chomiczek

Co kupić chomikowi?

Chomiki
Chomiczki to małe, śliczne zwierzątka uwielbiane przez dzieci. Ich ras jest kilka, najpopularniejsze są chomiki syryjskie oraz dżungarskie. Chomiki żyją od ok. 2 do 3 lat. Jeżeli chcesz, żeby Twój nowy, futrzasty przyjaciel wytrwał z tobą jak najdłużej, dbaj o niego jak możesz najbardziej. Bardzo istotne jest to, jak urządzisz klatkę i jakie gadżety dla niego wybierzesz.

Co zrobić, żeby gryzoń nie hałasował w nocy?

Szynszyle
Każdy kto kiedykolwiek hodował jakiegoś gryzonia wie, że są to zwierzęta aktywne w nocy. Chomik, królik, szynszyla czy świnka morska - każde z nich w nocy toczy głośną walkę z nudą i nieraz potrafi dać właścicielowi w kość. Im większe zwierzątko, tym większy hałas. Jak sobie z tym radzić?
chomik

Jak postępować z chomikiem?

Chomiki
Zdecydowałeś się na kupno chomika, ale to twój pierwszy zwierzak i jeszcze nie wiesz, co z nim robić? Oto świetne rady wyłącznie dla tych, którzy nie wiedzą co robić, kiedy mają chomika.
chomik

Jak opiekować się chomikiem?

Chomiki
Chomiki to śliczne małe zwierzątka domowe, które wymagają znacznie mniej uwagi niż pies czy kot, zatem często są wybierane jako pupile dla młodszych dzieci. Nie jest jednak prawdą, że nie wymagają zupełnie uwagi. Poniżej znajdziesz wskazówki jak opiekować się chomikiem tak by zwierze było zadbane i szczęśliwe.

Jak urządzić klatkę dla chomika?

Chomiki
Wbrew pozorom urządzenie klatki dla chomika wcale nie jest prostą sprawą. Rzeczy ustawione w niewłaściwych miejscach mogą jedynie przeszkadzać naszemu pupilowi. Warto zapoznać się z poradami, które podpowiedzą nam jak zrobić to we właściwy sposób. Klatka dla chomika powinna stać w miejscu, które jest dla niego przyjazne oraz mieć odpowiednie wyposażenie. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci dokonać właściwego wyboru.
chomik

Jak dbać o chomika?

Chomiki
Chomik to doskonałe pierwsze zwierzątko dla dziecka. Chomiki są kochane, małe a co najważniejsze łatwe i niedrogie w utrzymaniu. Dzięki odpowiedniej opiece chomiki mogą żyć nawet do pięciu lat. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak dbać o chomika.
karmienie chomika

Jak karmić chomika?

Chomiki
Chomiki jedzą nasiona, zboża, warzywa, owoce jak również nawet owady. Zwierzątka te żyją średnio 2-3 lata, jednak niektóre dożywają nawet 5. Prawidłowe karmienie chomika z pewnością sprawi, że będzie on miał ładne futerko, będzie zdrowy oraz długo pożyje. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak i czym karmić swojego ulubieńca.
domek dla chomika z klocków

Jak zrobić domek dla chomika?

Chomiki
Każdy właściciel chomika chce w jakiś sposób urozmaicić mu życie. Dobrym i łatwym w wykonaniu pomysłem jest zrobienie chomikowi domku z klocków. Będzie on dla niego doskonałym schronieniem.
chomik

Jak zrobić jedzenie dla chomika (jabłko w bananie)?

Chomiki
To bardzo prosty przepis na domowej roboty jedzonko dla chomika. Poświęć chwilę czasu i przygotuj swojemu zwierzaczkowi pyszną przekąskę - jabłko w bananie.
chomik

Jak zrobić huśtawkę dla chomika ?

Chomiki
Jeśli chcesz uszczęśliwić swojego małego pupila zrób mu niespodziankę z huśtawką w środku! Jej wykonanie jest bardzo proste, a taka ręcznie wykonana huśtawka może otworzyć przed chomikiem nowe możliwości zabawy.