sauna

Kilka niezbędnych faktów na temat sauny

Sauna
Moda na saunę przyszła do naszego kraju ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Japonii oraz Finlandii, gdzie zyskała ogromną popularność wśród ludzi. Ciepło w saunie często dochodzi do około 60-90 stopni Celsjusza, powodując, że organizm ludzki nadmiernie się poci. Oczywiście dostępnych jest kilka rodzajów saun, w których panuje wysoka temperatura i nisko lub wysoka wilgotność powietrza. Sauna, w której mamy do czynienia z dużą wilgotnością nazywamy sauną parową, zaś sauna, w której panuje zdecydowanie niska wilgotność to sauna sucha. Niezależnie od rodzaju sauny, powinniśmy zwracać uwagę na czas jaki spędzamy w pomieszczeniu, ponieważ zbyt długie przebywanie w tak wysokiej temperaturze powoduje odwodnienie organizmu, które może prowadzić do zasłabnięcia. Nie bez przyczyny przed każdym wejściem do sauny wisi informacja, aby korzystać z sauny w dwie lub więcej osób.

Jak korzystanie z sauny może wpłynąć na nasz organizm?

Sauna
Osoby, które regularnie korzystają z siłowni czy basenu na pewno bardzo dobrze znają zalety i wady saun, które dostępne są przy każdym większym obiekcie sportowym. Na pewno największą zaletą sauny jest usuwanie toksyn z organizmu, redukcja wagi i cellulitu oraz odnowa uszkodzonych komórek ciała.
sauna

Jakich błędów unikać korzystając z sauny?

Sauna
Sauna jest idealnym miejscem dla osób, które pragną zregenerować swój organizm po ciężkim dniu pracy, bądź wysiłku fizycznym. Nie tylko pozytywnie wpływa na nasz stan zdrowia, lecz również rozluźnia nasze ciało, a przez to działa kojąco i uspokajająco na psychikę. Jednak jeśli korzysta się z niej w nieprawidłowy sposób, można nie uzyskać oczekiwanego efektu. Jakich błędów uniknąć korzystając z sauny? Oto kilka z nich.
Sauna

Jak korzystać z sauny?

Ogólne zasady zachowania
Większość z nas korzysta z sauny, jednak tylko nieliczni potrafią to robić prawidłowo. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek które dopiero co zaczynają swoją przygodę z sauną. Dowiesz się co wziąć ze sobą i jak się zachować w saunie publicznej.
Kobieta w saunie

Jak prawidłowo korzystać z sauny?

Sauna

Prawidłowo przyjmowane zabiegi w saunie wywierają niewątpliwie bardzo korzystny skutek w obrębie całego organizmu człowieka. Poniżej znajdziesz sposób korzystania z sauny oraz jej zalety.

skóra zimą

Jak przygotować skórę na nadejście zimy?

Pielęgnacja skóry
Początek jesieni i zimy przynosi spadek wilgotności, co z kolei wpływa na zmianę naturalnego poziomu pH skóry, czyniąc ją bardziej podatną na utratę odpowiedniego poziomu nawilżenia. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak mimo spadku temperatury i silnego wiatru, utrzymać zdrową skórę i dobry wygląd.
fińska sauna

Jak korzystać z sauny fińskiej?

Zabiegi na ciało
Od wiek,ów znane są wzmacniające i upiększające właściwości sauny. Dodatkowo koi psychikę i zwalcza stres. W saunie panuje bardzo niska wilgotność powietrza: 5-20 procent. Natomiast temperatura dochodzi do 80-100 st. Celsjusza. Ciepłe powietrze szybko unosi się do góry, dlatego najcieplej jest na najwyższych ławeczkach. Sauna posiada cały szereg pozytywnych działań. Istnieją jednak przeciwwskazania do korzystania z jej dobrodziejstw:ciąża, nadciśnienie, nowotwory, epilepsja, choroba wieńcowa, trądzik różowaty oraz pękające naczynia krwionośne.
sauna parowa

Jak korzystać z sauny parowej?

Sauna
Sauna jest zabiegiem fizykalnym, który wykonuje się w celach leczniczych, higienicznych oraz w ramach odnowy biologicznej. Sauna jest zabiegiem w gorącym powietrzu, o nieznacznej wilgotności. Polega on na naprzemiennym ogrzewaniu i ochładzaniu organizmu. Sauna jest zabiegiem, który nieprawidłowo przeprowadzony może być niebezpieczny dla naszego zdrowia. Oto dokładna metodyka wykonywania tego zabiegu.
sauna

Jak używać sauny?

Sauna
Ciągła praca, stres, niezdrowe odżywianie, brak ruchu, papierosy, a w konsekwencji zatrucie organizmu. Złe samopoczucie może być spowodowane właśnie takim trybem życia. Sauna to jeden z niewielu sprawdzonych sposobów na odnowę i regenerację naszego organizmu. Z sauny mogą korzystać wszyscy, niezależnie od wieku. Hartowanie ciała dzięki saunie wzmacnia je, usuwa toksyny, a także uodparnia. Jak zatem odpowiednio korzystać z sauny? Podpowiedź znajdziecie poniżej.