świnka skarbonka

5 błędów, które popełniamy w zarządzaniu swoimi finansami

Planowanie Finansów
Dla wielu z nas zarządzanie swoimi pieniędzmi to trudna sztuka. Nasze plany, dotyczące czy to wakacji czy też zakupu nowych mebli, często odwlekamy z powodu braku funduszy. Okazuje się jednak, że jest w tym dość sporo naszej winy. Przeczytaj artykuł i poznaj pięć najbardziej powszechnych złych nawyków dotyczących gospodarowania pieniędzmi, które mogą zrujnować twoją przyszłość, jeśli w porę się nie opamiętasz.
planowanie budżetu domowego

Jak oszczędzać na rachunkach?

Zakupy i Oszczędność
Opłaty za prąd, wodę, telefon, ubezpieczenie... Niezależnie od tego, co byśmy zrobili, nie unikniemy ich. No chyba że zdecydujemy się żyć w bieszczadzkiej głuszy z dala od cywilizacji, a to raczej nie wchodzi w grę. Co zatem zrobić, by zaoszczędzić na rachunkach. Zastosować rady z poniższego artykułu. Możemy możemy wydawać na nie mniej i zyskać nawet 300 zł rocznie.
szkoła

Wyprawka szkolna - jak na niej zaoszczędzić?

Rozpoczęcie szkoły
Początek roku szkolnego to istne piekło dla domowego budżetu. Szczególnie wówczas gdy mamy więcej niż jedno dziecko. Zeszyty, tornistry, piórniki, podręczniki... Wszystko kosmicznie drogie. Nawet zakup drobnych przyborów szkolnych po podsumowaniu mocno uderzy nas po kieszeni. Jak zaoszczędzić na tych zakupach? Kilka podpowiedzi znajdziesz poniżej.
Targowanie się

Jak się targować?

Zakupy i Oszczędność
Podoba Ci się jakiś produkt w sklepie, jednak uważasz, że nie stać się na niego? Targuj się! Nie ma potrzeby od razu z czegoś rezygnować ze względu na zbyt wysoką cenę. Targować się należy zawsze. Jeśli się nie uda to i tak nic nie stracimy a próbując zawsze możemy zyskać.
Tanie meble

Gdzie kupić tanie meble?

Meble wypoczynkowe
Jak i gdzie kupować meble, aby maksymalnie zaoszczędzić? Tanie meble, dobrej jakości możemy kupić niemal wszędzie - trzeba tylko się postarać. Kupowanie mebli w pierwszym lepszym sklepie zazwyczaj nie jest najbardziej oszczędne.
wyprzedaż

Jak kupować na wyprzedażach?

Zakupy i Oszczędność
Jaki jest najlepszy dzień na kupowanie opakowań na prezenty, łańcuchów i gustownych ozdób choinkowych? Jak poradziłby ci każdy sprzedawca, 28 grudnia to dzień, w którym możesz je kupić 50-75% taniej. A czy wiedziałeś, że kupując kostium kąpielowy, gdy temperatura na dworze spada poniżej zera możesz zaoszczędzić dziesiątki, a nawet setki złotych? Dzięki prostemu planowaniu, możesz wykorzystać kalendarz do robienia zakupów w okresie wyprzedaży. Oto jak się do tego przygotować:
Paczkomat

Jak korzystać z paczkomatu?

Własna Działalność Gospodarcza
Paczkomaty to skrzynki pocztowe zlokalizowane w większości miejscowości w Polsce. To co je wyróżnia to to, że można z nich odebrać przesyłkę o dowolnej godzinie i w każdy dzień tygodnia.
zmywanie naczyń

Jak oszczędnie zmywać naczynia?

Zakupy i Oszczędność
Zmywanie naczyń jest nie tylko mało przyjemnym, ale także kosztownym obowiązkiem – gaz i woda ciągle drożeją. Można jednak tak zmywać, by w ciągu roku zaoszczędzić nawet 300 zł. Nie wierzysz? To naprawdę możliwe! Wiele zależy nie tylko od rodzaju płynu czy gąbki, ale też od odpowiedniego przygotowania naczyń i od obranego przez nas systemu zmywania. O szczegółach przeczytasz poniżej.
zakupy odzieżowe

Jak oszczędzać na ubraniach?

Zakupy i Oszczędność
Aby wyglądać modnie, wcale nie musimy mieć wypchanego portfela. Zaradność i rozsądek pozwolą zaoszczędzić ok. 400 zł. Nim zdecydujemy się na kolejne zakupy warto… lepiej przyjrzeć się swojemu stylowi. Ustalmy własny typ kolorystyczny, aby nie kupować rzeczy, w których nam nie do twarzy. Analiza wykonana przez wizażystkę kosztuje ok. 200 zł. Spróbujmy więc same sprawdzić, czy lepiej nam w ciepłych, czy zimnych barwach. Stańmy przed lustrem i przyłóżmy do twarzy kawałek tkaniny w kolorze srebrnym (zimny), a potem w złotym (ciepły). Kolor, przy którym cera wygląda lepiej, określa nasz typ.
kuchnia

Jak zaoszczędzić energię w kuchni?

Zakupy i Oszczędność
Temat oszczędzania energii pojawia się w wielu domach często w okresie zimowym, gdy zwykle (ogrzewanie, dłużej włączone światło) jest większe jej zużycie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że dużą część wydatków na energię generuje to, co robimy przez cały rok – gotowanie, pieczenie czy zmywanie. To więc w kuchni możemy poszukać najwięcej oszczędności. Tu zużywamy najwięcej energii, a dzięki kilku trikom możemy ją ograniczyć. Oto kilka praktycznych rozwiązań.