jak student może zdobyć fundusze

Jak student może zdobyć fundusze?

Pożyczanie Pieniędzy
Studenci, którzy nie mają pracy i nie mogą liczyć na pomoc rodziców, mogą wziąć kredyt. Obecnie jest on udzielany przez kilka banków: Pekao SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, SGB Bank SA i PKO BP. Kredyty te nie są oprocentowane do czasu rozpoczęcia ich spłaty (odsetki płaci Bank Gospodarstwa Krajowego), a potem odsetki są bardzo niskie (połowa stopy redyskontowej, czyli niecałe 1,4 proc.). Spłata rozpoczyna się dopiero dwa lata po zakończeniu studiów. Może być także umorzona w części lub całości (w związku z bardzo dobrymi wynikami w nauce, złą sytuacją finansową lub problemami zdrowotnymi). Termin składania wniosku o kredyt studencki upływa 15 listopada.
jak odzyskać swoje pieniądze

Jak odzyskać swoje pieniądze?

Pożyczanie Pieniędzy
Firma nie płaci pensji, były partner alimentów, a twój znajomy nie chce ci oddać pożyczki? Odzyskanie pieniędzy nie jest tak łatwe jakby się mogło wydawać, ale też nie jest niemożliwe. Warto pamiętać, by nie odwlekać tej sprawy w czasie, ponieważ im dłużej będziemy czekać, tym mniejsze szanse na to, że dostaniemy nasze pieniądze z powrotem. Poniżej znajdziecie przydatne wskazówki, które pomogą wam w rozwiązaniu tego problemu.
Pożyczka z parabanku – zalety i wady

Pożyczka z parabanku – zalety i wady

Kredyty i Pożyczki
„Chwilówka” może być kołem ratunkowym albo pętlą założoną na rodzinny budżet. Jeśli chcesz podreperować swoje finanse, dowiedz się, jak bezpiecznie korzystać z usług firm, które udzielają szybkich pożyczek. Po świętach nasze kieszenie i konta świecą zwykle pustkami. Tymczasem zbliżają się ferie, chcemy wyjechać na narty, kupić dziecku kombinezon... Skąd wziąć pieniądze? Wiele osób decyduje się w takiej sytuacji na szybką pożyczkę w parabanku. Czy warto to zrobić? Czasem tak, ale by uniknąć problemów, trzeba wiedzieć, czego możemy się po takich firmach spodziewać.
portfel

Jak upomnieć się o pieniądze?

Pożyczanie Pieniędzy
Często zdarza się, że twój przyjaciel przychodzi do Ciebie i prosi o pożyczenie pieniędzy. Jednak często nie śpieszy się on ze spłatą długu i długo musimy czekać na ich zwrot. Wszystko co możemy wówczas zrobić to delikatnie się upomnieć i cierpliwie czekać. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak to zrobić.
kredyt gotówkowy, najtańszy kredyt

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy w 2010 roku?

Budżet Domowy
Jeśli zastanawiasz się jaki jest najtańszy kredyt gotówkowy w 2010 roku- powinieneś skorzystać z rad fachowców. Kredyty gotówkowe z najniższym oprocentowaniem nie są bowiem łatwe do znalezienia.
długi finansowe

Jak radzić sobie z długami?

Pożyczanie Pieniędzy
Gdy nie wystarcza nam pieniędzy do przysłowiowego „pierwszego” - jesteśmy zmuszeni pożyczać pieniądze. Pożyczając nie mamy za co oddać i znów musimy pożyczać. Tak wpadamy w błędne koło, z którego trudno jest się wyrwać. Jak można sobie z tym poradzić? Dowiesz się czytając ten artykuł.
skąd wziąć pieniądze na własną firmę

Skąd wziąć pieniądze na własny biznes?

Kredyty i Pożyczki
Żeby mieć za co założyć jednoosobową firmę, wcale nie trzeba brać kredytu w banku! Korzystniejsze są pożyczki z instytucji samorządowych i urzędów pracy. W każdym województwie działają fundusze pożyczkowe. Pełna lista znajduje się na stronie internetowej Polskiego Związku Funduszy Pożyczkowych: www.pzfp.pl O taki fundusz na twoim terenie pytaj w urzędzie miasta i gminy, bo one są często udziałowcami funduszy pożyczkowych. Są to instytucje samorządowe wspierające przedsiębiorców na swoim terenie. Radzimy, jak uzyskać pożyczkę na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub rozkręcenie firmy.