Na jakie choroby zapadają nasi pupile?

Hodowla Psów
Pupile - podobnie jak ludzie - zapadają na różne choroby. Niestety, nie są w stanie nam powiedzieć, co im dolega. Ponadto nie zawsze manifestują swoją niedyspozycję zdrowotną, a wręcz potrafią ją skutecznie maskować. Dlatego, jeśli widzimy jakieś niepokojące objawy, dziwne zachowania oraz – przede wszystkim – brak apetytu, musimy koniecznie zgłosić się po pomoc do weterynarza. Na jakie choroby zapadają nasi czworonożni przyjaciele? Jakie są ich najczęstsze objawy? Czy człowiek może się jakąś zarazić? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w artykule.

Dogoterapia: Najlepszy lek dla ciężko chorych osób

Pies w Domu
Rodzice ciężko chorych dzieci robią wszystko, by ich pociechy mogły wrócić do zdrowia. Odwiedzają dziesiątki lekarzy, wykonują specjalistyczne badania, a nawet stosują terapie eksperymentalne. Często zdarza się, że lekarze nie są w stanie w żaden sposób pomóc, a powrót do zdrowia rozpatrywany jest w kategorii cudu. Tymczasem doprowadzić do niego może kontakt ze specjalnie przeszkolonym psem. Dogoterapia jest niezastąpioną metodą leczenia wielu schorzeń neurologicznych i psychicznych, potrafi zdziałać cuda w rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnością umysłową i pomaga starszym osobom wrócić do dawnej formy. Na czym polega dogoterapia i komu w szczególności jest polecana?

Najgroźniejsze rasy psów

Rasy Psów
W Stanach Zjednoczonych każdego roku odnotowuje się 5 milionów pogryzień przez psy. W krajach Europy Zachodniej zgłaszanych jest kilkaset tysięcy tego typu incydentów. Ofiarą najczęściej padają dzieci do 12. roku życia. W Polsce trudno jest określić liczbę pogryzień, ponieważ w większości nie są one zgłaszane – dochodzi do nich w domu, przez własnego psa. Wbrew pozorom zwierzę wcale nie musi zaliczać się do rasy uznanej za agresywną. Nawet najbardziej przyjacielski czworonóg może zareagować negatywnie w stresujących go sytuacjach. Jak uchronić siebie i dziecko przed pogryzieniem? Na co zwracać uwagę podczas wychowywania i tresury psa? Które rasy psów zostały uznane za najgroźniejsze?
Jaki pies dla rodziny

10 ras psów najlepszych dla rodziny

Rasy Psów
Zastanawiasz się nad kupnem psa dla rodziny? Istnieje wiele ras, posiadających odpowiednie cechy, aby zamieszkać z twoją rodziną i stać się nowym, ważnym członkiem rodziny. Zapoznaj się z listą związku kynologicznego aby wybrać właściwą rasę. Jako dorosłe, psy te są nie tylko piękne, lecz potrafią szczerze kochać dzieci i cała rodzinę.
pies sika w domu

Jak usunąć zapach moczu?

Środki czyszczące
Czasami zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, kiedy musisz usunąć zapach moczu z fotela, kanapy, materaca lub dywanu. Na szczęście nie musimy robić tego zbyt często. Czasem jednak w naszym domu pojawi się dziecko lub młody zwierzak i może dojść do takiej sytuacji. Po pewnym czasie mocz wyschnie, ale zapach pozostanie. Istnieje jednak kilka sposobów, aby pozbyć się przykrego zapachu moczu.
Nowotwór u psa

Jak rozpoznać, czy twój pies ma nowotwór?

Zdrowie Psów
Nowotwór atakuje nie tylko ludzi, ale również naszych czworonożnych przyjaciół. Ostatnie dane statystyczne pokazują, że jest to najczęstsza przyczyna chorobowa zgonów psów. Mamy nadzieję, że tych kilka znaków ostrzegawczych pomoże szybko zauważyć pierwsze objawy tego cichego zabójcy.
pies pchły

5 naturalnych sposobów na pozbycie się pcheł u zwierząt domowych

Pies w Domu
Pies jest oczywiście najlepszym przyjacielem człowieka. Jednakże, nie można zaprzeczyć, że posiadanie psa czy kota może również oznaczać problemy. Na przykład, szczególnie w miesiącach letnich, wielu właścicieli psów, kotów i innych zwierząt futerkowych często skarży się na plagę pcheł. Ten artykuł pokaże ci kilka naturalnych rozwiązań, które mogą być skuteczne w pozbyciu się tych pasożytów.
jak pies z kotem

Jak przyzwyczaić kota do psa?

Kot w Domu
Zwierzęta są wspaniałymi kompanami człowieka. Świetnie jeśli ktoś chce mieć je w domu, a najlepiej więcej niż jedno. Ale, co jeśli chcemy mieć i psa i kota? Zwierzaczki, które rzekomo się bardzo nie lubią? Niezależnie od tego co słyszałeś i co myślisz, możesz nauczyć psa i kota życia w pod jednym dachem w zgodzie ze sobą. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek, jak tego dokonać.
pies rasy shih tzu

Jak pielęgnować psa rasy shih tzu?

Pielegnacja Psów
Shih tzu jest rasą piesków kanapowych, wyhodowanych po to, aby towarzyszyły człowiekowi. Piesek ten nazywany jest inaczej „lwim psem”. Ze względu na niewielkie rozmiary i uroczy wygląd, zwierzęta te stały się niesamowicie popularne w miastach. Niestety często osoby decydujące się na zakup szczeniaka nie do końca zdają sobie sprawę jak wiele poświęcenia i pielęgnacji wymaga to niewielkie zwierzątko, często obdarzone również silnym charakterkiem. Warto więc poznać wymagania rasy, zanim zdecydujemy się na jej zakup.
własny pies

Jak namówić rodziców na psa?

Opieka nad dzieckiem
Zdecydowałaś. Chcesz mieć psa. Będzie Twoim ulubionym pupilkiem. Będziecie chodzić razem na spacery po parku i nauczysz go wielu komend. Ale jest jeden problem. Twoi rodzice. Nie chcą oni słyszeć o żadnym psie. Jak ich zatem przekonać?