Jak oduczyć kota gryzienia i drapania?

Tresura Kotów
Koty to jedne ze zwierząt, które - na równi z psami - najczęściej mieszkają w naszych domach. Decydując się na kota, musimy pamiętać, że zęby i pazury odgrywają w jego życiu bardzo istotną rolę. Zatem, jeśli zdecydujesz się na kota, wiedz, że jest to zwierzę, które gryzie i drapie, aczkolwiek odpowiednie wychowanie i postępowanie z kotem sprawi, że od kocich pazurów nikt nie ucierpi.
kot drapanie

Co zrobić, aby kot przestał drapać meble?

Zdrowie Kotów
Koty są puszyste i zabawne, lecz lubią drapać. Drapanie jest ich naturalnym zachowaniem. Nawet jeśli twój kot jest kotem wychodzącym, dobrym pomysłem jest wystawienie kotu przedmiotu do drapania na zewnątrz. Tak na wszelki wypadek, by nie drapał mebli w domu. Jak ustrzec meble przed pazurami kota? Wskazówki znajdziesz poniżej.
Jak zrobić spray odstraszający koty

Jak zrobić spray odstraszający koty

Kot w Domu
Koty to jedne z ulubionych zwierząt domowych. Towarzyszą człowiekowi już od wieków, jednak oprócz tego, że są piękne i puszyste, wręcz idealne do głaskania, mają kilka wad. Często zdarza się, że koty rozgrzebują ziemię w kwiatach, obgryzają liście roślin lub drapią meble, firanki czy ozdobne poduszki. Jeżeli chcesz poradzić sobie z tym problemem, mamy dla ciebie idealne rozwiązanie.
drapak dla kota

Jak można zrobić drapak dla kota?

Zabawki dla Kotów
Każdy człowiek należący do kota (i proszę się nie spierać, że jest na odwrót) prędzej czy później dojdzie do wniosku, że trzeba kupić drapak. Tylko wówczas istnieć będzie szansa uchronienia przed kocimi pazurami nowych, kosztujących fortunę, tapicerowanych mebli. Zamiast kupować drapak w sklepie, zrób go własnoręcznie w domu. Instrukcję jego wykonania znajdziesz poniżej. Wbrew pozorom wykonanie takiego drapaka nie jest takie proste, ale naprawdę warto go zrobić!
namiot dla kota

Jak zrobić namiot dla kota ze starej koszulki?

Akcesoria dla Kotów
Każdy kotek musi mieć w domu spokojne miejsce, w którym zaszyje się, by wypocząć i podrzemać. Zresztą bardzo często koty same sobie takie miejsce znajdują, co nie zawsze jest na rękę innym domownikom. Wtedy warto zaproponować kotu inny zaciszny kącik. I wcale nie musisz kupować w sklepie legowiska czy budki. Wystarczy naprawdę chwila, by samemu stworzyć przytulny namiot dla kota. Zrobisz go ze starego t-shirta, kartonu i drucianych wieszaków.
Kot na hamaku

Jak zrobić hamak dla kota?

Zabawki dla Kotów
Mały hamak może być dla Twojego kota przytulnym kącikiem. Jak wiadomo koty słyną z zamiłowania do leniuchowania w wygodnych miejscach. Mimo, że hamaki przeznaczone dla ludzi są konstrukcją bardzo prostą, to mają jednak parę elementów, które mogłyby być niebezpieczne dla kota. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby stworzyć bezpieczny i wygodny hamak, który Twój przyjaciel pokocha.
bezpieczna zabawka dla psa

Jak wybrać bezpieczne zabawki dla naszych pupili?

Akcesoria dla Psów
Zwierzaki towarzyszą nam w różnych chwilach naszego życia i sprawiają, że dla wielu z nas jest ono nieco przyjemniejsze. Chcemy, by nasze pupile były szczęśliwe, dlatego kupujemy im różne zabawki, których w sklepach zoologicznych nie brakuje. Ale jak dokonać właściwego wyboru? Nie ulega wątpliwości, że zabawka powinna być interesująca dla zwierzaka, ale przede wszystkim bezpieczna. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w wyborze takiej zabawki.
koc dla kota

Jak zrobić koc dla kota?·

Akcesoria dla Kotów
Twój pupil nie ma swojego miejsca do spania? W końcu to kot, położy się wszędzie, tylko nie tam, gdzie powinien. Ale jeśli zrobisz mu fajne i miękkie posłanie na pewno je sobie ulubuje. Taki kocyk przyda się też do zabrania w podróż czy pościelenia kotu w koszyku. Oto jak w prosty sposób zrobić kotkowi kocyk.
kot

Jak dbać o kota?

Pielęgnacja Kotów
Opieka nad kotem, jak nad każdym czworonogiem, wymaga dbałości, staranności i zaangażowania jego właściciela. Zajmowanie się kotem znacznie różni się od opieki nad psem, ponieważ te dwa czworonogi mają zupełnie inne charaktery i inaczej funkcjonują na co dzień. Jak zatem możesz zadbać o swojego kota? Oto kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się co zrobić, by Twój kot był zdrowy i pełen energii.
pudełko dla kota

Jak zrobić zabawkę dla kota - pudełko?

Zabawki dla Kotów
Masz kociaka? Nie wiesz jak załatwić mu zabawę, gdy ty będziesz zajęta? Nie musisz szukać daleko. Wystarczy zwykłe pudełko. Jak to możliwe? Zaraz ci to wytłumaczę.