dziewczynka

Przygotowanie do przedszkola

Rozpoczęcie szkoły
Twoje dziecko może być bardzo podekscytowane pójściem do przedszkola, ale nowe środowisko i zmiany w procedurach mogą być dla niego bardzo stresujące. Oto kilka prostych sposobów, aby dostosować swój harmonogram i stopniowo wprowadzić dziecko w działania, z jakimi spotka się w klasie. To sprawi, że przejście będzie łatwiejsze i że ​​pierwsze doświadczenia malucha w szkole będą zabawą, a nie stresem.
Pinokio

Jak oduczyć dziecko kłamstwa?

Dziecko i Dyscyplina
Każdemu z nas zdarzyło się skłamać. Często robimy to, by nie ranić czyichś uczuć. Jednak dzieci nie umieją jeszcze rozróżnić dobrego i złego kłamstwa (jeśli w ogóle można powiedzieć, że jakieś kłamstwo jest dobre). Pierwszym co możesz zrobić, żeby oduczyć dziecko kłamania, to być dla niego przykładem. Dzieci cały czas obserwują dorosłych, choć często robią to nieświadomie. Kopiują naszą mimikę i zachowania. Zastanów się, czy kiedyś nie zdarzyło się tak, że dziecko było świadkiem twojego kłamstwa, np. gdy powiedziałeś dzwoniącej do ciebie osobie, że nie ma cię w domu, mimo iż planowałeś spędzić wieczór na kanapie przed telewizorem. Dziecko dostrzega takie sytuacje i może potraktować je jako nieformalne przyzwolenie do mówienia nieprawdy. Jeśli przyłapałeś dziecko na kłamstwie, podejmij natychmiastową akcję. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się jak oduczyć dziecko kłamać.
przedszkole

Przygotowanie dziecka do przedszkola

Rozpoczęcie szkoły
Pierwszy dzień w przedszkolu może być bardzo stresujący, ale zarazem ekscytujący dla dziecka. Przecież zaczyna ono swoją edukację. Towarzyszy temu wiele emocji. Jak sprawić, aby ten dzień był wyjątkowy i nie kojarzył się ze stresem?