Dlaczego warto jeść bakalie nie tylko w święta?

Owoce
Bakalie to jeden z produktów, które chętnie wykorzystujemy w świątecznych kulinarnych przygotowaniach. Dodajemy je nie tylko do ciast, ale także do potraw wigilijnych, na przykład do kutii. Bakalie są nie tylko smaczne, ale i bardzo zdrowe, dlatego polecamy jeść je przez cały rok.

Tarnina ochroni żyły i tętnice, zniweluje skurcze jelit

Owoce
Niepozorne, wyglądem przypominające śliwki, owoce tarniny kompleksowo wspierają nasze zdrowie i niwelują dokuczliwe dolegliwości towarzyszące wielu schorzeniom. Pomogą nam między innymi złagodzić skurcze jelit, zminimalizować skutki infekcji dróg moczowych, oczyścić organizm z zalegających w nich zbędnych produktów przemiany materii, ochronić żyły i tętnice oraz uszczelnić naczynka. Owoce tarniny stanowią bardzo aromatyczny dodatek do mięsa czy sosów, a także bazę nalewek. Co jeszcze warto wiedzieć o tarninie? Sprawdźmy.

Co jeść, żeby być bardziej produktywnym w pracy?

Inne zdrowe przepisy
Szczególnie w okresie jesienno-zimowym narzekamy na brak energii. Przyczyną może być niski poziom serotoniny, którą w lecie dostarczało nam słońce, ale także przemęczenie i znudzenie obowiązkami i codzienną rutyną. Jednak poziom energii w naszym organizmie możemy podnieść włączając do diety konkretne produkty, które działają na nas energetyzująco.

8 rzeczy, których nie należy wkładać do mikrofalówki

Owoce
Może ci się wydawać, że wiesz wszystko o mikrofalówkach, ale to nie jest prawda. Mikrofalówka potrafi szybko i mocno podgrzewać jedzenie, jednak potrafi być również niebezpieczna. Niektóre produkty mogą w niej wybuchnąć, zapalić się czy roztopić, zaś resztki jedzenia obklejające jej wnętrze będą tak trudne do usunięcia, że szybciej dorobisz się nowej mikrofalówki niż doczyścisz starą.
Obrany granat

Jak obrać granat?

Owoce

Możesz odciąć koronę granata i zamoczyć go w zimnej wodzie na 15 minut, aby skórki same odeszły od nasion, jednak nie jest to konieczne. Poniżej znajdziesz prosty sposób obierania i jedzenia granatów.

mango obieranie

3 sposoby, jak obierać mango

Owoce
Ten tropikalny owoc pochodzi z Indii i Azji Południowo -Wschodniej. Mango ma niesamowity smak. Prócz niezwykłego smaku i aromatu, mango jest pełne przeciwutleniaczy, które mają zdolność zwalczania raka jelita grubego, piersi, prostaty, płuc i białaczki. Mango utrzymuje poziom cholesterolu i cukru w normie. Wspomaga układ odpornościowy i trawienie, pomaga stracić na wadze oraz poprawić wzrok i życie seksualne. A jak szybko dobrać się do wnętrza tego słodkiego owocu? Wskazówki znajdziesz w dalszej części artykułu.
owoc kiwi

Co zrobić, aby owoc kiwi szybciej dojrzał?

Owoce
Kiwi to niesamowity owoc, posiada wiele właściwości korzystnych dla zdrowia. Wielu ludzi uwielbia te owoce, nie tylko ze względu na jego właściwości, ale za jego smak. Ale co zrobić, kiedy kiwi są niedojrzałe?
avokado dojrzałe

Co zrobić, żeby avocado szybciej dojrzało?

Owoce
Co zrobić kiedy kupiliśmy avocado, które okazało się być twarde jak skałą i niedojrzałe? Możesz poczekać aż samo dojrzeje, lecz jeżeli nie masz na to czasu możesz mu  w tym pomóc. Natura dała nam rozwiązanie, które skutecznie rozwiąże ten problem. Jeżeli chcesz wiedzieć co zrobić aby przyspieszyć proces dojrzewania, przeczytaj koniecznie.
mango

Dlaczego nie należy wyrzucać skórki z mango?

Owoce
Mango jest smacznym owocem, który cieszy się popularnością na całym świecie. Najczęściej jednak wyrzucamy skórkę, która kryje w sobie mnóstwo składników odżywczych i minerałów.
cytryny

Jak przechowywać cytrynę?

Owoce
Przechowywanie cytryny jak się okazuje nie każdemu przychodzi z łatwością. Poniżej więc kilka rad dla tych, którym to nie za bardzo wychodzi przechowywanie cytryny i innych cytrusów. Mam nadzieję, że dzięki nim nic już nie będzie tajemnicą – jeśli chodzi o przechowywanie tego owocu oczywiście.