Korzeń do akwarium

Jak przygotować korzeń do akwarium?

Akwaria
Korzeń do akwarium można kupić w sklepie zoologicznym lub samemu poszukać. W każdym przypadku przed włożeniem go do akwarium należy go wcześniej odpowiednio spreparować.
Bojownik

Jak przygotować akwarium dla bojownika?

Rybki Akwariowe
Bojowniki to bardzo wojownicze rybki. W jednym akwarium powinien być wyłącznie jeden samiec. Poniżej kilka wskazówek jak przygotować akwarium dla swojego betta.
Glony w akwarium

Jak uniknąć glonów w akwarium?

Akwaria
Każdego właściciela akwarium prędzej czy później czeka walka z glonami. Niektóre typy glonów są naturalne i zdrowe, jednak ich nadmiar wygląda nieładnie i może okazać się niebezpieczny dla rybek i roślin w akwarium.
akwarium

Jak wymieniać wodę w akwarium?

Rybki Akwariowe
Jednym z największych błędów popełnianych przez właścicieli akwarium jest wymienianie całej wody na raz. Wymiana wody nie jest taka prosta jakby się wydawało. Wymaga ona sporo pracy oraz czasu. Poniżej przedstawiamy rady i wskazówki w jaki sposób prawidłowo wymienić wodę w akwarium.
akwarium

Jak urządzić akwarium?

Akwaria
Akwarium może być doskonałą ozdobą twojego domu. Odpowiednie przygotowanie akwarium zapewni twoim rybkom bezpieczne środowisko życia i pomoże utrzymać czystość. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak urządzić akwarium.
napowietrzanie akwarium

Jak napowietrzać akwarium?

Akwaria
Powietrze w akwarium jest niezwykle ważne. Bez niego nie ma mowy by ryby prawidłowo rosły. Im więcej jest rybek w akwarium tym więcej zużywają tlenu potrzebne jest więc napowietrzanie wody. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak można napowietrzać wodę w akwarium.
akwarium

Jak uszczelnić akwarium?

Akwaria
Nieszczelne akwarium może stanowić duży problem. Większość wycieków to tylko niewielkie rozszczelnienia i nie grozi to szybkim zalaniem pomieszczenia, w którym przetrzymujemy akwarium. Jednak jeżeli nie zadziałamy jak najszybciej i nie uszczelnimy wycieku, może się on nieco powiększyć, a z czasem będzie narastał. Nie chodzi tu tylko o marnotrawstwo wody, ale także o skutki i szkody, jakie może ona wyrządzić wyciekając z akwarium. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak sprawnie i skutecznie rozwiązać ten problem.
akwarium

Jak wyczyścić akwarium?

Akwaria
Akwarium upiększa każde wnętrze, w którym się znajdzie. Jednak spójrzmy prawdzie w oczy – jest ładne tylko wówczas, gdy jest czyste. Jeśli postanowiłeś wyczyścić swoje akwarium, przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się jak to zrobić.