naturalny odświeżacz powietrza

Jak zrobić odświeżacz do samochodu w tabletkach?

Samodzielne Utrzymanie Samochodu
W dzisiejszych czasach prawie każda rodzina ma przynajmniej jeden samochód. Aby jazda była przyjemniejsza, koniecznie musimy zadbać o odświeżenie powietrza wewnątrz auta. Co ciekawe nie trzeba kupować żadnych gotowych środków. Skuteczny i tani odświeżacz powietrza zrobimy sami. Przyda się on nie tylko w samochodzie, ale także w domu, gdzie można go umieścić w okolicach kosza, umywalki czy gdzie tylko chcemy. A wszystko, czego potrzeba do jego zrobienia, to tak naprawdę soda oczyszczona i woda.
reflektory

Jak wyczyścić reflektory samochodowe?

Samodzielne Utrzymanie Samochodu
W miarę użytkowania samochodu lampy mogą się zabrudzić nie tylko z zewnątrz, ale i od środka. Brudne reflektory nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale przede wszystkim zagrażają bezpieczeństwu na drodze, ponieważ brudne nie służą tak, jak powinny. Poza tym, za brudne reflektory można dostać mandat. Aby uniknąć mandatu i być widocznym na drodze warto pomyśleć o wyczyszczeniu reflektorów. Jak to zrobić dowiesz się poniżej.
sprzątanie w samochodzie

Jak sprzątać w samochodzie domowymi sposobami?

Samodzielne Utrzymanie Samochodu
Sprzątanie w samochodzie wydaje się żmudne i nudne. Ale są maniacy, którzy całe dnie potrafią spędzić na pucowaniu swojego cacka. Jeśli jednak nie masz na to ani czasu, ani ochoty warto poznać kilka trików, które ułatwią sprzątanie w samochodzie. Jak poradzić sobie z uporczywymi plamami, dywanikami i matami samochodowymi? Wszystkiego dowiesz się czytając poniższy artykuł.
Wycieraczki samochodowe

Skrzypiące wycieraczki

Porady dla Kierowcy
Skrzypienie wycieraczek samochodowych doprowadza Cię do szału? Codziennie musisz ich używać, bo pada deszcz lub śnieg, a masz długą drogę do pracy i bez nich nie możesz się obejść? Poniżej znajdziesz instrukcje jak na zawsze usunąć denerwujący zgrzyt i pisk wycieraczek na szybie samochodu.
Wnętrze samochodu

Jak sprzątać i utrzymać porządek w samochodzie?

Samodzielne Utrzymanie Samochodu
Coraz więcej naszego czasu spędzamy w samochodzie. Tym samym gromadzimy w naszym aucie coraz więcej przedmiotów. Tym sposobem „zagracamy” samochód. Musisz nauczysz się utrzymywać porządek w samochodzie. Poniżej znajdziesz porady, jak to zrobić.
Wnętrze samochodu

Jak usunąć nieprzyjemny zapach w samochodzie?

Samodzielne Utrzymanie Samochodu
Możesz usunąć nawet największy smród auta, musisz mieć tylko odpowiedni środek. Im częściej odświeżasz wnętrze samochodu, tym łatwiej jest usunąć tworzący się w nim nieprzyjemny zapach.
Filtry powietrza

Jak zmienić filtr powietrza w aucie?

Samodzielne Utrzymanie Samochodu
Nieregularna wymiana filtra powietrza w aucie może grozić jego zatkaniem, a w następstwie doprowadza do przedwczesnego zużycia elementów ciernych silnika. Bardzo często zdarza się, że kiedy filtr robi się coraz bardziej brudny nasze auto spala więcej. Zatem na myśl nasuwa się pytanie, jak często powinniśmy go wymieniać? Zdania są podzielone, ale uważa się, że średnio co 30 000 km. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w zmianie filtru powietrza.
Zamarznięty zamek w drzwiach samochodu

Jak otworzyć zamarznięty zamek w aucie?

Porady dla Kierowcy
W zimowy poranek, spiesząc się do pracy może czekać Cię niemiła niespodzianka a mianowicie zamarznięty zamek w drzwiach samochodu. Możesz przygotować się wcześniej, aby uniknąć niepotrzebnego stresu. Po pierwsze musisz wyjść z domu trochę wcześniej, aby nie spóźnić się do pracy, a po drugie możesz wykorzystać proste narzędzia, które pomogą dostać się do samochodu.
kawowy odświeżacz powietrza

Jak zrobić odświeżacz powietrza do samochodu z kawy?

Samodzielne Utrzymanie Samochodu
Odświeżacz do samochodu przyda się każdemu posiadaczowi tego czterokołowego pojazdu. Ale po co kupować, skoro można zrobić sobie samemu taki odświeżacz? Jeśli lubisz zapach kawy ten pomysł jest dla Ciebie idealny. Zrób sobie kawowy odświeżacz. Kawa nie dość, że będzie pachniała, to pochłonie brzydkie zapachy. Wypróbuj.
przebranie za odświeżacz powietrza

Jak zrobić naturalny odświeżacz powietrza do samochodu?

Samodzielne Utrzymanie Samochodu
Jeśli w naszym samochodzie pojawił się brzydki zapach trzeba go wyeliminować, aby przyjemnie nam się w nim przebywało podczas jazdy. Nie oznacza to, że od razu musisz biec do sklepu po jakiś odświeżacz. Możesz wykorzystać rzeczy, które na pewno masz w domu i zrobić naturalny odświeżacz. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów. Wybierz jakiś dla siebie i wypróbuj.