Owczarek szkocki długowłosy: Typowe cechy

Rasy Psów
Owczarkowi szkockiemu długowłosemu (collie rough) największą sławę przyniósł oczywiście film "Lessie wróć", dzięki któremu podbił serca milionów widzów na całym świecie. Jego historia jest jednak znacznie dłuższa niż nam się wydaje i sięga czasów starożytnych. Pierwszą znaczącą popularyzatorką rasy była królowa Wiktoria. To właśnie dzięki jej inicjatywie o energicznych, zawsze skorych do pracy i zabawy, owczarkach szkockich stało się głośno najpierw na Wyspach Brytyjskich, a następnie w pozostałych krajach Starego Kontynentu i w Stanach Zjednoczonych. W Polsce pierwsze owczarki szkockie długowłose pojawiły się na początku XX wieku, w tak zwanym dwudziestoleciu międzywojennym, ale pierwsze hodowle powstały dopiero kilkadziesiąt lat później. Owczarek szkocki to nie tylko najlepszy towarzysz człowieka i stróż. Doskonale sprawdza się też jako opiekun dzieci i błyskawicznie uczy nowych rzeczy. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o tej rasie.
Jakie psy żyją najdłużej

15 najdłużej żyjących ras psów

Zdrowie Psów
Niestety nasi czworonożni przyjaciele najczęściej odchodzą z tego świata przed nami. Jest to wyjątkowo przygnębiająca sytuacja, na którą nigdy nie jesteśmy do końca przygotowani. Poniżej przygotowaliśmy dla was listę ras psów, które żyją najdłużej. Pamiętajmy jednak, że długość i jakość ich życia uzależnione są mocno od zdrowia. Psy polegają na tobie - musisz zapewnić im zdrowe jedzenie, codzienną dawkę ćwiczeń, ciepłe schronienie i mnóstwo troskliwej opieki.
Jaki pies dla rodziny

10 ras psów najlepszych dla rodziny

Rasy Psów
Zastanawiasz się nad kupnem psa dla rodziny? Istnieje wiele ras, posiadających odpowiednie cechy, aby zamieszkać z twoją rodziną i stać się nowym, ważnym członkiem rodziny. Zapoznaj się z listą związku kynologicznego aby wybrać właściwą rasę. Jako dorosłe, psy te są nie tylko piękne, lecz potrafią szczerze kochać dzieci i cała rodzinę.
York pies

Jak karmić yorki?

Karmienie Psów
Tak jak w przypadku innych psów żywienie yorkshire terierów należy do obowiązków dnia codziennego. Dieta yorków nie różni się specjalnie, od tej jaką stosuje się u innych psów. Zasadniczą różnicą jest w tym przypadku jednak jej wielkość. Poniższy artykuł wyjaśni proces żywienia, według jakiego powinien postępować każdy właściciel yorkshire teriera. Temat obejmuje takie zagadnienia jak: "Kiedy karmić yorka?", "Jaką ilością pożywienia karmić yorka?" oraz "Czym karmić yorka?". Poprzez przyswojenie tych informacji i zastosowanie się do poniższych rad sprawisz, że Twój yorkshire terier będzie wesołym, pełnym energii i zdrowym psem.
pies rasy shih tzu

Jak pielęgnować psa rasy shih tzu?

Pielegnacja Psów
Shih tzu jest rasą piesków kanapowych, wyhodowanych po to, aby towarzyszyły człowiekowi. Piesek ten nazywany jest inaczej „lwim psem”. Ze względu na niewielkie rozmiary i uroczy wygląd, zwierzęta te stały się niesamowicie popularne w miastach. Niestety często osoby decydujące się na zakup szczeniaka nie do końca zdają sobie sprawę jak wiele poświęcenia i pielęgnacji wymaga to niewielkie zwierzątko, często obdarzone również silnym charakterkiem. Warto więc poznać wymagania rasy, zanim zdecydujemy się na jej zakup.
wybór psa

