mieszadełka

Jak zrobić mieszadełka do drinków - serca?

Kolacja walentynkowa
Planujesz romantyczną kolację ze swoim ukochanym? Zadbaj o każdy, nawet najdrobniejszy akcent. Jeśli chcesz podczas niej zaserwować drinki, zaskocz swoją drugą połówkę oryginalnymi mieszadełkami do napojów ozdobionymi złotymi serduszkami. Ich zrobienie to naprawdę nic trudnego. Poradzi sobie z tym nawet największy antytalent. Zapoznaj się z instrukcją ich wykonania, a potem zabieraj się do pracy.
mieszadełka do drinków

Jak zrobić mieszadełka do drinków - żołędzie?

Imprezy Domowe
Zamierzasz zorganizować u siebie imprezę andrzejkową? A może zaczynasz planować przyjęcie sylwestrowe? Jeśli tak, zaskocz swoich znajomych oryginalnymi mieszadełkami do drinków ozdobionymi prawdziwymi żołędziami. Efekt WOW na imprezie gwarantowany! Na pewno długo będziesz musiała ich przekonywać, że zrobiłaś te cuda własnoręcznie! Co ciekawe, ich wykonanie wcale nie jest trudne. Przekonaj się sama!
ozdobne słomki do napojów

Jak ozdobić słomki do napojów sztucznymi kwiatami?

Inne projekty i wyroby
Organizujesz imieniny, urodziny lub inne rodzinne przyjęcie? Jeśli planujesz zaserwować na nim zimne napoje pite przez słomki, skuś się na ozdobienie ich sztucznymi kwiatami. Takie piękne ozdoby zrobisz dosłownie w kilka minut. Wystarczy tylko tyle, by najzwyklejsze słomki kupione w sklepie zyskały elegancki i niepowtarzalny wygląd. Twoi goście na pewno będą zachwyceni!
impreza

Jak ustawiać stoły na przyjęcia?

Imprezy Domowe
Okazje do przyjmowania gości bywają różne: święta, imieniny, wydarzenia rodzinne, sukcesy zawodowe, przyjazd lub odjazd bliskiej osoby itp. gości podejmuje się również bez specjalnej okazji – dla ciekawej rozmowy i przyjemnego spędzenia czasu. Odmienność przyjęcia od posiłku codziennego przejawia się zarówno w ilości i doborze potraw i napojów, sposobie nakrycia stołu, czy urządzenia pomieszczenia, którym przyjmuje się gości. Poniżej znajdziesz porady dotyczące różnych form przyjęć dopasowanych stosownie do okoliczności.
goście

Jak wyprosić gości?

Nieoczekiwani Goście
Czy zdarza się komuś u Ciebie zasiedzieć kilka godzin? Jest już późno, jesteś zmęczona a goście nadal siedzą i nawet nie zanosi się na szczęśliwy moment pożegnania? Jeśli tak to przeczytaj poniżej w jaki sposób możesz wyprosić gości, aby się nie obrazili.
sadzanie gości przy stole

Jak posadzić gości?

Zachowanie przy stole
Sadzanie gości przy stole ma sens wówczas, gdy istnieje możliwość wpłynięcia na dobry nastrój gości. W rozsadzaniu gości przy stole obowiązują poniżej wymienione zasady.
grillowanie

Jak się przygotować do grilla?

Imprezy Domowe
Każdy z nas organizując przyjęcie nawet na świeżym powietrzu chciałby wypaść jak najlepiej. Grillowanie z rodziną czy przyjaciółmi wymaga także odpowiedniej oprawy. Nie wystarczą, bowiem tylko dobre potrawy, trzeba także zrobić dobre wrażenie na gościach. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek dotyczących przygotowania imprezy aby w trakcie grilla nic cię nie mogło zaskoczyć.
Serwetka złożona w wachlarz

Jak złożyć serwetkę w wachlarz?·

Materiały i elementy dekoracyjne
Pięknie złożone w wachlarz serwetki będą ozdobą stołu na każdą okazję. W zależności od materiału przed złożeniem serwetek należy je wykrochmalić i wyprasować.
Składanie serwetek w wachlarz

Jak złożyć serwetkę w stojący wachlarz?·

Materiały i elementy dekoracyjne
Z pewnością nie raz się zastanawiałaś w jaki sposób kelnerzy składają serwetki na kształt wachlarzu. Wyglądają one pięknie w restauracjach, na weselach czy na bankietach. Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję krok po kroku jak złożyć serwetkę w wachlarz.
składanie serwetek - morska róża

Jak złożyć serwetkę w morską różę?

Materiały i elementy dekoracyjne
Serwetki można złożyć na wiele sposobów. Jednym z moich ulubionych jest morska róża. Pomimo, iż róża nie należy do najprostszych do zrobienia jest bardzo efektowna i ozdobna. Będzie ona idealna jeśli pragniesz zaimponować swoim gościom lub jeśli nie wiesz jak ozdobić stół. Różę możesz zrobić z większości bawełnianych i lnianych serwetek. Aby wynik twojej pracy był jeszcze lepszy możesz po złożeniu serwetki ją nieco zaprasować.