las

Wyprawa do lasu - o czym pamiętać?

Pomysły na Czas Wolny
Latem i jesienią częściej niż zwykle wybieramy się na wycieczki leśnymi ścieżynkami. Spacer po lesie odpręża, uspokaja i wycisza. Dla rodziców z dziećmi jest to też okazja do zapoznania pociech z leśną florą i fauną. Część z nas to zapaleni grzybiarze. Niezależnie od tego, w jakim celu udajemy się w leśną głuszę, musimy pamiętać o kilku ważnych sprawach.
rodzinne wakacje

Rodzinny urlop - jak go zaplanować?

Wczasy Rodzinne
Słuchasz jak zauroczona opowieści koleżanki, która wróciła z majówki nad Balatonem. Ciepło, bliżej niż nad Bałtyk, tanio, dla dzieci idealnie. Nawet z językiem dali radę. Ale jak namówić własnego męża na taką eskapadę? Naprawdę warto spróbować! Jeśli nie ma racjonalnych przeszkód, a Ty przed wyjazdem wszystko świetnie przygotujesz, masz szansę, że ten projekt się uda!

Triki na lato, które sprawią, że twoje wakacje będą jeszcze lepsze

Rozrywka Wakacyjna
Kto nie lubi wakacji? Czas wolny, beztroska, lato. Fakt, jest kilka uporczywych drobiazgów, które sprawiają, ze nie jest zupełnie idealnie. Nikt nie lubi przecież komarów, uporczywego gorąca, muszek owocówek wpadających do napojów, dłoni lepiących się od roztopionych lodów, ale większość z nas kocha lato nawet pomimo tych drobiazgów. Tolerujemy te niedogodności, a wcale nie musimy. Jest parę prostych tricków i sztuczek, które mogą sprawić, że ich unikniemy, a nasze wakacje będą niemal idealne, a przynajmniej żadna błahostka nie popsuje nam humoru.
dzieci z bałwanem

Kiedy są ferie zimowe?

Rozpoczęcie szkoły
W roku szkolnym 2010/2011 ferie zimowe odbędą się pomiędzy 17 stycznia a 27 lutego 2011 roku w zależności od województwa. W każdym przypadku trwają one dwa tygodnie i zaczynają się zawsze od poniedziałku. Poniżej przedstawiam terminy ferii zimowych dla wszystkich województw.
bilard

Jak grać w bilard?

Bilard
Ile razy próbowałeś grać w bilard ze swoimi przyjaciółmi lub znajomymi z pracy i mieliście różne pojęcie na temat zasad gry? Z pewnością niejednokrotnie. Nie sprzyja to dobrej, miłej atmosferze i skutecznej grze, gdy każdy ma na nią inny pomysł. Oczywiście brak standaryzacji może prowadzić do małych konfliktów, może nawet dojść do wymiany zdań i wytykania sobie nawzajem nieznajomości zasad. Przyjrzyjmy się zatem oficjalnym zasadom gry w bilard.
kobieta na plaży

Co zabrać na plażę?

Ogólne porady
Planujesz wyprawę na plażę? Lato to doskonała okazja na odrobinę relaksu i piękną opaleniznę. Jednak czar chwili pryśnie szybko, gdy okaże się, że po dotarciu na miejsce brakuje ci jakiejś rzeczy. Z tego powodu nawet wypad na plażę należy zaplanować. Mimo iż pakowanie torby plażowej może się wydać banalne, przeczytaj ten artykuł, by upewnić się, że zabrałaś wszystko co potrzebne.
piknik

Jak przygotować piknik?

Imprezy Rodzinne
Gdy nadeszły cieplejsze dni, wszyscy z chęcią zażywamy słońca i świeżego powietrza. Wszystko wokół rozkwitło a my nabieramy chęci do życia. To idealny czas aby urządzić piknik. Jak wszystko zaplanować aby piknik się udał? Dowiesz się czytając ten artykuł.