Jak dbać o końskie kopyta?

Pielęgnacja Koni
Jak to się mówi, "bez kopyt nie ma konia", zatem należy je starannie i regularnie pielęgnować. Od stanu kopyt zależy to jak koń będzie chodził, więc potrzebne są nie tylko wizyty kowala, ale także inne regularne czynności pielęgnacyjne.
czyszczenie konia

Jak czyścić konia?

Pielęgnacja Koni
Jazda konna wiąże się nie tylko z przyjemnością, ale i obowiązkami względem konia. Jednym z nich jest prawidłowe jego czyszczenie. Początkujący mogą mieć w tym temacie pewne problemy, trzeba bowiem wiedzieć jakich akcesoriów użyć, w jakiej kolejności i jak podejść do konia, by nie wystraszyć go, ani nie rozgniewać. Poniżej dowiesz się w kilku zdaniach jak prawidłowo czyścić konia.
pielęgnacja konia

Jak dbać o konia?

Hodowla Koni
Dbanie o konia to bardzo ważna czynność. Zadbane zwierze będzie szczęśliwe i zdrowe, a dzięki temu ty będziesz mieć towarzysza na długie lata. Konie to bardzo duże i silne zwierzęta, ale by utrzymać taki stan potrzeba odrobinę uwagi. Konie wymagają stałej pielęgnacji. Są one także zwierzętami społecznymi, potrzebują więc stałego kontaktu z ludźmi i innymi końmi, by się nie nudzić. Utrzymanie konia wymaga zaangażowania zarówno czasu, jak i pieniędzy. Musisz zapewnić zwierzęciu schronienie i wybieg oraz oczywiście regularne czyszczenie. Koń wymaga też codziennego karmienia i pojenia oraz opieki medycznej, w tym szczepień. Poniżej znajdziesz instrukcję jak dbać o konia.