Jak zaprzyjaźnić się z koniem?

Zachowania Koni
Przyjaźń miedzy koniem i jeźdźcem jest najważniejsza, dlatego warto stworzyć z koniem więź. W tym artykule przedstawię jak ją sukcesywnie budować. Pokażę też parę sposobów na miłe spędzenie wolnych chwil.

Jakie są końskie narowy i nawyki?

Zachowania Koni
Złe nawyki, które objawiają się u koni nazywane są potocznie narowami. Głównym powodem ich powstawania jest nuda, która najczęściej wynika z długiego zamknięcia. Wbrew pozorom konie niewiele różnią się od ludzi i „humorki” są normalną reakcją. W ten sposób chcą nam po prostu powiedzieć, że coś im nie pasuje, a my jako ich właściciele mamy obowiązek to zmienić. Pozbycie się ich wcale nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w rozwiązaniu tego problemu.

Co zrobić kiedy koń poniesie?

Zachowania Koni
Kiedy koń poniesie to oznacza, że jeździec stracił nad nim panowanie. Najczęściej koń ponosi w terenie wówczas kiedy się czegoś przestraszy. Jak już to się stanie, to co wtedy zrobić ?
skręcanie na koniu

Jak skręcać na koniu?

Jazda Konna
Generalnie jest tak, że jadąc na koniu trzymasz w dłoniach wodze. Lewa ręka używa lewej wodzy, a prawa prawej. W zależności od tego, którą ręką pociągniesz za wodze, koń skręci w tym kierunku. Jest to podstawowa metoda, żeby nakierować konia. W miarę jak nabierzesz wprawy w jeździe na koniu, oswoisz się z jego 'kierowaniem'. Ale na samym początku musisz opanować podstawowe zasady nakierowywania konia.

Jak ropoznać humor konia?

Zachowania Koni
Żeby dogadać się z koniem, warto jest znać jego humor. Jest wiele czynników, które pomagają nam właściwie go odczytać. Zazwyczaj jest to proste. Zapraszam do lektury.

Jak poprawnie zagalopować?

Zachowania Koni
Kiedy już opanujemy chody takie jak stęp i kłus, to możemy rozpocząć naukę galopu. Galopujemy na dobrą nogę wtedy kiedy koń krótszy krok wykonuje zewnętrzną nogą a dłuższy wewnętrzną. Galop "na złą nogę" (oczywiście umyślnie) nazywamy kontrgalopem.

Jak połączyć się z koniem?

Zachowania Koni
Konie żyją w ścisłej hierarchii. Jeden z koni jest przewodnikiem stada. Jeżeli koń w swoim stadzie zrobi coś złego to będzie odganiany od niego dopóki nie "przeprosi". Żebyśmy my mogli stać się jego przewodnikami należy zrobić parę rzeczy. Chodzi tu głównie o zaufanie konia do jeźdźca.