zabezpieczenie przed zimą

Jak zabezpieczyć się przed zimnem?

Nietypowe zastosowania
Zima to pora roku, która nas nie rozpieszcza. Jeśli chłód daje ci we znaki, mamy dla ciebie kilka wskazówek, by było ci ciepło i miło nawet podczas najzimniejszych dni. Dowiedz się jak tanim i prostym sposobem np. odmrozić samochód, a także zatrzymać chłód z daleka od domu i ułatwić sobie odśnieżanie.
odśnieżanie dachu

Jak odśnieżać dach?

Inne
Odśnieżanie dachu to bardzo trudne zajęcie. Niestety w regionach gdzie zima jest sroga i niesie ze sobą dużo śniegu odśnieżanie dachu jest absolutną koniecznością. Dbanie o to by dach był odmieciony ze śniegu zapewnia zachowanie bezpieczeństwa budynku i chroni przed zawaleniem się dachu. Poniżej znajdziesz instrukcję jak odśnieżać dach.
usuwanie śniegu z dachu

Jak usunąć śnieg z płaskiego dachu?

Inne
Płaskie dachy mają ta ogromną wadę, że pod wpływem ciężaru śniegu mogą się zawalić. Takiego problemu nie ma zwykle ze skośnymi dachami, ponieważ śnieg samoistnie się z nich zsuwa i nie wywiera na nie nacisku, więc nie ma obaw, że ulegną one uszkodzeniu podczas zimy. Sprzątanie śniegu z płaskiego dachu może oszczędzić ci wielu szkód i ochroni twoje domostwo przed szkodami wyrządzonymi przez ciężkie, zalegające masy śniegu. Bardzo ważne jest by usunąć śnieg zanim jeszcze powstanie jego gruba warstwa - to pozwoli ograniczyć szkody do minimum. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak usuwać śnieg z płaskiego dachu.