Chomik dżungarski: Jak hodować go w domu?

Chomiki
Nie bez powodu chomiki dżungarskie zaliczane są do najczęściej kupowanych domowych zwierzątek. Proces ich oswajania przebiega bezproblemowo, szybko nawiązują kontakt z człowiekiem, nie są wybredne pod względem żywieniowym, kochają ruch i dobrą zabawę. Co jest znakiem rozpoznawczym sympatycznych chomików dżungarskich? Czym najlepiej wyścielić im klatkę? Dlaczego warto umieścić w nich kołowrotek? Jakimi produktami urozmaicić chomikom dżungarskim dietę? Jakie zabawy sprawią im największą frajdę? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w artykule.

Czym karmić chomika?

Chomiki
Podstawą diety chomika powinna być odpowiednio zbilansowana karma, która dostarczy naszemu ulubieńcowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. W jego jadłospisie nie powinno też zabraknąć zdrowych dodatków w postaci nasion lnu, orzechów, pestek dyni, płatków owsianych, warzyw oraz owoców. Najgorszym pomysłem jest z kolei dokarmianie go resztkami z naszego stołu. Jakie produkty mogą jeszcze naszemu pupilowi bardzo zaszkodzić , a w skrajnych wypadkach doprowadzić nawet do jego śmierci? Na jakie składniki zwrócić uwagę, dobierając w sklepie zoologicznym karmę? Jak często nawadniać pupila? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz poniżej.
chomiczek

Co kupić chomikowi?

Chomiki
Chomiczki to małe, śliczne zwierzątka uwielbiane przez dzieci. Ich ras jest kilka, najpopularniejsze są chomiki syryjskie oraz dżungarskie. Chomiki żyją od ok. 2 do 3 lat. Jeżeli chcesz, żeby Twój nowy, futrzasty przyjaciel wytrwał z tobą jak najdłużej, dbaj o niego jak możesz najbardziej. Bardzo istotne jest to, jak urządzisz klatkę i jakie gadżety dla niego wybierzesz.

Co zrobić, żeby gryzoń nie hałasował w nocy?

Szynszyle
Każdy kto kiedykolwiek hodował jakiegoś gryzonia wie, że są to zwierzęta aktywne w nocy. Chomik, królik, szynszyla czy świnka morska - każde z nich w nocy toczy głośną walkę z nudą i nieraz potrafi dać właścicielowi w kość. Im większe zwierzątko, tym większy hałas. Jak sobie z tym radzić?
zabawa z chomikiem

Jak się bawić z chomikiem?

Chomiki
Chomiki pozbawione ludzkiej uwagi są dzikie, wystraszone, uciekają przed ręką lub ją gryzą. Ale oswojony chomik, któremu poświęci się dużo czasu i ciepła będzie przyzwyczajony do ludzi, szczęśliwy, zdrowy i co najważniejsze, przyzwyczai się i obdarzy cię taką samą miłością jak ty jego. Poniżej znajdziesz instrukcję jak bawić się z chomikiem by stał się członkiem rodziny.
chomik człowiek,opieka

Jak prawidłowo opiekować się chomikiem?

Chomiki
Chomik -to zwierzątko może się niektórym kojarzyć z nudą, łatwością w opiece czy maskotką i odpowiednim zwierzątkiem dla małych dzieci. Tak naprawdę chomik to też duża odpowiedzialność, duża troska i miłość. Piszę ten artykuł, aby pomóc zdecydować się, albo nawet zmienić nawyki w opiece nad tym właśnie zwierzątkiem.
chomik

Jak nauczyć chomika sztuczek?

Chomiki
Chomiki to przyjacielskie stworzonka i doskonałe zwierzątka domowe zwłaszcza dla dzieci. Łatwo się nimi opiekować jednakże czasami bywają leniwe, znudzone lub po prostu niegrzeczne. Poniżej znajdziesz wskazówki jak oswoić i wytresować chomika by był najlepszym przyjacielem całej rodziny.

Jak urządzić klatkę dla chomika?

Chomiki
Wbrew pozorom urządzenie klatki dla chomika wcale nie jest prostą sprawą. Rzeczy ustawione w niewłaściwych miejscach mogą jedynie przeszkadzać naszemu pupilowi. Warto zapoznać się z poradami, które podpowiedzą nam jak zrobić to we właściwy sposób. Klatka dla chomika powinna stać w miejscu, które jest dla niego przyjazne oraz mieć odpowiednie wyposażenie. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci dokonać właściwego wyboru.
chomik

Jak opiekować się chorym chomikiem?

Chomiki
Czasami chomiki chorują - tak samo inne zwierzęta. Jeżeli chcesz ulżyć swojemu chomikowi w chorobie poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak się nim opiekować podczas tych trudnych dla niego dni.
chomik

Jak dbać o chomika?

Chomiki
Chomik to doskonałe pierwsze zwierzątko dla dziecka. Chomiki są kochane, małe a co najważniejsze łatwe i niedrogie w utrzymaniu. Dzięki odpowiedniej opiece chomiki mogą żyć nawet do pięciu lat. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak dbać o chomika.