Najbardziej przyjazne rasy psów

Pies w Domu
Psy od wieków towarzyszyły ludziom w codziennym życiu i pewnie m.in dlatego nazywa się je najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Często uznaje się je wręcz za członków rodziny, gdyż potrafią dać radość, empatię, całkowite oddanie i miłość. Psy wpływają na ludzi terapeutycznie, oddalają smutki i pocieszają swoją obecnością. Niektóre rasy psów uważa się za szczególnie przyjazne, gdyż mają łagodne usposobienie, są skore do zabawy i nie odstępują właściciela na krok. Jeśli ktoś myśli nad kupnem psa, warto wybrać jedną z najbardziej przyjaznych ras psów. Zwłaszcza, jeśli w domu są dzieci, wobec których te czworonożne zwierzaki okażą przywiązanie, a często też otoczą opieką. Zobacz, które rasy należą do najbardziej przyjaznych psów.

Jakie są korzyści z posiadania psa w domu?

Hodowla Psów
Wielu z nas przyznaje, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jego bezwarunkowa miłość jest tego najlepszym dowodem. Posiadanie czworonoga uczy dyscypliny, empatii oraz konsekwencji. Jeśli spełnimy jego podstawowe potrzeby, to zyskamy towarzysza zabaw oraz domowego terapeutę. Okazuje się, że obecność psa korzystnie wpływa na nasze zdrowie, co potwierdzają liczne badania. Osoby, które posiadają w domu czworonożnego przyjaciela, są mniej podatne na alergie oraz szereg groźnych chorób. Jak zwierzę wpływa na nasze samopoczucie? Przekonajmy się.

Na jakie choroby zapadają nasi pupile?

Hodowla Psów
Pupile - podobnie jak ludzie - zapadają na różne choroby. Niestety, nie są w stanie nam powiedzieć, co im dolega. Ponadto nie zawsze manifestują swoją niedyspozycję zdrowotną, a wręcz potrafią ją skutecznie maskować. Dlatego, jeśli widzimy jakieś niepokojące objawy, dziwne zachowania oraz – przede wszystkim – brak apetytu, musimy koniecznie zgłosić się po pomoc do weterynarza. Na jakie choroby zapadają nasi czworonożni przyjaciele? Jakie są ich najczęstsze objawy? Czy człowiek może się jakąś zarazić? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w artykule.
Jaki pies dla rodziny

10 ras psów najlepszych dla rodziny

Rasy Psów
Zastanawiasz się nad kupnem psa dla rodziny? Istnieje wiele ras, posiadających odpowiednie cechy, aby zamieszkać z twoją rodziną i stać się nowym, ważnym członkiem rodziny. Zapoznaj się z listą związku kynologicznego aby wybrać właściwą rasę. Jako dorosłe, psy te są nie tylko piękne, lecz potrafią szczerze kochać dzieci i cała rodzinę.
pies sika w domu

Jak usunąć zapach moczu?

Środki czyszczące
Czasami zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, kiedy musisz usunąć zapach moczu z fotela, kanapy, materaca lub dywanu. Na szczęście nie musimy robić tego zbyt często. Czasem jednak w naszym domu pojawi się dziecko lub młody zwierzak i może dojść do takiej sytuacji. Po pewnym czasie mocz wyschnie, ale zapach pozostanie. Istnieje jednak kilka sposobów, aby pozbyć się przykrego zapachu moczu.
Nowotwór u psa

Jak rozpoznać, czy twój pies ma nowotwór?

Zdrowie Psów
Nowotwór atakuje nie tylko ludzi, ale również naszych czworonożnych przyjaciół. Ostatnie dane statystyczne pokazują, że jest to najczęstsza przyczyna chorobowa zgonów psów. Mamy nadzieję, że tych kilka znaków ostrzegawczych pomoże szybko zauważyć pierwsze objawy tego cichego zabójcy.
własny pies

Jak namówić rodziców na psa?

Opieka nad dzieckiem
Zdecydowałaś. Chcesz mieć psa. Będzie Twoim ulubionym pupilkiem. Będziecie chodzić razem na spacery po parku i nauczysz go wielu komend. Ale jest jeden problem. Twoi rodzice. Nie chcą oni słyszeć o żadnym psie. Jak ich zatem przekonać?

Jak pozbyć się zapachu psa z kanapy?

Kot w Domu
Kochamy nasze zwierzaki, ale nawet one czasami potrafią uprzykrzyć nam życie. Niestety jest tak, że wraz z psami czy kotami w naszym domu pojawiają się nowe zapachy, ich zapachy. Kiedy nasi pupile uwielbiają spać na łózkach i kanapach pozostawiają na nich swój zapach. My może tego nie czujemy aż tak bardzo jak czują to osoby, które nas odwiedzają. Można na szczęście usunąć te zapachy różnymi sposobami, ale najlepsze są te domowe. Jeden z nich znajdziesz w niniejszym artykule.
dezodorant dla psa

Jak zrobić naturalny dezodorant dla psa?

Pielegnacja Psów
Kochamy bardzo nasze zwierzaki, ale przyznajmy szczerze, że śmierdzą. Charakterystyczny zapach zwierzaka rozpozna każdy z nas. Od teraz kiedy dowiesz się, że sama możesz przygotować naturalny płyn dla psa, dzięki któremu zniwelujesz jego zapach. Od tej pory możesz zapomnieć o śmierdzącym pupilu.

Najgroźniejsze rasy psów

Rasy Psów
W Stanach Zjednoczonych każdego roku odnotowuje się 5 milionów pogryzień przez psy. W krajach Europy Zachodniej zgłaszanych jest kilkaset tysięcy tego typu incydentów. Ofiarą najczęściej padają dzieci do 12. roku życia. W Polsce trudno jest określić liczbę pogryzień, ponieważ w większości nie są one zgłaszane – dochodzi do nich w domu, przez własnego psa. Wbrew pozorom zwierzę wcale nie musi zaliczać się do rasy uznanej za agresywną. Nawet najbardziej przyjacielski czworonóg może zareagować negatywnie w stresujących go sytuacjach. Jak uchronić siebie i dziecko przed pogryzieniem? Na co zwracać uwagę podczas wychowywania i tresury psa? Które rasy psów zostały uznane za najgroźniejsze?