pułapka na komary

Pułapka na komary z butelki - jak ją zrobić?

Komary
Większość z nas uwielbia spędzać letnie wieczory na zewnątrz, kiedy to tylko możliwe. Czy jest to grillowanie z przyjaciółmi czy czytanie książki na tarasie. Małe bzyczące stworzenia, zawsze zepsują moment. Obawiając się swędzących ugryzień, przygotuj pułapkę na komary z przedmiotów, które z pewnością posiadasz.
płyn na komary

Spray na komary z bazylii - jak zrobić?

Komary
W porze letniej zawsze czujesz się osaczona nalotem komarów? Ciągle słyszysz irytujące bzyczenie za uchem? Bazylia to proste rozwiązanie twoich problemów. Dowiedz się jak przygotować ziołowy spray na komary, aby utrzymać te małe brzęczy-cieli z daleka.
Moda plażowa

Jak ubrać się na imprezę plażową?

Imprezy Plenerowe
Masz problem z tym, co ubrać na imprezę, która odbywa się na plaży? W trakcie wakacji może się trafić kilka takich okazji, szczególnie wtedy, gdy lato spędza się nad wodą. Imprezy w klimacie surf stają się coraz bardziej popularne, można się na nie załapać zarówno nad morzem, jak i nad jeziorem. Dlatego warto wiedzieć, jak najlepiej ubrać się na taką okazję.
kac

Jak leczyć kaca?

Dyskoteki
Większość z nas za dobrą imprezę z mnóstwem alkoholu musi płacić następnego dnia wielkimi katuszami. Zawroty głowy, wymioty, ból głowy i mięśni, chroniczny głód to tylko niektóre z objawów Katzenjammeru, jak mówią Niemcy. My jednak zwykliśmy nazywać te dolegliwości po prostu "kacem". Może on spowodować prawdziwy problem. Jak go unikać? Jak leczyć? Co zrobić jeżeli nas dopadnie? Jak się zabezpieczyć? Na wszystkie te pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule!
grillowane mięso

Co można grillować?

Spotkania Rodzinne
Sezon grillowy zbliża się wielkimi krokami i pewnie już każdemu ślinka cieknie na myśl o biesiadowaniu na świeżym powietrzu. Najpopularniejszą grillową potrawą są oczywiście kiełbaski, lekko przyprawione, ponacinane i wysmażone według upodobania. Są ludzie gustujący w kiełbasie z wręcz zwęgloną skórką, a są też tacy, który jedynie podgrzewają mięso na ruszcie. Może w tym roku warto poeksperymentować i zamiast kiełbaski, albo oprócz niej, uraczyć podniebienie czymś innym.
grill

Jak przygotować bezpiecznego grilla?

Potrawy z grilla
Wszyscy uwielbiamy te letnie wieczory spędzone w gronie rodziny i przyjaciół, upływające na wspólnym grillowaniu. Rzadko grill ogranicza się go przysłowiowej kiełbaski, wrzucamy na niego różne rodzaje mięs, a także warzywa (np. cukinie) lub owoce (banany), wszystko to smakuje wspaniale, ale też stwarza zagrożenie zatrucia.
festiwal

Jak wybrać letni festiwal?

Imprezy Plenerowe
W naszym kraju organizowanych jest coraz więcej różnego typu festiwali. Z roku na rok powstają coraz to nowe. Do wyboru mamy wielkie festiwale gromadzące zagraniczne gwiazdy, oraz te mniejsze, regionalne. Również szeroki jest wachlarz gatunków muzycznych. I tak na przykład zastanawiasz się czy wybrać się na Ostróda Reggae Festival, Off Festival, Opener's Festival, Warsaw Music Festival, Woodsock czy może Bieszczadzkie Anioły? W naszym kraju każdy znajdzie coś dla siebie. Poza festiwalami muzycznymi mamy do wyboru festiwale filmowe, Ale jak wybrać taki festiwal, który spełni twoje oczekiwania nie tylko pod kątem muzycznym, ale i finansowym. Jaki festiwal będzie nie za mały, ale i nie za duży? Przeczytaj poniższe porady i dowiedz się, na co zwracać uwagę przy wyborze festiwalu w tym roku. Może wybierzesz się gdzieś, gdzie jeszcze nie byłeś?