zmiana oleju

Jak często wymieniać olej w silniku?

Olej napędowy
Zanieczyszczony olej silnikowy nie sprawdza się tak dobrze jak nowy. Dzieje się tak dlatego, że w momencie zagotowania w skrzyni korbowej powstają zanieczyszczenia w postaci ściernych, metalowych cząsteczek. To właśnie one z czasem mogą zużyć części w silniku, które olej ma za zadanie konserwować. Każdy z nas wie, że olej trzeba zmieniać regularnie. Jednak co dokładnie znaczy "regularnie"? Czy mowa tu o określonym czasie, czy może przebiegu?
jazda samochodem

Jak jeździć oszczędnie samochodem?

Utrzymanie i Zmiana Opon
To jak dużo paliwa zużyje samochód zależy od nas samych. Wystarczy zastosować się przynajmniej do kilku (a najlepiej wszystkich) poniższych wskazówek, a w portfelu zostanie więcej pieniędzy. Pamiętajmy, że jeżdżąc oszczędnie, spalimy nawet o 20% benzyny mniej i zyskamy ok. 100 zł miesięcznie. To już nie grosze, dlatego warto wprowadzić rady w życie jeszcze dziś!
olej silnikowy

Jak wybrać olej silnikowy i kontrolować jego stan?

Porady dla Kierowcy
Jak ważny jest odpowiedni olej silnikowy i właściwy jego poziom – tego nie trzeba przypominać. Oto jak dobrać najlepszy olej dla twojego silnika i jak dbać o jego właściwą ilość.
wymiana oleju

Jak wymienić olej w samochodzie?

Zmiana Oleju
Regularna wymiana oleju i filtra w samochodzie to jedna z najważniejszych rzeczy, którą możesz zrobić, aby twój samochód dobrze działał. Po pewnym czasie olej zużywa się, a na filtrze osadzają się zanieczyszczenia. To jak często należy wymieniać olej zależy od sposobu jazdy i typu pojazdu. Można to zrobić np. po przejechaniu 20 tys. km, ale nie jest to wartość uniwersalna. Informację na temat częstości wymiany oleju w twoim samochodzie znajdziesz w dołączonych do niego dokumentach lub uzyskasz u mechanika. Na szczęście wymiana oleju jest łatwa i niedroga. Poniższe wskazówki podpowiedzą ci, jak zrobić to samodzielnie.