Co zrobić gdy zgubisz ważne dokumenty

Co zrobić gdy zgubisz ważne dokumenty?

Kradzież
Zginęła ci torebka, ukradziono ci portfel? Zacznij działać od razu. Unikniesz kłopotów, gdyby papiery i karty trafiły w niepowołane ręce. Zgubienie, a tym bardziej kradzież dokumentów to nie tylko stres, ale i dużo spraw do załatwiania. Utratę dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy czy kart bankowych trzeba jak najszybciej zgłosić do odpowiednich instytucji. Należy to zrobić, zarówno gdy przydarzy nam się taka sytuacja w kraju, jak i za granicą. Po zgłoszeniu odpowiednie organy wydadzą zaświadczenie potwierdzające utratę dokumentów tożsamości. Takie zaświadczenie tymczasowo zastąpi utracony dokument i go unieważni. Będzie też obowiązywało do czasu wydania nowego. A to oznacza, że nikt niepowołany nie będzie mógł użyć np. twojego starego dowodu osobistego (gdyby chciał dajmy na to zaciągnąć na twoje nazwisko kredyt). Podpowiadamy więc, jakie należy podjąć kroki w razie kradzieży lub zagubienia dokumentów.
używanie karty kredytowej

Jak używać karty kredytowej?

Karty Kredytowe
Większość z nas nie ma pojęcia jak korzystać z karty kredytowej. Ważne jest, aby dokładnie poznać warunki i zasady korzystania jeszcze przed jej użyciem. Często umowy z bankami są bardzo zagmatwane i niezrozumiałe dla zwykłego posiadacza karty. Dlatego poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak rozważnie i z głową korzystać z karty kredytowej, bez względu na to czy jesteś nowym czy starym zwolennikiem tego typu środków płatności.
Zapominanie numeru PIN

Jak zapamiętać kod PIN karty do bankomatu?

Karty Kredytowe
Czy zdarzyło ci się kiedyś wpisać zamiast kodu PIN karty do bankomatu, PIN telefonu lub kod alarmu? A może był to 4 cyfrowy numer telefonu taksówki po którą wcześniej dzwoniłeś? Jeśli tak, to nie ma się czym przejmować. Każdemu czasem się zdarza. Mimo wszystko z pewnością mina ci rzednie kiedy masz zapamiętać kolejny numer. Bez paniki! Poniżej przedstawiam kilka prostych systemów, które pomogą ci przypomnieć sobie numer PIN podczas stania w kolejce do kasy lub bankomatu.