Jak oszczędzić na rachunkach za prąd w domu i w mieszkaniu?

Drobne AGD
Pandemia związana z Covid-19 zmusiła większość społeczeństwa do samoizolacji i dłuższego przebywaniu w domu czy mieszkaniu. Na szczęście, niektórzy mogli podjąć się pracy zdalnej i wykonywali obowiązki zawodowe w domowym zaciszu. Niestety, brak możliwości częstego wychodzenia na zewnątrz, zmusza do znajdowania sobie różnego rodzaju rozrywek, co przekłada się na zwiększone użycie prądu. Choć nowoczesne urządzenia często są energooszczędne, to intensywnie ich używanie może zwiększyć rachunki. Zatem, co zrobić, żeby trochę zaoszczędzić na prądzie? Jak rozsądnie korzystać z urządzeń? Przekonajmy się.

Jak zabezpieczyć dom przed niebezpiecznymi sytuacjami?

Inne
Dom to miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie, ponieważ daje nam schronienie i zapewnia odpowiednie otoczenie do odpoczynku. Niestety, według statystyk większość wypadków zdarza się właśnie w obrębie gospodarstwa domowego. Przez niebezpieczne sytuacje zaistniałe w czterech ścianach możemy doznać uszczerbku na zdrowiu, ale nasz dom także może ulec zniszczeniu. Jak go zabezpieczyć przed wypadkami? Jakich zasad należy przestrzegać? Sprawdźmy.

Błędy, które skracają życie sprzętom AGD i RTV

Drobne AGD
Wielu z nas je popełnia nie wiedząc, jak bardzo szkodzą urządzeniom AGD i RTV. Mowa o popularnych błędach w użytkowaniu sprzętów domowych, które bardzo często osłabiają ich działanie, a nawet mogą prowadzić do ich zepsucia lub poważnego uszkodzenia. Które z nich popełniamy najczęściej i jak może się to skończyć? Podpowiadamy.
podłączenie ze sobą odcinków przewodów elektrycznych

Jak połączyć dwa odcinki przewodów elektrycznych?

Elektryka
Każdy może podłączyć kabel, ale musimy pamiętać, że z urządzeniami elektrycznymi nie ma żartów. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak zrobić to bezpiecznie.
kontakt elektryczny

Wypadające kontakty - co robić?

Elektryka
To problem pojawiający się nie tylko przy starszych instalacjach. Jak ustrzec się zagrożenia i nie wydawać niepotrzebnie na elektryka? Gdy nie zadbamy o ich stan, może nam grozić porażenie lub pożar! Przede wszystkim pamiętajmy, by przy odłączaniu sprzętów AGD z kontaktów nie ciągnąć za sznur lub kabel! Zawsze wtyczkę wyciągamy jedną dłonią za jej nasadę, zaś drugą naciskamy na obudowę kontaktu.
lutownica grzałkowa (oporowa)

Jaką lutownicę kupić?

Elektryka
Znalezienie odpowiedniej lutownicy może być dosyć trudne, ale jeżeli wiesz do jakich zastosowań będziesz jej używać najczęściej, z pewnością nie sprawi ci to wielkiego problemu. Główne aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze lutownicy to rodzaj grotu, moc lutownicy i temperatura pracy. Niektóre lutownice będą lepiej nadawać się do delikatnych elementów, takich jak podzespoły elektroniczne, podczas gdy inne lepiej sprawdzą się w lutowaniu przewodów elektrycznych i innych cięższych rzeczy. Zanim wybierzesz się do sklepu po lutownicę, sprawdź oferty różnych marek. Każda firma specjalizuje się w czymś innym, a chodzi przecież o to by dobrać lutownicę do twoich indywidualnych potrzeb. Kupując lutownicę sprawdź także gwarancję jakości wybranego produktu. Poniżej znajdziesz podstawowe wskazówki przy wyborze lutownicy.

Jak uratować zalane sprzęty?

Elektryka
Zalałeś komputer lub smartfon kawą lub herbatą? To jeden z najczęstszych problemów związanych ze sprzętami elektronicznymi. Niestety wielu z nas nie wie, jak prawidłowo postępować przy tego typu wypadkach i nagminnie popełnia te same błędy. W takich sytuacjach trzeba działać szybko, a z pewnością nie panikować! Stres i histeria w niczym nie pomogą. By nie stracić cennego sprzętu, powinieneś wykonać ważne czynności krok po kroku. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak postąpić, gdy zalejesz urządzenie elektroniczne.

Jak dbać o żelazko?

Prasowanie
Żelazko to niezbędne urządzenie w każdym domu. Kto z nas wyobraża sobie bez niego normalne funkcjonowanie? Być może są takie osoby, ale zapewne prasują one ubrania sporadycznie. W żelazku często pojawiają się rdza i kamień, przez co urządzenie szybko się psuje. Jak dbać o żelazko, by służyło nam jak najdłużej? Podpowiadamy kilka najważniejszych zasad.