Cztery sposoby na muszki owocówki

Muchy
Muszki owocówki pomimo niewielkich rozmiarów potrafią nam mocno uprzykrzyć życie latem. Najwięcej pojawia się ich na przełomie lipca i sierpnia. Przyczyną są dojrzałe i fermentujące owoce czy warzywa, które przechowujemy w domu. Wbrew pozorom jednak muszki żywią się nie nimi, a tworzącą się na nich pleśnią. Bardzo szybko się rozmnażają i trudno z nimi walczyć. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, by raz na zawsze pozbyć się z domu muszek owocówek.

Jak pozbyć się much z domu?

Muchy
Muchy wpadające do domów to prawdziwa zmora. Nie tylko bzyczą i boleśnie kąsają, ale brudzą też ściany i okna. Przede wszystkim przenoszą jednak mnóstwo szkodliwych drobnoustrojów. Naukowcy udowodnili, że na powierzchni ich ciała możne znajdować się nawet sześć milionów chorobotwórczych patogenów. Wywołują one między innymi dur brzuszny, salmonellozę, gruźlicę, polio czy choroby pasożytnicze. Jak pozbyć się much z domu? Poznaj domowe i skuteczne metody, dzięki którym uwolnisz się od tych uciążliwych owadów.

Jak pozbyć się owadów z domu?

Komary
Owady i insekty to prawdziwa zmora, szczególnie latem, gdy wietrzymy pomieszczenia czy zostawiamy otwarty balkon. Wystarczy chwila, by do naszego domu zakradły się komary, muchy, mole, pająki czy muszki owocówki. Ich obecność może być nie tylko uciążliwa ze względu na ukąszenia, ale też na niszczenie żywności i kwestie higieny. Na rynku dostępnych jest wiele chemicznych specyfików, które odstraszają lub uśmiercają owady, jednak mogą być one niebezpieczne także dla naszego zdrowia. Sprawdź, jak pozbyć się kłopotliwych owadów za pomocą naturalnych metod.
pułapka na muchy

Jak zrobić prostą pułapkę na muchy?

Szkodniki, Choroby, Problemy
Chociaż na rynku istnieje wiele płynów na muchy, nie każdy chce rozpylać chemikalia wokół siebie i domu. Jeśli w domu są dzieci lub zwierzęta, substancje te mogą być dla nich szkodliwe. Jest o wiele lepszy i naturalny sposób na pozbycie się much.

Jak pozbyć się much z domu i ogródka? Sprawdzone sposoby

Muchy
Muchy to jedne z najbardziej uciążliwych owadów. Przyzna to każdy, kto choć raz próbował zasnąć z muchą w pokoju. Ich bzyczenie może doprowadzić do szewskiej pasji. W okresie letnim mnożą się jak grzyby po deszczu. Lgną głównie do żywności, nieświeżych pomieszczeń czy ran. Mogą przenosić niebezpieczne choroby, o czym często zapominamy. Jak z nimi walczyć? Oto kilka sprawdzonych i skutecznych metod.
goździki

Jak pozbyć się muszek owocówek za pomocą goździków?

Muchy
Muszki owocówki są wabione przez przejrzałe owoce i warzywa. Co ciekawe, wbrew temu co myślimy, wcale ich nie jedzą. Żywią się pleśnią, która tworzy się na ich powierzchni. Najprostszym sposobem na uniknięcie inwazji muszek owocówek jest oczywiście unikanie trzymania w domu przejrzałych owoców lub ich resztek. Istnieje jednak jeden bardzo prosty sposób, który odstrasza muszki na tyle skutecznie, że nie musimy się obawiać ich ataku. Oto on:
muchy

Jak zrobić preparat odstraszający muchy?

Muchy
Nie musisz ryzykować zdrowiem, żeby odstraszyć muchy. Wystarczy, że zastosujesz odpowiednią kombinację olejków eterycznych, żeby przygotować preparat, który odstraszy owady z twojego domu, ganku i ogrodu. Preparat ten jest całkowicie bezpieczny, możesz go zatem stosować również na skórę. Dzięki temu muchy, komary, kleszcze i inne owady będą się od ciebie trzymać z daleka.
mucha a żywność

Co się dzieje, kiedy mucha siada na twoim jedzeniu?

Muchy
Za każdym razem, kiedy mucha siada na naszym jedzeniu zastanawiamy się, czy jest ono przez to zanieczyszczone i co się właściwie dzieje, kiedy te denerwujące insekty wchodzą w kontakt z naszym talerzem. Jakiś czas temu przeprowadzono ankietę zawierającą jedno pytanie: „Wyobraź sobie, że jesz posiłek w restauracji. Co sprawi, że przerwiesz go i opuścisz lokal: węże, mrówki, muchy, karaluchy czy gryzonie?”. Około 60% zapytanych osób odpowiedziało – karaluchy. Jednakże naukowcy twierdzą, że istnieje 200% większe prawdopodobieństwo przeniesienia bakterii i zarazków przez muchy, zwłaszcza przez typowe muchy domowe. Jak naukowcy doszli to takiego wniosku?

Jak się pozbyć ziemiórek?

Rośliny doniczkowe
Ziemiórki często przebywają w pobliżu domowych roślin doniczkowych i sprawiają, że są one podatne na liczne choroby. Celem tych małych szkodników są korzenie, ale w ekstremalnych przypadkach mogą atakować praktycznie wszystkie zielone części rośliny. Niestety, ziemiórki łatwo pomylić z innymi owadami. Aby skutecznie się ich pozbyć, należy powziąć zdecydowane kroki. Co wskazuje na obecność ziemiórek? Czy istnieją bezpieczne i naturalne metody ich usunięcia? Do czego przyda się ząbek czosnku i popiół z papierosów? Podpowiadamy.
Muszki owocówki

4 sposoby na muszki owocówki

Sprzątanie kuchni

Muszki owocówki pojawiają się zwykle w większych ilościach latem i jesienią. Przyciąga je zapach fermentacji - mogą to być zatem nadpsute lub nadgryzione owoce czy nieumyty kieliszek po winie na których muszki składają swoje jaja. Owady te bardzo bardzo szybko się rozmnażają. Samica jest w stanie złożyć dziennie nawet 60 jaj z których po 10 dniach wyrasta dorosły, zdolny do rozpłodu owad. Muszki owocówki żyją od 26 do 33 dni. Największy problem z ich występowaniem jest w pobliżu sadów i ogrodów (fermentujące owoce, kompost).