piesek

9 wskazówek, które ułatwią życie właścicielowi psa

Pies w Domu
Życie może być szalone szczególnie, jeśli jesteś właścicielem psa. Należy go karmić, szczotkować, wyprowadzać, tresować, bawić się z nim, sprzątać po nim… A po jakimś czasie zauważysz, że poświęcasz psu dużo czasu (i tracisz dużo pieniędzy!), jednak już cię to nie cieszy. Oto kilka wskazówek, które sprawią, że będziesz poświęcać mniej czasu na psie obowiązki, a przez to będziesz mieć go więcej na zabawę z twoim najlepszym przyjacielem.
Jak wykorzystać sierść zwierząt

7 zaskakujących sposobów na wykorzystanie sierści zwierząt

Pies w Domu
Sierść, sierść, wszędzie sierść! Tak, jeśli jest coś, czego właściciele zwierząt domowych mają pod dostatkiem, to jest to sierść. Dlaczego więc jej do czegoś nie użyć? Dowiedz się, jak wykorzystać sierść twojego kudłatego przyjaciela.
spacer z psem

Bezpieczny spacer z psem - o czym pamiętać?

Pies w Domu
Gdy dni stają się coraz cieplejsze, ty i twój czworonożny przyjaciel więcej czasu spędzacie na wspólnych wędrówkach. Spraw, by były one nie tylko udane, ale także bezpieczne dla was obojga. Zaginięcie lub zranienie – oto, co zazwyczaj grozi twojemu podopiecznemu na dalszych i bliższych spacerach. Nie bez znaczenia jest też jego komfort, na który wpływa także... smycz.

Obroża czy szelki dla szczeniaka? Co wybrać?

Akcesoria dla Psów
Stałeś się szczęśliwym posiadaczem szczeniaka i właśnie zastanawiasz się, czy wybrać dla niego tradycyjną obrożę, czy może szelki? Przeczytaj artykuł i poznaj wszystkie za i przeciw.
Pies z kością

Jak dobierać kości dla psa?

Pielegnacja Psów
Na rynku pojawiło się wiele karm oraz innych przekąsek dla psów. W tym gronie znalazły się również kości. Wbrew pozorom nie jest to oczywista sprawa. Wielu właścicieli psów nie zna podstawowych zasad dotyczących diety czworonogów. Jednak nie każdy właściciel psa wie jakie kości należy wybrać, żeby nie zaszkodzić pupilkowi. Jaki rozmiar wybrać? Czy kupić prawdziwą kość czy sztuczną? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w artykule. Jeśli
Bluza dla psa

Jak uszyć bluzę dla psa?

Akcesoria dla Psów
Zimą podczas spacerów naszym psom też jest zimno. Aby je nieco ogrzać możesz uszyć dla nich cieplutką bluzę z polaru. Twojemu psu będzie ciepło no a poza tym będzie wyglądał bardzo stylowo.

Jak zrobić obrożę dla psa?

Akcesoria dla Psów
Zafunduj swojemu psu coś niepowtarzalnego, coś co będzie wyróżniało go na tle innych psów. Najlepszym sposobem na to jest wykonanie czegoś samemu. Oto pomysł jak zrobić naprawdę fajną obrożę dla psa.
bezpieczna zabawka dla psa

Jak wybrać bezpieczne zabawki dla naszych pupili?

Akcesoria dla Psów
Zwierzaki towarzyszą nam w różnych chwilach naszego życia i sprawiają, że dla wielu z nas jest ono nieco przyjemniejsze. Chcemy, by nasze pupile były szczęśliwe, dlatego kupujemy im różne zabawki, których w sklepach zoologicznych nie brakuje. Ale jak dokonać właściwego wyboru? Nie ulega wątpliwości, że zabawka powinna być interesująca dla zwierzaka, ale przede wszystkim bezpieczna. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w wyborze takiej zabawki.
obroża antyszczekowa, zapachowa

Co zrobić gdy pies szczeka? Obroża antyszczekowa.

Akcesoria dla Psów
Uporczywe szczekanie psa jest nie lada problemem, nie tylko dla właścicieli czworonoga, ale i jego sąsiadów. W momencie, gdy wszelkie próby pozytywnego szkolenia i stosowania kar zawodzą, zrozpaczony właściciel zaczyna myśleć o drastycznych środkach, takich jak kastracja, podcięcie strun głosowych lub nawet pozbycie się pupila. Warto jeszcze na chwilę się zatrzymać i przyjrzeć się bliżej tzw. "antyszczekom", które wbrew obiegowej opinii nie wyrządzają psu krzywdy, a mogą okazać się pomocne.
psie spa

Jak pielęgnować psa?

Pielegnacja Psów
Właściciele psów powinni zdawać sobie sprawę, że zwierzęta wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która nie ogranicza się do jednej kąpieli , zwłaszcza jeśli posiadamy którąś z modnych ostatnio kanapowych ras, takich jak yorki czy shih tzu, musimy raz na jakiś czas urządzić im prawdziwy salon piękności.