Orzeźwiające napoje na ciepłe dni

Odżywianie
Na zewnątrz robi się coraz cieplej. Już niedługo, gdy temperatury nie będą schodzić poniżej 25 stopni Celsjusza, nasz organizm będzie potrzebował orzeźwienia i ochłodzenia. Dlatego proponujemy kilka pysznych i sprawdzonych napojów, które zaspokoją nasze pragnienie i poprawią humor.

Maliny: Pomogą zrzucić zbędne kilogramy i zadbają o serce

Owoce
Znakomite w smaku, soczyste maliny, których znakiem rozpoznawczym jest przepiękna barwa, mogą śmiało konkurować z truskawką. Przynajmniej pod względem właściwości odżywczych. Nie tylko dostarczą niezbędnych witamin i składników mineralnych, ale jednocześnie pomogą nam zrzucić zbędne kilogramy, wzmocnią odporność; zadbają o zdrowie serca i odpowiednią kondycję naszych kości, ścięgien oraz naczyń krwionośnych, jak i naturalnie spowolnią procesy starzenia. Sprawdźmy, dlaczego jeszcze warto włączyć do diety apetyczne maliny.

Jak przedłużyć ważność żywności? Sprawdzone metody

Owoce
Komu z nas nie zdarzyło się wyrzucić wędliny lub owoców po dwóch dniach, ponieważ przechowywaliśmy je w nieodpowiedni sposób? Efekt? Strata pieniędzy, a kubki smakowe i żołądek niezaspokojone. By żywność na dłużej była świeża, potrzebuje odpowiedniej opieki i traktowania. Podpowiadamy sprawdzone triki, dzięki którym nasze ulubione produkty długo zachowają świeżość i będą cieszyły nas swoim smakiem.

8 rzeczy, których nie należy wkładać do mikrofalówki

Owoce
Może ci się wydawać, że wiesz wszystko o mikrofalówkach, ale to nie jest prawda. Mikrofalówka potrafi szybko i mocno podgrzewać jedzenie, jednak potrafi być również niebezpieczna. Niektóre produkty mogą w niej wybuchnąć, zapalić się czy roztopić, zaś resztki jedzenia obklejające jej wnętrze będą tak trudne do usunięcia, że szybciej dorobisz się nowej mikrofalówki niż doczyścisz starą.
avokado dojrzałe

Co zrobić, żeby avocado szybciej dojrzało?

Owoce
Co zrobić kiedy kupiliśmy avocado, które okazało się być twarde jak skałą i niedojrzałe? Możesz poczekać aż samo dojrzeje, lecz jeżeli nie masz na to czasu możesz mu  w tym pomóc. Natura dała nam rozwiązanie, które skutecznie rozwiąże ten problem. Jeżeli chcesz wiedzieć co zrobić aby przyspieszyć proces dojrzewania, przeczytaj koniecznie.
Obrany granat

Jak obrać granat?

Owoce

Możesz odciąć koronę granata i zamoczyć go w zimnej wodzie na 15 minut, aby skórki same odeszły od nasion, jednak nie jest to konieczne. Poniżej znajdziesz prosty sposób obierania i jedzenia granatów.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2290037&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Jak przyspieszyć dojrzewanie awokado

Jak przyspieszyć dojrzewanie awokado?

Owoce
Niezależnie od tego czy przygotowujesz guacamole, czy masz ochotę na surowe awokado, trudno jest znaleźć ten owoc całkowicie dojrzały. Często w sklepach spożywczych musimy decydować między owocami twardymi jak skały lub przejrzałymi. W takiej sytuacji oczywiście lepiej jest kupić niedojrzały owoc i poczekać, aż będzie gotowy do spożycia. Ale co, jeśli będziesz potrzebować ich jak najszybciej? Nie martw się, można przyspieszyć proces ich dojrzewania w zaledwie 10 minut i przy użyciu odrobiny ciepła.
owoce

Jakich owoców nie łączyć?

Diety
Każdy zdrowa, zbilansowana dieta powinna zawierać duże ilości owoców i warzyw. Owoce są mniej kaloryczne, niż inne produkty. Zmniejszają ponadto ryzyko chorób takich jak udar mózgu, cukrzyca, rak i choroby serca. Zaleca się spożywać około dwie szklanki owoców dziennie, aby utrzymać nasz organizm w pełni sił. Jednak nierozsądne mieszanie ze sobą różnego rodzaju owoców może spowodować problemy trawienne, takie jak nadmiar gazów, wzdęcia lub zgaga. Aby unikać problemów trawiennych i wydobyć z owoców to, co najlepsze, należy je umiejętnie łączyć ze sobą i przyrządzać.
mango

Dlaczego nie należy wyrzucać skórki z mango?

Owoce
Mango jest smacznym owocem, który cieszy się popularnością na całym świecie. Najczęściej jednak wyrzucamy skórkę, która kryje w sobie mnóstwo składników odżywczych i minerałów.
daktyle

Jakie właściwości mają daktyle?

Przekąski Zimne
Daktyle to słodkie owoce idealne dla osób cierpiących na problemy trawienne. Daktyle bowiem świetnie balansują proces trawienia i biorą w nim czynny udział. Dodają energii przemęczonemu organizmowi już w pół godziny po spożyciu. Są szczególnie polecane kobietom w połogu, aby szybciej doszły do pełnej sprawności. Mówi się, że jeden daktyl dziennie utrzyma w sprawności wzrok nawet do końca życia. Regularne spożywanie daktyli ma naprawdę mnóstwo zalet. Chcesz poznać je wszystkie? Wczytaj się w artykuł.