wybór psa

Jakiego psa wybrać? Rasy psów i ich choroby·

Rasy Psów
Nie każdy z nas ucieszy się ze zwykłego kundelka. Zazwyczaj mamy swoje ulubione rasy, wśród których rozstrzyga się decyzja jakiego psa wybrać. Musisz zdawać sobie jednak sprawę z tego, że psy rasowe są znacznie mniej wytrzymałe od zwykłych kundli. Często chorują na różnego rodzaju choroby, zazwyczaj związane z daną rasą. Poniżej znajdziesz przegląd 25 najbardziej popularnych ras psów oraz chorób, jakie mogą zagrażać ich zdrowiu i życiu. Podejmij przemyślaną i dojrzałą decyzję, jeśli większość czasu chcesz spędzić z psem na spacerach, a nie u weterynarza. Pamiętaj również, by kupować szczeniaki wyłącznie od sprawdzonych hodowców. Ograniczy to ryzyko nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości.
York pies

Jak karmić yorki?

Karmienie Psów
Tak jak w przypadku innych psów żywienie yorkshire terierów należy do obowiązków dnia codziennego. Dieta yorków nie różni się specjalnie, od tej jaką stosuje się u innych psów. Zasadniczą różnicą jest w tym przypadku jednak jej wielkość. Poniższy artykuł wyjaśni proces żywienia, według jakiego powinien postępować każdy właściciel yorkshire teriera. Temat obejmuje takie zagadnienia jak: "Kiedy karmić yorka?", "Jaką ilością pożywienia karmić yorka?" oraz "Czym karmić yorka?". Poprzez przyswojenie tych informacji i zastosowanie się do poniższych rad sprawisz, że Twój yorkshire terier będzie wesołym, pełnym energii i zdrowym psem.
wybór psa

Jak wybrać rasę psa?

Rasy Psów
Zastanawiasz się nad przygarnięciem do swojego domu psa? Wybór psa to bardzo ważna decyzja w życiu każdego człowieka. Zanim zdecydujesz się go przygarnąć, upewnij się, że jesteś na to gotowy. Musisz liczyć się również z tym, że posiadanie psa wiąże się z pewnymi wydatkami. Jeśli mimo wszystko zdecydowałeś się, gratuluję! Teraz pora wybrać odpowiedniego psa dla ciebie. Zanim dokonasz wyboru musisz wziąć pod uwagę wiele ważnych czynników. Zastanów się nad swoim stylem życia i zmianami, które byłbyś w stanie wprowadzić. Spójrz na potrzeby swojej rodziny – zwłaszcza dzieci i innych zwierząt, które posiadasz. Pomyśl o idealnej wielkości, wieku i aktywności twojego nowego psa. Następnie ustal skąd go weźmiesz. Pamiętaj tylko, że bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci wybrać odpowiedniego psa dla siebie.