Jak pozbyć się pluskiew?

Inne Owady
Wbrew obiegowej opinii, pluskwy nie pojawiają się w miejscach brudnych i zaniedbanych, ale coraz częściej spotyka się je w czystych mieszkaniach. Owady mogą dostać się do domu w przeróżny sposób – nie ma znaczenia, czy mieszkamy na wsi, w domu jednorodzinnym czy blokowisku. Jeśli w domu znalazłeś choć jedną pluskwę, podejmij zdecydowane i radykalne działania. Jak pozbyć się tych uciążliwych szkodników domu? Czy są one niebezpieczne? Jakie choroby mogą przenosić?

Sześć sposobów na nieproszonych gości w domu

Mrówki
Latem znacznie chętniej wietrzymy mieszkania i domy, często zostawiamy otwarte na oścież drzwi wejściowe lub balkonowe. Niestety, to świetna okazja dla nieproszonych gości – pająków, mrówek, moli czy myszy. Ich obecność w mieszkaniu długo może pozostawać niezauważona, prędzej czy później dostrzegamy jednak skalę zniszczeń – zmarnowaną żywność czy pogryzione meble. Pozbycie się intruzów bywa czasochłonne, a specjalistyczne preparaty są silnie toksyczne i niebezpieczne dla małych dzieci oraz zwierząt domowych. Dlatego warto korzystać ze sprawdzonych i naturalnych metod. Sprawdź, jak pozbyć się z domu mrówek, pająków, rybików, moli czy pluskiew.

Jak pozbyć się karaluchów z domu?

Karaczany
Choć przez lata uważano, że karaluchy częściej gnieżdżą się w domach jednorodzinnych, dziś wiemy, że równie często atakują mieszkania w blokowiskach. Często korzystają z ludzkich siedlisk, ponieważ mają w nich jedzenia pod dostatkiem. Karaluchy są bardzo niebezpieczne. Mogą roznosić bakterie, grzyby i wirusy oraz powodować choroby, np. grypę, gruźlicę, a nawet cholerę. Jeśli zauważysz choć jednego w domu, możesz mieć pewność, że na pewno jest ich więcej. Na początku możesz posłużyć się domowymi sposobami ich wypędzenia, a jeśli to nie pomoże, trzeba będzie sięgnąć po środki chemiczne.
patyczak

Jak hodować patyczaki?

Inne Owady
Patyczaki są wspaniałym pomysłem na zwierzątko dla dziecka, które domaga się zaufania i powierzenia mu opieki nad żywą istotą. Zwierzęta te maja bardzo małe wymagania, nie brudzą, nie wydzielają zapachów, nie trzeba ich wyprowadzać, a przy tym wszystkim pozostają całkiem przyjemnymi stworzonkami. Obserwowanie życia tych zabawnych owadów, tego jak się pożywiają i jak rozmnażają, może sprawić wiele frajdy nie tylko dzieciom, ale też rodzicom.
rybik

Jak pozbyć się rybików?

Inne Owady
Rybiki są powszechnie spotykane pod prysznicami, wanną i w miejscach, gdzie panuje wilgoć. Te małe srebrne owady przypominają swoim wyglądem rybę. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak zapobiec inwazji rybików w swoim domu.
czyszczenie bardzo brudnej wanny

Jak pozbyć się rybików z łazienki?

Sprzątanie łazienki
Te srebrzyste owady nie są groźne dla ludzi. Ale ze względów estetycznych dobrze jest się ich pozbyć. Rybiki cukrowe przybyły do nas z tropikalnych krajów. Lubią jeść wszystko, od martwych owadów, resztek ze stołu, słodyczy, po kleje organiczne i papier! Świetnie czują się w ciepłych i wilgotnych kątach, dlatego gnieżdżą się w łazience. Szybko się rozmnażają i mogą długo nic nie jeść. To sprawia, że pozbycie się tych owadów nie jest łatwe.
korniki

Jak pozbyć się korników?

Czyszczenie mebli
Zauważyłeś, że twoje drewniane meble i podłogi pokrywa sieć niepokojących otworków i tuneli? To dzieło często zamieszkujących wyroby z drewna kołatków i spuszczeli. Często błędnie nazywane kornikami, są bardzo powszechnym problemem właścicieli drewnianych mebli, podłóg czy schodów. Jeśli w porę nie zareagujemy, naszych pięknych drewnianych sprzętów nie da się już uratować. Są różne metody zwalczania kołatków i spuszczeli (często zwanych mylnie kornikami). Możesz zdecydować się na sposoby domowe, wykorzystanie gotowych sklepowych preparatów lub zamówienie fachowców.
rybiki sposoby

Jak domowym sposobem pozbyć się rybików?

Sprzątanie łazienki

Rybiki lub też srebrzyki to małe stworzenia, które widział każdy z nas. Choć nie należą do niebezpiecznych, ich obecność bywa irytująca. Najczęściej spotkać je możemy w łazience i toalecie, wesoło grasujące pod stopami. Rybik widziany raz na jakiś czas, nie powinien nas zbytnio martwić. Jeśli jest ich więcej, wówczas trzeba sięgnąć po sposoby na ich wyeliminowanie. Oto kilka z nich.

mole spożywcze

5 domowych sposobów na mole spożywcze

Sprzątanie kuchni

Mole spożywcze to niechciane owady w naszych domach. Szkodniki te żerują w miejscach w których mają łatwy dostęp do żywności. Mole mogą łatwo zalęgnąć się w mące, makaronach, mące owsianej, ryżu, w maku, roślinach strączkowych, a także w czekoladzie. Otwarte opakowanie i rozsypane resztki są zaproszeniem dla tych owadów. Bardzo łatwo je zabrać do domu wraz z produktami ze sklepu. Niestety pozbycie się moli nie jest już tak łatwe. Jednak istnieje kilka domowych sposobów, które warto sprawdzić.

Domek dla trzmieli

Jak zbudować domek dla trzmieli?

Szkodniki, Choroby, Problemy
W przeciągu ostatnich lat liczba trzmieli znacznie spadła, a to z powodu zmian wprowadzonych w rolnictwie. Jeśli chcesz stworzyć dla nich bezpieczny kąt, możesz na własną rękę zbudować gniazdo.