Jakiego psa wybrać? Rasy psów i ich choroby·

Rasy Psów
Nie każdy z nas ucieszy się ze zwykłego kundelka. Zazwyczaj mamy swoje ulubione rasy, wśród których rozstrzyga się decyzja jakiego psa wybrać. Musisz zdawać sobie jednak sprawę z tego, że psy rasowe są znacznie mniej wytrzymałe od zwykłych kundli. Często chorują na różnego rodzaju choroby, zazwyczaj związane z daną rasą. Poniżej znajdziesz przegląd 25 najbardziej popularnych ras psów oraz chorób, jakie mogą zagrażać ich zdrowiu i życiu. Podejmij przemyślaną i dojrzałą decyzję, jeśli większość czasu chcesz spędzić z psem na spacerach, a nie u weterynarza. Pamiętaj również, by kupować szczeniaki wyłącznie od sprawdzonych hodowców. Ograniczy to ryzyko nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości.
wybór psa

Jak wybrać rasę psa?

Rasy Psów
Zastanawiasz się nad przygarnięciem do swojego domu psa? Wybór psa to bardzo ważna decyzja w życiu każdego człowieka. Zanim zdecydujesz się go przygarnąć, upewnij się, że jesteś na to gotowy. Musisz liczyć się również z tym, że posiadanie psa wiąże się z pewnymi wydatkami. Jeśli mimo wszystko zdecydowałeś się, gratuluję! Teraz pora wybrać odpowiedniego psa dla ciebie. Zanim dokonasz wyboru musisz wziąć pod uwagę wiele ważnych czynników. Zastanów się nad swoim stylem życia i zmianami, które byłbyś w stanie wprowadzić. Spójrz na potrzeby swojej rodziny – zwłaszcza dzieci i innych zwierząt, które posiadasz. Pomyśl o idealnej wielkości, wieku i aktywności twojego nowego psa. Następnie ustal skąd go weźmiesz. Pamiętaj tylko, że bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci wybrać odpowiedniego psa dla siebie.
cocker spaniel

Jaką rasę psa wybrać?

Rasy Psów
Zakup psa to bardzo ważne wydarzenie w życiu rodziny. Decyzja nie powinna być podjęta spontanicznie i pochopnie, pamiętajmy, że jest to zobowiązanie na wiele lat i nie będziemy mogli zrezygnować po kilku dniach. Bądźmy więc odpowiedzialni! Na początek zastanówmy się czy chcemy adoptować psa ze schroniska, wziąć szczeniaka od znajomego, bo jego suczka się oszczeniła, czy kupujemy psa rasowego? Zakładamy, że decydujemy się na psa rasowego i mamy możliwość dobrania rasy odpowiedniej do naszego stylu życia i oczekiwań.
fryzjer dla psa

Jak wybrać fryzjera dla psa?

Pielegnacja Psów
Coraz więcej ludzi, zwłaszcza mieszkających w bloku, decyduje się na zakup psa długowłosego. Niestety czasem decyzje te są nieprzemyślane, a właściciele nie zdają sobie do końca sprawy, jak wiele czasu należy poświecić na pielęgnację szaty pupila. Niemniej jednak, wybierając psa o długim włosie musimy się liczyć z wizytami u psiego fryzjera albo bardziej światowo groomera. Jak wybrać dobrego specjalistę i pokazać naszemu psu, że fryzjer nie jest jego wrogiem?

Jak wybrać psa ze schroniska?

Rasy Psów
Wielu ludzi chcąc przygarnąć psa ze schroniska zastanawia się czy jest to dobry pomysł. Jak wszystkim wiadomo psy ze schronisk to bardzo często psy po przejściach. Psy te stają się najlepszymi przyjaciółmi dla człowieka który je przygarnie, jednak trzeba się liczyć z tym, że mogą sprawiać trochę kłopotów np. mogą nie lubić dzieci, mieć stany lękowe, gubić dużo sierści, bać się świata zewnętrznego itd.. Jednak mimo to można wybrać takiego psa który będzie odpowiadał naszym wymaganiom.