Najzdrowsze soki, które robimy z letnich owoców

Owoce
Latem mamy łatwy dostęp do smacznych i słodkich owoców. Można praktycznie bez ograniczeń spożywać je na surowo, ale warto też wykorzystać je do zrobienia odżywczych i zdrowych soków. Picie ich jest korzystne dla całego organizmu, ponieważ dostarczają wielu witamin i minerałów, które działają ochronnie na narządy, regulują trawienie oraz chronią przed starzeniem się. Jakie owoce nadadzą się do przygotowania letnich soków? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w artykule.

Czym są klimakteryczne owoce i warzywa?

Warzywa
Klimakteryczność to cecha, którą wykorzystują producenci warzyw i owoców, planując porę zbiorów, a także sposób transportu swoich plonów. Wiedza na ten temat może być jednak szczególnie cenna dla nas jako konsumentów. Klimakteryczność ściśle wiąże się bowiem z procesem dojrzewania owoców i warzyw, a co za tym idzie określa, jak długo zachowują one świeżość i przydatność do spożycia. Sprawdź, które owoce możesz kupować, kiedy jeszcze są twarde lub pozbawione koloru, i w jaki sposób sprawić, by warzywa szybciej dojrzewały. Dzięki tej wiedzy łatwiej zaplanujesz zakupy i uchronisz się przed marnowaniem żywności.

Czy można jeść warzywa i owoce prosto z krzaka?

Owoce
Wciąż słyszymy, że warzywa i owoce kupowane w supermarketach czy na zwykłych straganach należy starannie myć, a nawet płukać w specjalnych mieszankach, by pozbyć się skumulowanych w nich pestycydów. Dlatego kiedy możemy rozkoszować się smakiem czereśni, jabłek czy truskawek z własnego ogródka, zdarza się, że spożywamy je tuż po zerwaniu, bez mycia. Podobnie dzieje się w przypadku owoców leśnych – zakładamy, że skoro nie zostały spryskane środkiem ochrony roślin, to nic nam nie zagraża. Czy rzeczywiście tak jest?

8 rzeczy, których nie należy wkładać do mikrofalówki

Owoce
Może ci się wydawać, że wiesz wszystko o mikrofalówkach, ale to nie jest prawda. Mikrofalówka potrafi szybko i mocno podgrzewać jedzenie, jednak potrafi być również niebezpieczna. Niektóre produkty mogą w niej wybuchnąć, zapalić się czy roztopić, zaś resztki jedzenia obklejające jej wnętrze będą tak trudne do usunięcia, że szybciej dorobisz się nowej mikrofalówki niż doczyścisz starą.
jak wybrać arbuza

Jak sprawdzić czy arbuz jest dojrzały?

Owoce
Arbuz to długo oczekiwany i lubiany atrybut lata. Wybranie dojrzałego i smacznego owocu czasami bywa niemożliwe. W sprzedaży znajduje się ogromna ilość i różnorodność tych owoców. Jak wybrać ten najsłodszy i dojrzały? Dowiesz się z naszego artykułu.
Czego nie trzeba trzymać w lodówce

15 produktów, których nie musisz przechowywać w lodówce

Przechowywanie
Być może zauważyliście, że oferowane w sklepach lodówki z każdym rokiem robią się coraz większe. W pewnym momencie zrobiliśmy nagłe przejście z urządzeń o racjonalnej wielkości do potworów, które potrafią pomieścić w sobie żywność dla połowy armii. Niezależnie od powodów tej zmiany - będącej bez wątpienia mieszanką mody i naszej skłonności do gigantycznych zakupów - aby utrzymać pracę tak wielkich lodówek zużywamy bardzo dużo energii. Szukasz sposobów na "odchudzenie" swojej lodówki lub po prostu zmniejszenie obciążenia na jej półkach? Istnieje wiele produktów, które naprawdę nie muszą stale pozostawać w chłodzie. Chociaż bezpieczeństwo żywności powinno być przedmiotem naszego zainteresowania, to nie wszystkie produkty muszą stale przebywać w lodówce. Dla niektórych jest nawet lepiej, jeżeli pozostawi się je w temperaturze pokojowej. Biorąc to wszystko pod uwagę, przygotowaliśmy dla was krótką listę pokarmów, które często wkładamy do lodówki, chociaż wcale nie musimy.
mango obieranie

3 sposoby, jak obierać mango

Owoce
Ten tropikalny owoc pochodzi z Indii i Azji Południowo -Wschodniej. Mango ma niesamowity smak. Prócz niezwykłego smaku i aromatu, mango jest pełne przeciwutleniaczy, które mają zdolność zwalczania raka jelita grubego, piersi, prostaty, płuc i białaczki. Mango utrzymuje poziom cholesterolu i cukru w normie. Wspomaga układ odpornościowy i trawienie, pomaga stracić na wadze oraz poprawić wzrok i życie seksualne. A jak szybko dobrać się do wnętrza tego słodkiego owocu? Wskazówki znajdziesz w dalszej części artykułu.
Jedzenie ananasa zalety

12 korzyści wynikających z jedzenia ananasa

Owoce
Ananas jest przepysznym owocem, który posiada wiele właściwości, o których pewnie nie wiedziałeś. Zanim następnym razem udasz się do sklepu i będziesz rozważać czy sięgnąć po ten owoc, dowiedz się o nich! Wymienionych tutaj 12 korzyści rozwieje wszystkie twoje wątpliwości.
czarne banany

Czy można zjeść czarnego banana?

Owoce
Entuzjaści zdrowego odżywiania podają, że banany mają bardzo wiele korzyści zdrowotnych. Możesz je dodawać do koktajli, deserów albo po prostu zjadać jako przekąskę lub na podwieczorek. Oczywiście każdy lubi zjadać żółte i twarde banany, które niedawno dojrzały i są pełne witamin i składników odżywczych. Jednak ostatnie badania przeprowadzone przez naukowców, dowiodły, że banany, na których powoli zaczynają pojawiać się czarne cętki są o wiele zdrowsze, niż te żółte. Zazwyczaj niestety cętkowane banany trafiają prosto do kosza, ponieważ myślimy, że są one stare, niedobre i nie nadają się do spożycia. Sprawdź jakie są korzyści cętkowanych bananów, a już nigdy nie pomyślisz o tym, aby je wyrzucić.
Jak zrobić domowe rodzynki

Jak zrobić domowe rodzynki

Proste przepisy
Rodzynki to wspaniały dodatek do ciast i deserów, bez którego większość ludzi nie wyobraża sobie wypieków. Możemy dostać je w każdym sklepie spożywczym, jednak dlaczego nie spróbować przygotować je własnoręcznie? Ten prosty sposób pozwoli ci na zrobienie pysznych i aromatycznych rodzynek w zdrowy sposób.