Które cebulki roślin kwitnących zimują w glebie?

Byliny
Każdy, kto chce mieć piękne kwiaty w ogrodzie, musi zacząć planować ich sadzenie z dużym wyprzedzeniem. Tulipany, narcyzy, konwalie i krokusy to jedne z najpiękniejszych okazów, które możemy podziwiać w naturze. Wszystkie wymienione to rośliny cebulowe. Jeśli chcemy cieszyć się nimi wiosną, musimy odpowiednio wcześnie umieścić je w glebie, by zdążyły zakwitnąć. Które cebulki zimują w glebie? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w artykule.

Jesienne kwiaty w ogrodzie: Najbardziej efektowne egzemplarze

Byliny
Końcówka lata i jesień to czas, kiedy przyroda mieni się feerią barw. Natura przygotowuje się do wypoczynku, zatem jest to też czas intensywnych prac w ogrodzie. Na szczęście, nie musimy się żegnać z pięknymi okazami w przydomowych rabatach: Wiele z nich kwitnie do późnej jesieni, dlatego mogą stanowić piękną i oryginalną ozdobę. Jakie kwiaty w ogrodzie najpiękniej kwitną w tym czasie? W jaki sposób najlepiej je pielęgnować? Przekonajmy się.

Żmijowiec zwyczajny: Uprawa i właściwości

Byliny
Żmijowiec zwyczajny należy do grona roślin, obok których trudno przejść obojętnie. Uwagę przykuwają przede wszystkim jego ciekawe kwiaty oraz imponującej wielkości łodygi. Żmijowiec zwyczajny najbardziej ceniony jest ze względu na swoje walory zdrowotne, choć powszechnie wiadomo, że jest również trujący. Poza tym może być oryginalną ozdobą ogrodu. Jak uprawiać żmijowca? Jakie ma właściwości lecznicze? Kiedy może być groźny? Przekonajmy się.
konwalnik

Czarna trawa - uprawa konwalnika

Byliny
Tak naprawdę konwalnik płaskopędowy odmiany ‘Niger’ wcale nie jest trawą, jednak pod taką nazwą można go często spotkać w sprzedaży i to właśnie z trawą na pierwszy rzut oka może się nam skojarzyć. Jego podłużne liście do złudzenia bowiem przypominają źdźbła trawy, z tą tylko różnicą że… mają rzadko spotykaną w świecie roślin czarną barwę. Roślina ta wspaniale komponuje się z innymi bylinami. Szczególnie warto sadzić ją w małych ogrodach, jeśli zależy nam na stworzeniu oryginalnych rabat.
werbena

Werbena pospolita - właściwości lecznicze

Ziołolecznictwo
Werbena pospolita (Verbena officinalis), zwana też werbeną lekarską jest rośliną szeroko wykorzystywaną w celach leczniczych. W medycynie ludowej znana jest od stuleci. Nasze prababki przyjmowały ją w formie herbaty, aby wyleczyć szereg chorób i dolegliwości. Wywar z werbeny stymuluje wątrobę, działa zbawiennie na układ oddechowy i uspokaja nerwy. A to dopiero początek. Przeczytaj artykuł i poznaj więcej właściwości leczniczych werbeny.
begonie

Jak pielęgnować begonie?

Kwiaty w Ogrodzie
Begonie należą do roślin ozdobnych i bardzo popularnych. Ojczyzną tych roślin jest Azja,Afryka a także pochodzą z tropikalnych rejonów Ameryki Środkowej i Południowej.Begonie charakteryzują się pięknymi kwiatami i posiadają bardzo ładne i zarazem efektowne liście.Można je uprawiać w doniczkach w domu, na balkonach, tarasach a także bezpośrednio w ogrodzie.
jeżówka

Jak uprawiać jeżówkę?

Byliny
Jeżówka (łac. Echinacea) jest piękną byliną, która doskonale sprawdzi się w każdym ogrodzie. Należy do rodziny astrowatych, i pochodzi z Ameryki Północnej. Od środka lata aż do października jeżówki zdobią rabaty kwiatami zwabiającymi motyle. W szkółkach możemy spotkać się z wieloma odmianami jeżówki, różniącymi się barwą, kształtem i pokrojem kwiatów. Wszystkie jednak łączy oryginalne piękno oraz właściwości sprawiające, że wykorzystywane są w lecznictwie i kosmetyce.
Rozmnażanie chryzantem

Jak rozmnażać chryzantemy?

Kwiaty w Ogrodzie
Rozmnażaniem chryzantem ozdobnych które możemy podziwiać przed Dniem Wszystkich Świętych zajmują się profesjonaliści, jednak aby je rozmnożyć dla własnych celów nie potrzeba zbyt dużo wiedzy ogrodniczej i świetnie poradzi sobie z tym każdy amator.
marcinki

Astry jesienne - uprawa, rozmnażanie

Kwiaty
Astry są wspaniałymi roślinami, kwitną od sierpnia aż do pierwszych mrozów, napełniając jesienny ogród pięknymi barwami. Są u nas powszechnie zwane marcinkami, a to przez to, że jako jedne z nielicznych kwiatów kwitną w dzień tego patrona przypadający na 24 października. Warto mieć w swoim ogrodzie te wspaniałe rośliny, napełniające ogród jaskrawymi barwami w pochmurne jesienne dni. Poniżej znajdują się przydatne informacje na temat uprawy popularnych marcinków.
amarylis

Jak hodować amarylis (hipeastrum)?

Rośliny cebulowe
Amarylis jest kwiatem popularnym, pochodzi z Ameryki Południowej i Środkowej. Kwiaty Amarylisa są koloru czerwonego, łososiowego, różowego, białego a także pomarańczowego i pachną. Na łodydze, która dorasta do wysokości około 60cm jest od trzech do sześciu kwiatów. Kwitnący Amarylis jest ozdobą każdego domu.