegrzaniu ich organizmu i jak pomóc naszym czworonogom przetrwać gorące lato? Pomocne wskazówki znajdziesz w dalszej części artykułu. Przydadzą się nie tylko w te wakacje.
pchły u psa

Domowe sposoby na pchły u psa

Pielegnacja Psów
Nikt nie lubi pcheł - ani pies, ani jego właściciel. Jednak najgorsze, co możesz zrobić, to próbować wytępić je toksycznymi chemikaliami. Większość gotowych środków przeciw pchłom zawiera szkodliwe dla zdrowia i życia substancje, które mogą prowadzić do całego szeregu skutków ubocznych, począwszy od nudności, aż po raka. Po co więc ryzykować, skoro istnieje cały szereg naturalnych preparatów, które skutecznie pozwolą pozbyć się pcheł i są całkowicie bezpieczne zarówno dla psa, jak i wszystkich w jego otoczeniu. Jakie to środki? Tego dowiesz się z dalszej lektury.
Yorkie pies

Jak czyścić uszy yorka?

Pielegnacja Psów
Uszy yorków wymagają regularnego czyszczenia. Musimy również golić lub wyrywać wyrastające z uszu włosy, gdyż osadza się na nich spora ilość kurzu i brudu które mogą prowadzić do infekcji oraz ograniczają wentylację kanału słuchowego.
beagle sierść pielęgnacja

Jak pielęgnować sierść beagle?

Pielegnacja Psów
Fakt, beagle to pies krótkowłosy. Pies tej rasy nie potrzebuje specjalnych zabiegów dotyczących sierści. Jednak raz na tydzień należy czesać sierść psa. Pamiętajmy o tym, że to co nie wyczeszemy z futra beagle znajdzie się np. na naszym dywanie. A po za tym psy tej rasy dwa razy do roku linieją obficiej niż inne psy.
obcinanie psu paznokci

Jak obcinać psu paznokcie?

Pielegnacja Psów
Jak słyszysz charakterystyczne stukanie pazurków o podłogę oznacza to że już najwyższa pora na obcięcie paznokci psu. Paznokcie powinno się obcinać już szczeniakom. Jeśli nie będziesz tego robić jak pies będzie mały wówczas możesz mieć problem z obcinaniem pazurów dorosłemu psu gdyż nie będzie do tego przyzwyczajony. W takim wypadku obcinanie paznokci psu może okazać się dość skomplikowane.
Kąpanie yorka

Jak kąpać yorka?

Pielegnacja Psów
Yorki można kąpać po ukończeniu 10-tego tygodnia życia. Częstotliwość kąpieli to około 7-10 dni. Zanim rozpoczniemy kąpiel musimy się upewnić, że mamy wszystko do kąpieli psa pod ręką. Nigdy nie należy pozostawiać psa samego w wodzie podczas szukania szamponu czy ręcznika.
pies długowłosy

Co robić, gdy pies linieje?

Pielegnacja Psów
Twój pies jak opętany gubi sierść, a Twoja kanapa pokrywa się coraz to nową warstwą futra? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak przejść przez okres linienia bez problemów.
kąpiel dużego psa

Jak kąpać dużego psa?

Pielegnacja Psów
Nadszedł czas na kąpiel twojego pupila. Zastanawiasz się jak temu sprostasz i kto kogo wykąpie? Martwisz się że jest za duży i nie dasz rady go utrzymać. Poniżej znajdziesz kilka rad jak sobie poradzić z kąpielą ukochanego olbrzyma.
pies w kąpieli

Jak zrobić szampon dla psa?

Pielegnacja Psów
Szukasz niedrogiego, naturalnego szamponu dla swojego psa, będącego alternatywą dla naszpikowanych chemią produktów dostępnych w sklepach? Zrób swojemu pupilowi szampon w domu. Taki szampon nie tylko zawiera same naturalne składniki, ale jest tańszy i dużo lepszy dla pieska. Jeśli chcesz naprawdę dbać o swojego psa, zafunduj mu to, co dla niego najlepsze. Piesek poczuje różnicę i na pewno się odwdzięczy, a ty będziesz szczęśliwym posiadaczem szczęśliwego i czystego psa.