kontakt elektryczny

Wypadające kontakty - co robić?

Elektryka
To problem pojawiający się nie tylko przy starszych instalacjach. Jak ustrzec się zagrożenia i nie wydawać niepotrzebnie na elektryka? Gdy nie zadbamy o ich stan, może nam grozić porażenie lub pożar! Przede wszystkim pamiętajmy, by przy odłączaniu sprzętów AGD z kontaktów nie ciągnąć za sznur lub kabel! Zawsze wtyczkę wyciągamy jedną dłonią za jej nasadę, zaś drugą naciskamy na obudowę kontaktu.
lutownica grzałkowa (oporowa)

Jaką lutownicę kupić?

Elektryka
Znalezienie odpowiedniej lutownicy może być dosyć trudne, ale jeżeli wiesz do jakich zastosowań będziesz jej używać najczęściej, z pewnością nie sprawi ci to wielkiego problemu. Główne aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze lutownicy to rodzaj grotu, moc lutownicy i temperatura pracy. Niektóre lutownice będą lepiej nadawać się do delikatnych elementów, takich jak podzespoły elektroniczne, podczas gdy inne lepiej sprawdzą się w lutowaniu przewodów elektrycznych i innych cięższych rzeczy. Zanim wybierzesz się do sklepu po lutownicę, sprawdź oferty różnych marek. Każda firma specjalizuje się w czymś innym, a chodzi przecież o to by dobrać lutownicę do twoich indywidualnych potrzeb. Kupując lutownicę sprawdź także gwarancję jakości wybranego produktu. Poniżej znajdziesz podstawowe wskazówki przy wyborze lutownicy.
podłączenie ze sobą odcinków przewodów elektrycznych

Jak połączyć dwa odcinki przewodów elektrycznych?

Elektryka
Każdy może podłączyć kabel, ale musimy pamiętać, że z urządzeniami elektrycznymi nie ma żartów. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak zrobić to bezpiecznie.