Jak czyścić i konserwować ogłowie?

Kluby Jeździeckie
O cały sprzęt do jazdy konnej trzeba należycie dbać, ale każdą rzecz musimy pielęgnować w inny sposób. W tym artykule zamierzam przedstawić wam sposoby pielęgnacji ogłowia. Przekonacie się, że jest to bardzo proste.

Jakie są sporty konne?

Kluby Jeździeckie
Jest kilka różnych rodzajów jazdy konnej, dyscyplin i gier z nią związanych, zatem nie każdy musi jeździć w wyłącznie w rekreacji. Kto wie, może ktoś z Was zainspiruje się tym artykułem i spróbuje czegoś nowego?

Jak nauczyć się skakać konno?

Kluby Jeździeckie
Kiedy już opanujemy podstawy ujeżdżenia, to możemy wziąć się za skoki. To jednak nie będzie takie proste jakby mogło nam się wydawać. Aby dobrze skakać nie wystarczy sama praktyka - wiedza teoretyczna jest w tym przypadku również bardzo ważna.
skoki konne

Jakie są rodzaje przeszkód w skokach konnych?

Kluby Jeździeckie
W skokach mamy różne rodzaje przeszkód. Niektóre z nich są bardzo pomysłowe. Poniżej znajdziesz opis najważniejszych rodzajów. Pozwoli ci to wzbogacić wiedzę i słownictwo w dziedzinie skoków konnych.

Skoki przez przeszkody - jakie mają zasady?

Kluby Jeździeckie
Kiedy jedziemy na zawody staramy się jak najlepiej wypaść. Musimy więc wiedzieć na o sędziowie zwracają uwagę przy wybieraniu zwycięzcy i za co przyznawane są punkty karne. Trzeba też widzieć na co stać naszego konia i zapisać go do odpowiedniej klasy.

Jak jeździć w chodach?

Kluby Jeździeckie
Jazda konna nie jest rzeczą łatwą. Konie chodzą w czterech chodach : stęp, kłus, galop i cwał. W tym artykule chcę opisać jak przejść do danego chodu i jak się w nim utrzymać.

Jak powinien wyglądać ubiór jeźdźca?

Kluby Jeździeckie
Do każdego sportu potrzebny jest strój - tak jest również w jeździe konnej. W odpowiednim stroju, przeznaczonym do jazdy konnej będziemy czuć się komfortowo.

Jak siodłać konia?

Kluby Jeździeckie
W jeździectwie nie liczy się tylko umiejętność jazdy, ale także umiejętność siodłania i kiełznania. W tym artykule zajmiemy się siodłaniem. Siodłanie jest prostym elementem.

Jak kiełznać konia?

Kluby Jeździeckie
Kiedy już wyszczotkujemy naszego konia z myślą o przydzieleniu go do jazdy przychodzi pora na założenie ogłowia. Zdarzało wam się, że koń rzucał głową na wszystkie strony i był wręcz nie do okiełznania? To dość częsty problem i nie zapominajmy, że konie są zwierzętami co prawda o wielkim sercu, ale o jeszcze większym temperamencie. Kiełznanie konia może sprawić nam wiele problemów, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w założeniu ogłowia.

Jakie powinniśmy znać pojęcia związane z jeździectwem?

Kluby Jeździeckie
W każdym sporcie, jak i w jeździectwie są "fachowe pojęcia", których przypadkowy człowiek nie zrozumie. Jeśli zaczynacie swoją przygodą z tym sportem warto poznać przynajmniej najważniejsze z nich i z czasem stopniowo poszerzać swoją wiedzę. Nie jest to trudne do opanowania, z pewnością szybko się nauczycie. Poniżej znajdziecie przydatne informacje na temat profesjonalnego słownictwa jeździeckiego, które na pewno będzie dla was bardzo pomocne.