sprzątanie po zwierzątach

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu zwierząt?

Sprzątanie pomieszczeń
Choć kochamy nasze czworonogi, nie zawsze zachwyca nas ich zapach. Zazwyczaj problematyczne są trzy przypadki: mokry pies, psie odchody i koci mocz. Zwłaszcza ten ostatni jest wyjątkowo trudny do usunięcia. Poniżej dowiesz się jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w każdej z tych sytuacji, a nawet jak usunąć zapach kociego moczu z dywanu. A wszystko to w bezpieczny dla domowników i zwierząt, całkowicie naturalny sposób.
dziecko i pies

Bezpieczna zabawa z psem - o czym pamiętać?

Pies w Domu
Lato to czas rodzinnych wyjazdów i dłuższych odwiedzin u dawno niewidzianych bliskich. W wielu domach wraz z właścicielami mieszkają psy. Jeśli twoje dziecko nie jest przyzwyczajone do towarzystwa tego zwierzęcia, musisz zawczasu zadbać o to, by bawiło się z nim bezpiecznie. O czym należy bezwzględnie pamiętać w takich sytuacjach?
nadwaga u psa

Otyłość u psa - jak ją rozpoznać i jak przeciwdziałać?

Zdrowie Psów
Nadwaga i otyłość u psa bywa lekceważona przez właścicieli. Tymczasem, mogą one prowadzić do wielu kłopotów zdrowotnych. Nadwaga u psa prowadzi do wielu zmian w organizmie. Najważniejsze z nich to problemy z aparatem ruchowym oraz insulinooporność, która prowadzi do cukrzycy typu II. Pogorszeniu ulega też stan skóry i sierści. Nadmierna masa ciała sprzyja również powstawaniu stanów zapalnych w obrębie tkanki tłuszczowej, zmieniając metabolizm.
Psy

Jak zaprzyjaźnić się z psem lub kotem - nowym domownikiem?

Pies w Domu
Gdy pojawia się zwierzak w domu, musicie się do siebie przyzwyczaić. Musisz stworzyć bezpieczne i przyjazne dla zwierzęcia otoczenie i pozwolić mu odkrywać każdy kąt w domu, dzięki czemu rozwinie się jego osobowość. Ustal reguły i bądź konsekwentny. Postępowanie według ustalonych zasad, nauczy Twojego zwierzaka rutyny, a tym samym zdobędziesz jego zaufanie. Poniżej znajdziesz porady, jak możesz sprostać Twoim nowym obowiązkom.
Pies Collie

Jak oduczyć psa gryzienia?

Tresura Psów
Twój pies uwielbia gryźć i absolutnie nic nie jest bezpieczne co się znajdzie w pobliżu Twojego pupila? Mamlanie, obgryzanie, gryzienie jest czymś naturalnym dla psa, jest to jeden ze sposobów poznawania przez niego otoczenia. Często też może być objawem znudzenia. Nauczenie psa, że nie może gryźć wszystkiego, co napotka jest nie lada wyczynem. Poniżej podajemy metody oduczenia psa ciągłego gryzienia niedozwolonych przedmiotów.
nauka aportowania

Jak nauczyć psa aportować?

Tresura Psów
Nauczenie psa aportowania może być trudnym zadaniem. Ale jest to komenda bardzo użyteczna. Może być również pomocne przy tworzeniu więzi między Tobą i Twoim psem. Jakie są więc najlepsze metody, aby nauczyć psa aportować?
owczarek niemiecki

Jak poznać charakter swojego psa?

Pies w Domu
Ten test pozwoli wam sprawdzić, jak dobrze znacie charakter swojego psa. ODP. PISZCIE SOBIE NA KARTKACH A POTEM NAPISZCIE NA KOMENTARZACH LUB WYŚLIJCIE MI WIADOMOŚĆ.
pies przyjaciel

Jak zaprzyjaźnić się z psem?

Pies w Domu
Przyjaźń psa z człowiekiem niejednemu potrafiła przywrócić chęci do życia. Pies potrafi zrozumieć nas jak żaden człowiek i całkowicie bezinteresownie obdarzyć nas swoim zaufaniem. Warto jednak wiedzieć, co zrobić, by z psem się zaprzyjaźnić? Jeśli nauczysz się traktować go dobrze, gwarantuję ci, że odpłaci ci się tym samym.
tresura psa

Jak nauczyć psa komendy "ósemka"?

Tresura Psów
Tresura psa to obowiązkowy program dla każdego właściciela czworonoga. Istnieją komendy łatwiejsze, których pies uczy się szybko oraz te nieco bardziej skomplikowane. Gdy przechodzisz do umiarkowanych komend, np. aport, to pamiętaj, żeby przedtem nauczyć swojego pupila tak zwanej "ósemki".
wyjący pies

Jak zrozumieć zachowanie psa?

Pies w Domu
O ile twój pies nie nazywa się Lassie, pewnie czasami ciężko jest ci zrozumieć co tak naprawdę myśli. Problem ten mają zwłaszcza osoby, które zdecydowały się na czworonoga po raz pierwszy lub te, które natrafiają na cudzego psa i nie wiedzą jak odczytać jego zachowanie. Nie martw się. Psi język nie jest trudny do odczytania. W interpretacji zachowania psa pomoże ci poniższy poradnik.