Oszczędzanie

Jak oszczędzać pieniądze?

Zakupy i Oszczędność
Ponoć gdy jest ich w nadmiarze, jest źle. Gdy ich nie ma, jest gorzej. Masz problemy z oszczędzaniem? Zastanawiasz się, jak efektywnie oszczędzać pieniądze? Przeczytaj kilka naszych porad, a zobaczysz, jak to zrobić w praktyce.
Allegro

Jak anulować zakup na Allegro?

Sklepy internetowe
Masz możliwość anulowania zakupu na Allegro! Jednakże zanim do tego dojdzie, musisz sprawdzić, czy przysługuje ci prawo do anulowania zakupu, bądź zwrotu produktu.
Podatki

Jak obliczyć cenę netto?

VAT
Każdy z nas stanął kiedyś przed wyzwaniem przeliczenia kwoty netto z kwoty brutto. Terminologia może straszna, ale to nic trudnego! Zobacz, jak łatwo i prosto obliczyć cenę netto!
Payback logo

Jak szybko zbierać punkty Payback?

Sklepy internetowe
Programy lojalnościowe już dawno stały się bardzo popularne. Korzyść jest obustronna – ty przywiązujesz się do danej marki lub sklepu, a w zamian otrzymujesz nagrody rzeczowe lub rabaty na zakupy. Jednym z najpopularniejszych programów jest Payback. Jak szybko uzbierać punkty na wymarzoną nagrodę?
Za darmo

Jak dostać coś za darmo?

Zakupy i Oszczędność
Często powtarzamy, że w życiu nie ma nic za darmo. Jednak w praktyce okazuje się, iż coś za darmo dostać można, trzeba tylko trochę poszukać i mieć odrobinę cierpliwości. Jeśli marzy Ci się darmowa książka, gadżet, kawa albo udział w ciekawej imprezie, skorzystaj z poniższych porad!
Targowanie się

Jak się targować?

Zakupy i Oszczędność
Podoba Ci się jakiś produkt w sklepie, jednak uważasz, że nie stać się na niego? Targuj się! Nie ma potrzeby od razu z czegoś rezygnować ze względu na zbyt wysoką cenę. Targować się należy zawsze. Jeśli się nie uda to i tak nic nie stracimy a próbując zawsze możemy zyskać.
wyprzedaż

Jak kupować na wyprzedażach?

Zakupy i Oszczędność
Jaki jest najlepszy dzień na kupowanie opakowań na prezenty, łańcuchów i gustownych ozdób choinkowych? Jak poradziłby ci każdy sprzedawca, 28 grudnia to dzień, w którym możesz je kupić 50-75% taniej. A czy wiedziałeś, że kupując kostium kąpielowy, gdy temperatura na dworze spada poniżej zera możesz zaoszczędzić dziesiątki, a nawet setki złotych? Dzięki prostemu planowaniu, możesz wykorzystać kalendarz do robienia zakupów w okresie wyprzedaży. Oto jak się do tego przygotować:
Torba na zakupy

Jak zrobić torbę na zakupy?·

Zakupy i Oszczędność
Chowana torba na zakupy to idealne wyposażenie, które przyda się każdemu a poza tym jest łatwa do zrobienia. Kiedy jest złożona nie zajmuje wiele miejsca - może się zmieścić nawet w kieszeni a w rzeczywistości jest bardzo pojemna.
oszczędność wody

Jak oszczędzać wodę w gospodarstwie domowym?·

Zakupy i Oszczędność
Wydaje ci się, że nie zużywasz dużo wody, a mimo to rachunki za nią stanowią większą część twojego domowego budżetu? Zwłaszcza wiosną i latem rachunki za wodę rosną. Używamy jej wówczas do nawodnienia przydomowego ogródka, a wysoka temperatura na zewnątrz sprawia, że częściej korzystamy z dobrodziejstw odświeżającej kąpieli. Jak zatem oszczędzać wodę, by nie popłynąć? Dowiesz się tego poniżej.
robienie prania

Jak prać ekonomicznie?

Pranie
Stosujmy się ściśle do zaleceń producentów środków do prania i nie używajmy ich więcej, niż trzeba. Z badań wynika, że Polacy znacznie przekraczają podane przez producentów dawki. Tymczasem nadmiar proszku wcale nie ma wpływu na efekt prania. Należałoby natomiast włączyć dodatkowe płukanie, aby usunąć detergent z pranych rzeczy. Czytajmy więc opisy na opakowaniach i oszczędzajmy nie tylko środki piorące, ale także wodę i energię elektryczną.