Jakie kwiaty kupować późnią jesienią i zimą: Wskazówki i pielęgnacja

Byliny
Wydawać by się mogło, że późna jesień i zima nie sprzyjają naszym roślinom. Wszystkie okazy, które rosły w ogródku, już dawno przekwitły, a te zdobiące nasze parapety wewnątrz domu, przechodzą w stan uśpienia. Na szczęście, nie jesteśmy skazani na to, że zimą i jesienią zostaniemy pozbawieni widoku pięknych kwiatów. Możemy udekorować dom roślinami, które właśnie wtedy zaczynają swoje kwitnienie. Przy odrobinie chęci możemy sprawić, że będą cieszyć nasze oczy przez długie, zimowe wieczory. Jakie okazy kwitną późną jesienią i zimą? Jak je pielęgnować? Sprawdźmy.
wrzosy w doniczce

Jak pielęgnować wrzosy zimą?

Rośliny wrzosowate

Jeśli chcemy przezimować te fioletowe krzewinki, zapewnijmy im odpowiednie warunki. Ich pielęgnacja nie jest łatwa. Ziemia dla wrzosów musi być kwaśna, torfowa. Ponieważ wrzosy nie przepadają za wilgocią, trzeba też zadbać, by podłoże było przepuszczalne i suche. Lekko podlewamy, gdy ziemia wyraźnie już w pojemniku przeschnie.

wrzosowisko

Jak założyć wrzosowisko?

Rośliny wrzosowate
Koniec lata to czas wrzosów! Możemy wtedy podziwiać pięknie kwitnące kompozycje złożone głównie z tych roślin, ale nie tylko. Widząc u kogoś wspaniale się prezentujące łany różnokolorowych wrzosów, aż chciałoby się przenieś je do swojego ogrodu… Tymczasem, założenie własnego wrzosowiska nie jest wcale niczym trudnym ani bardzo drogim, wystarczy przestrzegać kilku zasad i dysponować kawałkiem dobrze nasłonecznionej działki. Wrzosowisko wcale nie musi być duże, możemy stworzyć je w wersji „mini” na powierzchni kilku metrów kwadratowych, a będzie również piękną ozdobą ogrodu.
Azalia

Jak pielęgnować azalię?

Kwiaty w Ogrodzie
Azalie i rododendrony należą do rodziny wrzosowatych i są często mylone. Azalia jest zielnym wieloletnim krzewem. Wyróżnia się pojedynczym kwiatem, który rośnie na końcu łodygi. Zazwyczaj wszystkie kwiaty pojawiają się w tym samym czasie. Znana jest ze swoich jesiennych kolorów. Kwiaty mogą być białe lub fioletowe. Azalie są płodnymi roślinami, gdy już zostaną zasadzone. Różne odmiany kwitną w różnych porach roku. Dzięki starannemu planowaniu, można korzystać z urody tych kwiatów przez cały sezon. Rośliny te mogą być albo niskiego typu albo mogą osiągać nawet 12 metrów. Dowiedz się, jak dbać o azalie i jak odpowiednio zaplanować ogród.
Wrzosy w domu

Jak pielęgnować wrzosy w domu?

Rośliny wrzosowate
Jesień to pora wrzosów i można je w tym okresie nabyć niemal w każdym sklepie za niewielkie pieniądze. Dawne przesądy mówiły, że nie należy wrzosów przynosić do domu, gdyż wraz z nią wpuszcza się do środka śmierć lub inne nieszczęście, jednak jest to oczywista bzdura. Uprawa wrzosów w domu jest dość trudna ze względu na niesprzyjające warunki (wrzosy to rośliny typowo ogrodowe!). Wrzosy uprawiane w domu zazwyczaj szybko marnieją lub mają bardzo ograniczony wzrost. Mimo tego, można się na nie zdecydować, gdyż przynajmniej przez chwilę te piękne kwiaty będą stanowić cudowną, jesienną dekorację stołu czy okna. Wrzosy można również trzymać na balkonie jednak tylko do pierwszych mrozów.