Jedzenie trujące dla zwierząt

10 pokarmów trujących dla zwierząt

Zdrowie Psów
Wszyscy wiemy, że zwierzęta domowe nie powinny spożywać pokarmów ludzi. Bądźmy jednak szczerzy, czasami się to zdarza... coś spada na podłogę, gdy gotujemy obiad, a psiak już jest na miejscu, odkurzając okruszki. Albo zdarza mu się podkraść coś z talerza, gdy nikt nie widzi... Istnieje kilka zdrowych „pokarmów ludzi” dla zwierząt domowych (tylko w małych ilościach – nie jako zastępstwo jedzenia dla zwierząt). Jest też jednak wiele pokarmów, które mogą być niebezpieczne dla naszych kocich lub psich przyjaciół. W Stanach Zjednoczonych w dniach 14 – 20 marca obchodzi się Narodowy Tydzień do Walki z Zatruciami zwierząt, więc aby zwiększyć naszą ostrożność w tej dziedzinie, podajemy 10 popularnych produktów spożywczych, które są trujące dla naszych zwierząt.
kot

Jak zrobić przysmak dla kota?

Karmienie Kotów
Chcesz zrobić niespodziankę swojemu kotu? Przygotuj mu zdrowy koci przysmak według poniższego przepisu. Olej kokosowy jest bogaty w zdrowe tłuszcze, żelatyna w proszku to źródło aminokwasów, które wspaniale działają na skórę, sierść i pazury. Smakowymi walorami tuńczyka nie pogardzi chyba żaden kot. A jajko, podobnie jak olej kokosowy, również pełne zdrowych tłuszczów, będzie pełnić jednocześnie rolę spoiwa pozostałych składników.

Czym karmić małe kocięta?

Karmienie Kotów
Zdarzyło Ci się, że kotka, która dopiero co urodziła małe, zdechła, nie wróciła do domu lub po prostu nie chce karmić kociąt? Martwisz się o małe kociaki? Nie wiesz czym i jak je karmić? Podam tu przepis na własnoręcznie zrobione mleko dla kociąt.
karmienie małych kotków

Jak karmić małe kotki?

Karmienie Kotów
Dla młodych kotków (podobnie jak dla innych zwierząt) najlepszy jest pokarm matki, ponieważ posiada wszystkie składniki potrzebne do rozwoju oraz komórki odpornościowe. Czasem jednak zdarza się, że matka odrzuci jedno z kociaków, lub ktoś zbyt wcześnie odłączy je od matki i wtedy pojawia się problem, ponieważ karmienie kociaków wymaga szczególnej troski. Jedzenie musi być bogate w substancje odżywcze i podawane bardzo regularnie, zgodnie z raz ustalonym harmonogramem. Ważne jest także by podczas przygotowania zastępczego pokarmu przestrzegać zasad higieny. Najmniejsza nieostrożność może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak biegunka, a nawet śmierć. Poniżej znajdziesz instrukcję jak karmić małe kotki.
Karmienie kotów

Czym nie karmić kota?

Zdrowie Kotów
Ponieważ koty są niezwykle wybredne, czasami wydaje się nam, że wiedzą one dokładnie co powinny jeść a co im może zaszkodzić. Jednak to, że kot zagrzebie łapą nieświeże mięso, nie oznacza, że odejdzie również od otwartej puszki ze świeżym tuńczykiem. A tuńczyk jest szkodliwy dla Twojego kota. Możesz się jeszcze zdziwić, jak dowiesz się, czym Twój kot nie powinien być nigdy karmiony.
Kot je z talerza

Jak zachęcić chorego kota do jedzenia?

Zdrowie Kotów
Chore koty są ospałe i mogą siedzieć całymi godzinami bez ruchu w jakimś kącie. Ważne jest jednak, aby kot jadł i pił podczas choroby. Zmuszanie kota do jedzenia przysparza mu tylko stresu, który podczas choroby należy całkowicie wyeliminować. Dlatego zamiast zmuszać kota do jedzenia, należy go jakoś zachęcić, aby sam coś zjadł.
Karmienie kota

Jak karmić kota?

Karmienie Kotów
Karmienie kota wydaje się niezwykle proste jeśli przestrzega się pewnych zasad. Oczywiście najbardziej wskazane są karmy dla kotów jednak wiele osób karmi kota również jedzeniem dla ludzi. Poniżej dowiesz się co szkodzi kotu i czym nie powinieneś go karmić.
kot jedzący mokrą karmę

Jak nauczyć kota jeść mokrą karmę?

Karmienie Kotów
Nawet najbardziej uparte koty można przestawić z suchego na mokre jedzenie. Wystarczy kilka pomysłów i odrobinę cierpliwości. Koty postrzegają smak żywności przez jej zapach i konsystencję. Jeżeli twój kot zawsze jadł tylko suchą karmę, przestawienie go na mokre jedzenie może potrwać kilka tygodni, po tym czasie przyzwyczai się do zapachu i konsystencji nowego jedzenia. Poniżej znajdziesz wskazówki jak nauczyć kota jeść mokre jedzenie.
kot

Jakie rośliny są trujące dla kotów?

Zdrowie Kotów
Jeśli twój kot przebywa w domu, nie oznacza to wcale, że jest bezpieczny. Zarówno w domu, jak i na zewnątrz, narażony jest na ryzyko zatrucia się niebezpiecznymi dla niego roślinami lub pożywieniem. Jakie to rośliny i jakie objawy zatrucia mogą wywołać u kota? Dowiesz się poniżej.
kot je :)

Czym nie wolno karmić kota?

Zdrowie Kotów
Większość z nas myśli, że kota można karmić wszystkim, na co w danej chwili ma ochotę. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że to, co smakuje człowiekowi, dla kota może być śmiertelnym zagrożeniem. Poniżej przedstawiam listę niebezpiecznych dla kotów pokarmów i objawy zatrucia nimi.