Jakie rybki wybrać do akwarium?

Akwaria
Założenie akwarium - oczywiście tylko na pierwszy rzut oka - może wydawać się zajęciem banalnym. Ale to tylko pozory. W rzeczywistości hodowla rybek, to bardzo wymagające hobby, które może przysporzyć nam sporo problemów i okazać się niemałym wyzwaniem. Czego warto dowiedzieć się na temat akwarystki domowej? Na jakie gatunki warto postawić? Które okazy preferują życie w ławicy, a które mogą działać wyłącznie w pojedynkę? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz poniżej.
Korzeń do akwarium

Jak przygotować korzeń do akwarium?

Akwaria
Korzeń do akwarium można kupić w sklepie zoologicznym lub samemu poszukać. W każdym przypadku przed włożeniem go do akwarium należy go wcześniej odpowiednio spreparować.
Bojownik

Jak przygotować akwarium dla bojownika?

Rybki Akwariowe
Bojowniki to bardzo wojownicze rybki. W jednym akwarium powinien być wyłącznie jeden samiec. Poniżej kilka wskazówek jak przygotować akwarium dla swojego betta.
akwarium

Jak wymieniać wodę w akwarium?

Rybki Akwariowe
Jednym z największych błędów popełnianych przez właścicieli akwarium jest wymienianie całej wody na raz. Wymiana wody nie jest taka prosta jakby się wydawało. Wymaga ona sporo pracy oraz czasu. Poniżej przedstawiamy rady i wskazówki w jaki sposób prawidłowo wymienić wodę w akwarium.
Glony w akwarium

Jak uniknąć glonów w akwarium?

Akwaria
Każdego właściciela akwarium prędzej czy później czeka walka z glonami. Niektóre typy glonów są naturalne i zdrowe, jednak ich nadmiar wygląda nieładnie i może okazać się niebezpieczny dla rybek i roślin w akwarium.
akwarium

Jak uszczelnić akwarium?

Akwaria
Nieszczelne akwarium może stanowić duży problem. Większość wycieków to tylko niewielkie rozszczelnienia i nie grozi to szybkim zalaniem pomieszczenia, w którym przetrzymujemy akwarium. Jednak jeżeli nie zadziałamy jak najszybciej i nie uszczelnimy wycieku, może się on nieco powiększyć, a z czasem będzie narastał. Nie chodzi tu tylko o marnotrawstwo wody, ale także o skutki i szkody, jakie może ona wyrządzić wyciekając z akwarium. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak sprawnie i skutecznie rozwiązać ten problem.
napowietrzanie akwarium

Jak napowietrzać akwarium?

Akwaria
Powietrze w akwarium jest niezwykle ważne. Bez niego nie ma mowy by ryby prawidłowo rosły. Im więcej jest rybek w akwarium tym więcej zużywają tlenu potrzebne jest więc napowietrzanie wody. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak można napowietrzać wodę w akwarium.
Akwarium

Jak założyć akwarium krok po kroku?

Akwaria
Niewątpliwie, wiele akwariów z różnokolorowymi rybkami robi wrażenie i wzbudza w nas podziw. Akwarium, poza funkcją ozdobną, pełni również funkcje relaksacyjną. Jednak założenie własnego akwarium wcale nie jest rzeczą prostą – musimy widzieć jakie gatunki można łączyć z sobą, jakie rośliny posadzić, jakie urządzenia wybrać i jak wpuszczać rybki do akwarium. Poniżej przestawiamy szczegóły zakładania własnego akwarium.
akwarium

Jak urządzić akwarium?

Akwaria
Akwarium może być doskonałą ozdobą twojego domu. Odpowiednie przygotowanie akwarium zapewni twoim rybkom bezpieczne środowisko życia i pomoże utrzymać czystość. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak urządzić akwarium.
akwarium

Jak wyczyścić akwarium?

Akwaria
Akwarium upiększa każde wnętrze, w którym się znajdzie. Jednak spójrzmy prawdzie w oczy – jest ładne tylko wówczas, gdy jest czyste. Jeśli postanowiłeś wyczyścić swoje akwarium, przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się jak to zrobić.