Jak nauczyć się skakać konno?

Kluby Jeździeckie
Kiedy już opanujemy podstawy ujeżdżenia, to możemy wziąć się za skoki. To jednak nie będzie takie proste jakby mogło nam się wydawać. Aby dobrze skakać nie wystarczy sama praktyka - wiedza teoretyczna jest w tym przypadku również bardzo ważna.

Jakie mamy rodzaje wodzy pomocniczych?

Tresura Koni
Przy lonżowaniu stosuje się różnych pomocy, w tym m.in. wodzy. Każdy rodzaj wodzy pomocniczych ma inne zadanie, ale cel ten sam - poprawić umiejętności konia. Poniżej przedstawiam kilka z nich.

Jak nauczyć konia ukłonu?

Tresura Koni
Jest kilka sztuczek, których możemy nauczyć konia. Wygląda to uroczo, a niekiedy jest praktyczne. W tym artykule zajmę się czymś trudniejszym niż nauka podnoszenia nóg.

Jak powinno wyglądać szkolenie konia?

Tresura Koni
Szkolenie konia powinno odbywać się stopniowo, ponieważ nie każde młode zwierzę będzie w stanie przyswoić wszystkie umiejętności od razu. Jest to proces długotrwały i bez wątpienia pracochłonny, dlatego przyda wam się wiele cierpliwości. Nie zapominajcie o dobrej zabawie, ponieważ koń nie zainteresuje się nauką, jeśli będziecie źle nastawieni do szkolenia. Poniżej znajdziecie wskazówki, które rozwieją wszystkie wasze wątpliwości.

Jak nauczyć konia podnoszenia nóg?

Tresura Koni
Konie to bardzo mądre zwierzęta. Można to wykorzystać ucząc go kilku sztuczek, np. kłanianie, leżenie, stawanie dęba, dawanie nogi. Dziś zajmę się tym ostatnim.

Jakie ćwiczenia można wykonywać z koniem?

Tresura Koni
Przy treningu konia oprócz zmian tempa warto zastosować ćwiczenia, które pomagają doskonalić umiejętności konia. Dzięki temu koń jest sprawniejszy, co więcej możemy nawiązać z nim więź i bardziej się zaprzyjaźnić. Zatem takie ćwiczenia są dobre nie tylko dla naszego konia, ale również dla nas, ponieważ stanowią okazję do zżycia się ze zwierzęciem. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w ćwiczeniach z waszym koniem.