Cztery sposoby na muszki owocówki

Muchy
Muszki owocówki pomimo niewielkich rozmiarów potrafią nam mocno uprzykrzyć życie latem. Najwięcej pojawia się ich na przełomie lipca i sierpnia. Przyczyną są dojrzałe i fermentujące owoce czy warzywa, które przechowujemy w domu. Wbrew pozorom jednak muszki żywią się nie nimi, a tworzącą się na nich pleśnią. Bardzo szybko się rozmnażają i trudno z nimi walczyć. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, by raz na zawsze pozbyć się z domu muszek owocówek.

Jak pozbyć się much z domu?

Muchy
Muchy wpadające do domów to prawdziwa zmora. Nie tylko bzyczą i boleśnie kąsają, ale brudzą też ściany i okna. Przede wszystkim przenoszą jednak mnóstwo szkodliwych drobnoustrojów. Naukowcy udowodnili, że na powierzchni ich ciała możne znajdować się nawet sześć milionów chorobotwórczych patogenów. Wywołują one między innymi dur brzuszny, salmonellozę, gruźlicę, polio czy choroby pasożytnicze. Jak pozbyć się much z domu? Poznaj domowe i skuteczne metody, dzięki którym uwolnisz się od tych uciążliwych owadów.

Jak pozbyć się owadów z domu?

Komary
Owady i insekty to prawdziwa zmora, szczególnie latem, gdy wietrzymy pomieszczenia czy zostawiamy otwarty balkon. Wystarczy chwila, by do naszego domu zakradły się komary, muchy, mole, pająki czy muszki owocówki. Ich obecność może być nie tylko uciążliwa ze względu na ukąszenia, ale też na niszczenie żywności i kwestie higieny. Na rynku dostępnych jest wiele chemicznych specyfików, które odstraszają lub uśmiercają owady, jednak mogą być one niebezpieczne także dla naszego zdrowia. Sprawdź, jak pozbyć się kłopotliwych owadów za pomocą naturalnych metod.
goździki

Jak pozbyć się muszek owocówek za pomocą goździków?

Muchy
Muszki owocówki są wabione przez przejrzałe owoce i warzywa. Co ciekawe, wbrew temu co myślimy, wcale ich nie jedzą. Żywią się pleśnią, która tworzy się na ich powierzchni. Najprostszym sposobem na uniknięcie inwazji muszek owocówek jest oczywiście unikanie trzymania w domu przejrzałych owoców lub ich resztek. Istnieje jednak jeden bardzo prosty sposób, który odstrasza muszki na tyle skutecznie, że nie musimy się obawiać ich ataku. Oto on:
pułapka na muchy

Jak zrobić prostą pułapkę na muchy?

Szkodniki, Choroby, Problemy
Chociaż na rynku istnieje wiele płynów na muchy, nie każdy chce rozpylać chemikalia wokół siebie i domu. Jeśli w domu są dzieci lub zwierzęta, substancje te mogą być dla nich szkodliwe. Jest o wiele lepszy i naturalny sposób na pozbycie się much.

Jak się pozbyć ziemiórek?

Rośliny doniczkowe
Ziemiórki często przebywają w pobliżu domowych roślin doniczkowych i sprawiają, że są one podatne na liczne choroby. Celem tych małych szkodników są korzenie, ale w ekstremalnych przypadkach mogą atakować praktycznie wszystkie zielone części rośliny. Niestety, ziemiórki łatwo pomylić z innymi owadami. Aby skutecznie się ich pozbyć, należy powziąć zdecydowane kroki. Co wskazuje na obecność ziemiórek? Czy istnieją bezpieczne i naturalne metody ich usunięcia? Do czego przyda się ząbek czosnku i popiół z papierosów? Podpowiadamy.
muszki owocówki

Jak pozbyć się muszek owocówek?

Muchy

Czy w twojej misce z owocami pojawiły się małe muszki owocówki? Jeśli raz osiedlą się w twoim domu, trudno będzie się ich później pozbyć. Jednak istnieje na to kilka sposobów. Przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz się jak w prosty, szybki i przyjazny dla środowiska sposób, wygonić muszki z twojego domu.

Jak pozbyć się much?

Muchy
Muchy są bardzo irytującymi stworzeniami. Jak to możliwe, że one zawsze potrafią nas znaleźć i bardzo często potrafią uciec przed packą. Kiedy siedzisz przy stole nie możesz się przed nimi opędzić, ale w momencie gdy wstajesz i wracasz z packą nigdzie nie możesz ich znaleźć. Czasami potrafisz spędzić pół dnia w pokoju i nie będzie Ci przeszkadzać żadna mucha. Ale gdy tylko się ułożysz do snu, automatycznie pojawia się ten brzęczący insekt i krąży Ci nad głową. Muchy przenoszą różne zarazki, jako, że siadają na zepsutym jedzeniu, śmieciach i innych różnych zanieczyszczeniach. Przylatując do Twojego domu i przysiadując w różnych miejscach roznoszą te zarazki w Twoim otoczeniu. Dlatego bardzo ważne jest, aby się ich pozbywać.
muszki owocówki

Jak szybko pozbyć się muszek owocówek?

Muchy
Uwielbiasz owoce, lecz nie lubisz muszek owocówek. Nawet w najczystszej kuchni, pojawią się w mgnieniu oka. Jak się ich pozbyć? Oto prosty domowy sposób na muszki owocówki.

Sprawdzone sposoby na muszki owocówki

Muchy
Wszędobylskie muszki owocówki, których aktywność wzrasta w sezonie wiosennym i letnim, kiedy chętniej sięgamy po apetyczne owoce i warzywa, często spędzają sen z powiek paniom domu. Nie dość, że rozmnażają się w ekspresowym tempie, to w dodatku są oporne na działanie wielu - nawet inwazyjnych - preparatów, nie wspominając już o efekcie nieładu, jaki wprowadzają. Jak skutecznie i w miarę bezpiecznie pozbyć się nieproszonych gości w kuchni? Sięgnij po liść laurowy albo ocet. Poniżej prezentujemy te i inne, sprawdzone sposoby, dzięki którym muszki owocówki nie będą nam już uprzykrzały życia.