znajomi

Bogaci znajomi a wspólne wakacje - poradnik

Pomysły na Czas Wolny
Przyjaźnicie się z bardziej majętnymi znajomymi od dawna. Często spędzacie razem wieczory, wychodzicie do kina czy pubu. W tym roku zaproponowali, żebyście przyjechali na urlop do wynajmowanego przez nich co roku domku w modnej miejscowości. W dodatku nie chcą, żebyście płacili za pobyt. Mówią, że jakoś się rozliczycie, np. zapłacicie za posiłki w restauracji.
las

Wyprawa do lasu - o czym pamiętać?

Pomysły na Czas Wolny
Latem i jesienią częściej niż zwykle wybieramy się na wycieczki leśnymi ścieżynkami. Spacer po lesie odpręża, uspokaja i wycisza. Dla rodziców z dziećmi jest to też okazja do zapoznania pociech z leśną florą i fauną. Część z nas to zapaleni grzybiarze. Niezależnie od tego, w jakim celu udajemy się w leśną głuszę, musimy pamiętać o kilku ważnych sprawach.
jak zgodnie żyć z sąsiadem

Jak zgodnie żyć z sąsiadem?

Pomysły na Czas Wolny
Relaks na działce może się zamienić w koszmar, jeśli ma się uciążliwego sąsiada. Jeżeli nie sposób dojść z nim do porozumienia, niezbędna jest pomoc służb porządkowych. Jeżeli sąsiad stale urządza do późna spotkania towarzyskie przy głośnej muzyce, pozostaje wezwanie policji lub straży miejskiej. Funkcjonariusze mogą ukarać sąsiada mandatem od 100 do 500 zł, a nawet skierować wniosek o ukaranie do sądu. Natomiast jeśli chodzi o grillowanie i palenie ogniska – to sąsiad może to robić, bo nie ma takich zakazów. Ale oczywiście wszystko musi być w granicach rozsądku.
Wędkowanie z przyjacielem

Co robić w weekend majowy?

Weekendowe
Weekend majowy oczywiście najlepiej wykorzystać spędzając czas z przyjaciółmi. Co robić, aby ten czas w pełni wykorzystać oraz wspominać przez kolejne długie tygodnie w pracy czy w szkole? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na ciekawe spędzenie nadchodzącego weekendu majowego. Poniżej pomysły na spędzenie długiego weekendu majowego:
Łuk z długopisu

Jak zrobić łuk z długopisu?

Szkoła
Zwykły długopis firmy BIC może stać się zabawką, która uprzyjemni dzień w szkole a nawet w pracy. Łuk wykonany jest z długopisu oraz gumki - niewiele więc potrzeba, aby urozmaicić sobie długie, nudne godziny. Strzelane z tego na pozór niewinnego łuku może sprawić komuś ból. Nie wolno zatem strzelać do zwierząt, kolegów czy nauczycieli.
grzyby

Jak zbierać grzyby?

Pomysły na Czas Wolny
Zbieranie grzybów jest wspaniałym pretekstem do spędzenia słonecznych, jesiennych dni w lesie. Przy okazji mamy możliwość pooddychania świeżym powietrzem, zrelaksowania się, porobienia wspaniałych zdjęć a po powrocie - zjedzenia sosu grzybowego zrobionego z własnoręcznie nazbieranych, świeżych grzybów.
czas wolny

Jak znaleźć czas wolny?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Masz problem ze znalezieniem wolnego czasu? Jest to w większości przypadków brak dobrej organizacji swojego czasu. Pomożemy ci znaleźć czas na ulubione zajęcia, lub po prostu na nicnierobienie. Przeczytaj instrukcję.
Dziewczyny na plaży

Jak używać kremu z filtrem?

Pielęgnacja skóry
Wszyscy wiemy, jak duże znaczenie ma ochrona przeciwsłoneczna. Ale jeśli popełniłaś któryś z niżej wymienionych błędów, twoja skóra nie jest odpowiednio chroniona. Oto na co trzeba uważać, kiedy wystawiasz się na działanie promieni słonecznych.

Jak znaleźć więcej czasu?

Pomysły na Czas Wolny
Na pewno często masz takie wrażenie, że doba powinna mieć więcej godzin, aby móc zrobić wszystko, co mamy zaplanowane. Niestety jest to nierealne, ale dzięki dobremu gospodarowaniu czasem, możemy go znaleźć więcej.

Jak stać się minimalistką?

Pomysły na Czas Wolny
Twoja szafa pęka w szwach z powodu ilości ubrań, a Ty bez przerwy narzekasz, że nie masz co na siebie włożyć? Półka w łazience jest zagracona kosmetykami, ale Ty koniecznie musisz kupić kolejny balsam, ponieważ akurat jest w promocji. Naucz się bycia minimalistką, wtedy zrozumiesz, że więcej nie oznacza lepiej!