zakupy

Jak wydawać mniej pieniędzy na artykuły spożywcze?

Zakupy i Oszczędność
Produkty spożywcze kupuje każdy. W zależności od wielkości rodziny czy zapotrzebowania, robimy mniejsze lub większe zakupy. Jeżeli chcesz obniżyć swój rachunek w sklepie spożywczym, nie musisz rezygnować z jakości produktów. W końcu to, co jemy odbija się na naszym zdrowiu, więc powinniśmy zadbać o jak najlepszą jakość produktów. Istnieje kilka sztuczek, które pomogą ci zapanować nad budżetem przeznaczonym na produkty spożywcze. Poznaj je, a już nigdy więcej nie będziesz się zastanawiać z czego zrezygnować, aby zmieścić się w budżecie.
zakupy

5 produktów, które nie są ci potrzebne

Zakupy i Oszczędność
Idąc na zakupy często kupujesz mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Wchodząc do sklepu dajesz się skusić na promocje i specjalne okazje. Po powrocie do domu stwierdzasz, że kolejny raz wydałaś pieniądze na coś co jest zbędne. Istnieje również grupa produktów, które wydają ci się potrzebne, ale w rzeczywistości nie są. Poznaj je i podczas kolejnych zakupów zastanów się czy na pewno chcesz je kupić.
tania dieta

7 sposobów na zdrową i tanią dietę

Zakupy i Oszczędność
Zdrowe odżywianie przy niskim budżecie wymaga kreatywności i panowania, ale jest możliwe. Pomysły z naszej listy nie tylko pomogą ci jeść zdrowiej, ale także pomogą ci dodać kilka pozycji do twojej listy ulubionych dań i przekąsek. Przekonasz się, że zdrowa dieta nie wymaga wielu finansowych poświęceń. Oto w jaki sposób tego dokonać:
oszczędność energii

Jak oszczędzać energię elektryczną?

Zakupy i Oszczędność
Dzięki naszej niewiedzy rachunki za prąd elektryczny pną się w górę. A nawet jeśli nie pną się w górę to na pewno nie spadają w dół. Jak nauczyć się oszczędzania? Nie tylko dla siebie i swojego portfela, ale też i dla środowiska. Wbrew pozorom, oszczędzanie prądu wcale nie jest trudne. Oto dziesięć prostych sposobów na obniżenie rachunków.
Paczkomat

Jak korzystać z paczkomatu?

Własna Działalność Gospodarcza
Paczkomaty to skrzynki pocztowe zlokalizowane w większości miejscowości w Polsce. To co je wyróżnia to to, że można z nich odebrać przesyłkę o dowolnej godzinie i w każdy dzień tygodnia.
Za darmo

Jak dostać coś za darmo?

Zakupy i Oszczędność
Często powtarzamy, że w życiu nie ma nic za darmo. Jednak w praktyce okazuje się, iż coś za darmo dostać można, trzeba tylko trochę poszukać i mieć odrobinę cierpliwości. Jeśli marzy Ci się darmowa książka, gadżet, kawa albo udział w ciekawej imprezie, skorzystaj z poniższych porad!
Payback logo

Jak szybko zbierać punkty Payback?

Sklepy internetowe
Programy lojalnościowe już dawno stały się bardzo popularne. Korzyść jest obustronna – ty przywiązujesz się do danej marki lub sklepu, a w zamian otrzymujesz nagrody rzeczowe lub rabaty na zakupy. Jednym z najpopularniejszych programów jest Payback. Jak szybko uzbierać punkty na wymarzoną nagrodę?
zakup telewizora

Czym kierować się przy zakupie telewizora?

Telewizory LCD i Plazmowe
Planujesz zakup telewizora? Najlepiej poczekać z tym do jesieni. Dlaczego? To proste, nowe modele telewizorów zwykle trafiają na rynek wiosną. Już po kilku miesiącach, jesienią właśnie, mogą być co najmniej o kilkaset złotych tańsze. I to wówczas warto wybrać się na zakupy. Nim jednak to zrobisz, koniecznie sprawdź, na co zwrócić uwagę, by potem nie żałować swojego wyboru. Wiele cennych wskazówek znajdziesz poniżej.
Gospodyni domowa

Jak być dobrą gospodynią?

Zakupy i Oszczędność
Rola gospodyni domowej nie jest taka łatwa jak by się wydawało. Wiąże się ona z mnóstwem codziennych decyzji, obowiązków a także z rozsądnym gospodarowaniem pieniędzmi. Nie jest łatwo pogodzić ze sobą pracę i zadbany dom. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Dowiesz się czytając ten artykuł.
wyprzedaż

Jak oszczędnie robić zakupy?

Zakupy i Oszczędność
Po każdej wizycie w supermarkecie Twoje konto zostaje ogołocone o paręset złotych. A przecież prawie nic nie kupiłeś/łaś! Jak to się dzieje, że paragon wciąż się wydłuża, a sumy wydawane w sklepie wzrastają? Niestety, sklepy wiedzą jak nas kusić, a marketing to potężna broń. Nie ma powodów do wyrzutów sumienia! Zbędne rzeczy i duże rachunki to zmora każdego przeciętnego człowieka. Czy istnieje jakiś sposób, by pokonać sprytnych PR-owców z wielkich korporacji zajmujących się handlem? Niestety, to chyba jest niewykonalne. Ale możemy ich zawsze trochę przechytrzyć! Oto cztery sposoby na tańsze zakupy!