Co zrobić w przypadku urazu pazura u psa?

Zdrowie Psów
Psy to towarzyskie i ciekawe świata stworzenia. Na spacerach, kiedy puszczone są ze smyczy, potrafią biegać do utraty sił i bawić się ze swoim właścicielem. Codzienna dawka ruchu jest niezbędna, aby nasz pupil był w dobrej kondycji i nie cierpiał z powodu otyłości i nadwagi, które trudno wyleczyć u czworonogów. Harce na świeżym powietrzu mogą zakończyć się kontuzją, szczególnie wtedy, gdy psia łapa utknie w dziurze albo kiedy potknie się o krzywą płytę chodnikową. Wtedy może dojść do urazu pazurów, które, w porównaniu do kocich, są bardziej narażone na kontuzje, ponieważ nie są one wyposażone w mięśnie odpowiedzialne za chowanie ich między opuszkami. Kiedy widzimy, że pies kuleje, warto przyjrzeć się łapie i wykonać odpowiedni opatrunek, który przyspieszy gojenie. Co zrobić w przypadku urazu pazura u psa?

Jak wytresować psa?

Tresura Psów
Życie pod jednym dachem z psem dostarcza wiele radości, ponieważ mamy towarzysza, który obdarowuje nas bezwarunkową miłością. Jednak bezwzględnie należy pamiętać, że na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność za jego tresurę. Nie chodzi tutaj wyłącznie o sztuczki, choć dla psa jest to niebywała frajda. Odpowiednia ogłada pozwala również uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji, takich jak np. niepotrzebna konfrontacja z innym czworonogiem lub niszczenie wyposażenia domu. Najlepiej tresować naszego pupila od szczenięcia, ponieważ wtedy uczy się najszybciej. Wbrew pozorom psi senior również potrafi opanować wiele, jednak trzeba tutaj wykazać się cierpliwością. Jak wytresować psa? Garść przydatnych informacji znajdziesz w artykule.

Jak pozbyć się pcheł u psa domowym sposobem?

Zdrowie Psów
Pchły to najczęstsze pasożyty psów. Nie tylko wywołują uporczywy świąd i prowadzą do bolesnych zadrapań, ale mogą nawet wywołać poważne zapalenie skóry, a nawet tasiemczycę. Błyskawicznie się rozmnażają i żywią krwią czworonoga, przez co istnieje ryzyko wystąpienia anemii. Pchły mogą też przeskakiwać ze zwierzęcia na człowieka i boleśnie kąsać, nie zostaną jednak z nami na dłużej – nie jesteśmy ich żywicielami. Sprawdź, jak rozpoznać obecność pcheł u psa i dowiedz się, jak walczyć z tymi uciążliwymi pasożytami za pomocą domowych metod.
Jaki pies dla rodziny

10 ras psów najlepszych dla rodziny

Rasy Psów
Zastanawiasz się nad kupnem psa dla rodziny? Istnieje wiele ras, posiadających odpowiednie cechy, aby zamieszkać z twoją rodziną i stać się nowym, ważnym członkiem rodziny. Zapoznaj się z listą związku kynologicznego aby wybrać właściwą rasę. Jako dorosłe, psy te są nie tylko piękne, lecz potrafią szczerze kochać dzieci i cała rodzinę.
pies sika w domu

Jak usunąć zapach moczu?

Środki czyszczące
Czasami zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, kiedy musisz usunąć zapach moczu z fotela, kanapy, materaca lub dywanu. Na szczęście nie musimy robić tego zbyt często. Czasem jednak w naszym domu pojawi się dziecko lub młody zwierzak i może dojść do takiej sytuacji. Po pewnym czasie mocz wyschnie, ale zapach pozostanie. Istnieje jednak kilka sposobów, aby pozbyć się przykrego zapachu moczu.
Nowotwór u psa

Jak rozpoznać, czy twój pies ma nowotwór?

Zdrowie Psów
Nowotwór atakuje nie tylko ludzi, ale również naszych czworonożnych przyjaciół. Ostatnie dane statystyczne pokazują, że jest to najczęstsza przyczyna chorobowa zgonów psów. Mamy nadzieję, że tych kilka znaków ostrzegawczych pomoże szybko zauważyć pierwsze objawy tego cichego zabójcy.
Bluza dla psa

Jak uszyć bluzę dla psa?

Akcesoria dla Psów
Zimą podczas spacerów naszym psom też jest zimno. Aby je nieco ogrzać możesz uszyć dla nich cieplutką bluzę z polaru. Twojemu psu będzie ciepło no a poza tym będzie wyglądał bardzo stylowo.

Najgroźniejsze rasy psów

Rasy Psów
W Stanach Zjednoczonych każdego roku odnotowuje się 5 milionów pogryzień przez psy. W krajach Europy Zachodniej zgłaszanych jest kilkaset tysięcy tego typu incydentów. Ofiarą najczęściej padają dzieci do 12. roku życia. W Polsce trudno jest określić liczbę pogryzień, ponieważ w większości nie są one zgłaszane – dochodzi do nich w domu, przez własnego psa. Wbrew pozorom zwierzę wcale nie musi zaliczać się do rasy uznanej za agresywną. Nawet najbardziej przyjacielski czworonóg może zareagować negatywnie w stresujących go sytuacjach. Jak uchronić siebie i dziecko przed pogryzieniem? Na co zwracać uwagę podczas wychowywania i tresury psa? Które rasy psów zostały uznane za najgroźniejsze?
Jak wykorzystać sierść zwierząt

7 zaskakujących sposobów na wykorzystanie sierści zwierząt

Pies w Domu
Sierść, sierść, wszędzie sierść! Tak, jeśli jest coś, czego właściciele zwierząt domowych mają pod dostatkiem, to jest to sierść. Dlaczego więc jej do czegoś nie użyć? Dowiedz się, jak wykorzystać sierść twojego kudłatego przyjaciela.
Jak oduczyć szczeniaka sikania?

Jak oduczyć szczeniaka sikania kiedy jest szczęśliwy?

Tresura Psów
Często zdarza się, że mały piesek się posika kiedy jest podekscytowany i szczęśliwy zwłaszcza podczas przywitania ze swoim panem lub w trakcie witania gości. Jest to zupełnie normalnie. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek jak można poradzić sobie z tym problemem.