Skuteczne sposoby na szybką naukę języka obcego

Nauka Języków Obcych
Chcesz szybko i efektywnie uczyć się języka obcego, a czujesz, że nauka z podręczników i korepetycje nie wystarczą, by przyswoić dużą ilość wiedzy i płynnie posługiwać się językiem? Oprócz podstaw nauki, czyli podręczników i spotkań z korepetytorem, warto stosować również inne metody edukacji. Te najskuteczniejsze przedstawiamy poniżej.
efektywna nauka

Jak skutecznie się uczyć? 6 prostych kroków

Efektywna i Szybka Nauka
Wyrobienie w sobie dobrych nawyków uczenia się jest niezwykle istotne, nie tylko w czasie szkoły, czy na studiach, ale również w późniejszym życiu. Klasówki, egzaminy, matura – co jakiś czas każdy z nas poddawany jest sprawdzaniu naszej wiedzy. Jak przygotować się do ważnego egzaminu, gdy wszystko dookoła wydaj się działać na naszą niekorzyść? Wystarczy konsekwentnie przestrzegać 6 prostych kroków. Jakich? Tego dowiesz się z dalszej lektury.
Zeszyt ozdobiony koronką

Jak ozdobić zeszyt koronką?·

Licea Ogólnokształcące
Będzie ci potrzebny notes z papierową lub materiałową okładką, farba w sprayu, koronka, nożyczki, taśma klejąca i worek na śmieci. Jego wykonanie nie jest skomplikowane i nie zajmie ci wiele czasu. Wystarczy dosłownie chwila, by powstałe małe dzieło sztuki. Efekt końcowy z pewnością zachwyci również twoich znajomych. Sporządzanie notatek w takim zeszyciku będzie przyjemnością. Zapraszam do zapoznania się ze wskazówkami, które pomogą ci w pracy nad nim.
pisanie

Jak napisać felieton?

Nauka Przedmiotów Humanistycznych
Felieton to krótka forma literacka, która daje dużą dowolność piszącemu. Przy pomocy pierwszoosobowego „ja” autor odnosi się do aktualnych wydarzeń, komentuje niejednokrotnie w sposób satyryczny kluczowe dla ludzi kwestie. Dlatego felietonistyka przesiąknięta jest subiektywizmem i własnym, indywidualnym spojrzeniem na rzeczywistość. Chcesz napisać dobry felieton? Być może przydadzą ci się poniższe wskazówki.
Pisanie wierszy

Jak pisać wiersze?

Książki
Pisanie wierszy to tak naprawdę przeniesienie na papier swoich uczuć i obserwacji otaczającego świata. Możesz pisać tak naprawdę o wszystkim, od miłości po starą zardzewiałą bramę na jakiejś opuszczonej starej farmie. Tak długo jak sprawia Ci to przyjemność i daje ujście emocjom – pisz! Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o pisaniu wierszy, nie ważne czy do szuflady czy może masz większe ambicje, warto przeczytać poniższy artykuł. Podpowie on jak w prawidłowy sposób zabrać się za pisanie.
nauczyciel

Jak uniknąć wypalenia zawodowego będąc nauczycielem?

Edukacja i Szkolenia
Praca nauczyciela z czasem może stać się dla niego coraz bardziej nużąca i męcząca. Przemęczony i przepracowany nauczyciel często pada ofiarą wypalenia zawodowego. Niskie zarobki i duża odpowiedzialność sprawiają, że zupełnie traci on motywację i chęć do pracy. Co zrobić, żeby uniknąć nauczycielskiego wypalenia zawodowego i zachować młodzieńczy entuzjazm? Oto kilka sposobów:
prezentacja

Jak zrobić prezentację?

Promocja
Masz stworzyć prezentację i zaczynasz wpadać w panikę? Nie denerwuj się, przeczytaj poniższe rady i krok po kroku naucz się jak dobrze przygotować i napisać prezentacje.
biblioteka

Jak szukać książek w bibliotece (BUW)?

Życie Studenckie
Biblioteka uniwersytecka jest miejscem, do którego zaglądają setki tysięcy osób: zarówno studentów Uniwersytetu Warszawskiego jak i maturzystów, czy studentów innych wydziałów. Również absolwenci cenią sobie dostęp do zasobów biblioteki. Niestety, szczególnie na samym początku bycia użytkownikiem BUWu, ciężko jest się nam poruszać po bibliotece i jej katalogach. Praktycznie nie możemy znaleźć tego, czego szukamy. Co prawda, dla studentów UW jest szkolenie biblioteczne, ale tak naprawdę niewiele ono tłumaczy i potem każdy musi "odkrywać" BUW na nowo. Z tego powodu przedstawiamy artykuł, który pokrótce wyjaśni jak korzystać z zasobów i katalogów Biblioteki. Przy okazji zdradzi parę ciekawostek na temat książek i samego miejsca.
zapamiętywanie

Jak szybko zapamiętywać?

Efektywna i Szybka Nauka
Wiedza dotycząca tego, jak szybko zapamiętywać, może okazać się bardzo pożyteczna, gdy starasz się zapamiętać fragment roli, prezentację do szkoły lub pracy, przemowę na weselę, a nawet cytat z ulubionego wiersza. Zastosuj się do porad przedstawionych poniżej, a nauczysz się zapamiętywać materiał szybko i bezstresowo.
pisanie pracy

Jak robić przypisy w pracy dyplomowej?

Prace Dyplomowe
Bibliografia i przypisy w pracach autorskich nadają autentyzmu publikacjom, są dowodem na to, iż praca nie jest plagiatem. Dzisiaj, w dobie Internetu, wiele osób świadomie kopiuje lub powiela prace innych autorów, co jest niezgodne z prawem. Osoby te łamią zasadę etyki pisarskiej w każdym jej aspekcie (dziennikarskiej, naukowej, twórczej, publicystycznej). Poprawne podanie przypisów jest gwarantem samodzielnie napisanej pracy. Brak przypisów w pracy pisemnej może podważać jej wiarygodność.