Drzewko cytrynowe. Uprawa i pielęgnacja

Drzewa
Obecnie sklepy oferują bogaty wybór roślin doniczkowych. Wśród nich wyróżniają się okazałe palmy lub małe sukulenty, które nie sprawiają wielu kłopotów w uprawie. Czasami sklepy budowlane lub z wyposażeniem wnętrz oferują rośliny egzotyczne, np. drzewka cytrynowe na których rosną dojrzałe owoce. Czy warto je uprawiać w domu? Nic nie stoi na przeszkodzie, ale trzeba się do tego dobrze przygotować oraz pamiętać, że roślina ta wymaga uwagi, a także odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Co zrobić, aby drzewko cytrynowe zawsze pięknie kwitło? Kiedy trzeba je przycinać? Jakich czynności wymaga? Czy możliwa jest uprawa drzewek cytrynowych z pestki?

Jak uprawiać palmy w mieszkaniu?

Rośliny doniczkowe
Dziś wielu z nas posiada w swoim domu rośliny doniczkowe. Nie tylko zdobią, ale nawilżają powietrze w pomieszczeniach, oczyszczają je z unoszących się toksyn, a także wzbogacają je o tlen. Wybór jest ogromny, ale ostatnio bardzo modne są palmy. Nie są roślinami wymagającymi, ale nierzadko osiągają pokaźne rozmiary, dlatego nadają się do dużych pomieszczeń. Dzięki nim można zmienić swój w oryginalną "dżunglę". Jak uprawiać palmy w mieszkaniu? Jakie gatunki sprawdzają się najlepiej?

Hosta: Roślina o przepięknych liściach

Drzewa
Wiele uwagi poświęca się ogrodom, które są nasłonecznione. Poradniki dają wskazówki, jakie gatunki roślin najlepiej w nich zasadzić. A co zrobić z ogródkiem, w którym rosną drzewa albo jest umieszczony w cieniu? Z pomocą przyjdzie hosta – wdzięczna roślina o bujnych i zielonych liściach. Nie ma specjalnych wymagań uprawowych: w jednym miejscu może rosnąć przez wiele lat i nie potrzebuje żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jak uprawiać hostę? Jakie jej odmiany zasługują na szczególną uwagę? Przekonajmy się.

Choroby drzew owocowych: Przyczyny i zwalczanie

Szkodniki, Choroby, Problemy
Drzewa owocowe w ogrodzie pozwalają nam nie tylko cieszyć się własnymi sezonowymi owocami, ale zapewniają nam też upragniony latem cień. Dlatego warto o nie dbać i chronić przed szkodnikami. Często jednak skupiamy się jedynie na opryskach zwalczających larwy owadów latających, by w owocach nie znaleźć "białkowej wkładki". Tymczasem jabłonie, grusze czy śliwy narażone są na wiele innych zagrożeń, które mogą prowadzić nawet do obumarcia drzewa. Kiedy plamy na liściach czy korze powinny nas zaniepokoić i jak walczyć z chorobami drzew owocowych?
Brzozy

Jak sadzić brzozy?

Drzewa
Brzozy najlepiej sadzić na przełomie września i października, kiedy dni są ciepłe ale już nie upalne. Przyjmą się mimo wszystko nawet wówczas gdy posadzimy je na wiosną czy latem.
ścinanie drzewa

Jak ściąć drzewo?

Drzewa
Ścinanie drzew wydaje się być proste i takie może być jednak jeśli nie wiesz w jaki sposób to zrobić może być bardzo niebezpieczne i czasochłonne.
morwa

Jak uprawiać morwę w ogrodzie przydomowym?

Drzewa
Morwa jest długowiecznym drzewem pochodzącym z Dalekiego Wschodu. W Polsce najczęściej spotkać można morwę białą, a w cieplejszych rejonach kraju również morwę czarną wytwarzającą smaczniejsze owoce. Morwa może być zarówno pięknym drzewem parkowym, jak i rośliną uprawianą specjalnie dla owoców. Bardzo dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza a dzięki właściwościom swoich owoców uznawana jest nawet za roślinę leczniczą.
Śliwa

Jak sadzić śliwę?

Drzewa
Sadzenie śliwy jest proste a drzewko to dobrze rośnie w większości rejonów w Polsce. Śliwa osiąga wielkość około 7-8 metrów a jej kwitnienie przypada na okres od marca do maja. Jeśli planujesz zasadzenie śliwy w swoim ogrodzie przeczytaj poniższe porady.
Świerk

Jak sadzić świerk?

Sadzenie
Najprostszym sposobem na zdobycie świerku, jest znalezienie zaszczepki mającej od 2,5 do 90 cm wysokości. Możesz je wziąć od siebie z ogrodu lub poprosić innego ogrodnika o jedną. Jeżeli jednak chcesz zasadzić świerk z nasiona, poniżej możesz znaleźć wszystkie czynności jakie należy wykonać.
drzewo owocowe

Jak odmłodzić stare drzewa owocowe?

Drzewa
Kupując stary dom lub działkę, często dziedziczymy wraz z nimi rosnące tam równie wiekowe drzewa owocowe. Zazwyczaj są zdziczałe, zbliżone niemalże do formy naturalnej, ale jeśli są w dobrej kondycji i rodzą smaczne owoce (mogą to być odmiany stare i już nigdzie niespotykane) warto jest dołożyć trochę starań, aby odzyskały zadbany wygląd i obficie rodziły owoce. To o wiele lepsze rozwiązanie niż ich wycięcie.