tanie pożyczki dla studenckich firm

Pożyczki dla studenckich firm - czy warto z nich skorzystać?

Kredyty i Pożyczki
Ruszył już nowy państwowy program „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”. Jest on skierowany do absolwentów oraz studentów ostatniego roku studiów, którzy chcą otworzyć własne firmy i zaciągnąć na ten cel niskooprocentowane pożyczki. Wyjaśniamy na jakich warunkach można z niego skorzystać. A naprawdę warto. Program rusza na razie tylko w trzech województwach: małopolskim, mazowieckim i świętokrzyskim. Przy czym nie ma znaczenia, gdzie trwają lub zostały zakończone studia. Decydujące jest miejsce zarejestrowania i prowadzenia działalności gospodarczej.
Pożyczka z parabanku – zalety i wady

Pożyczka z parabanku – zalety i wady

Kredyty i Pożyczki
„Chwilówka” może być kołem ratunkowym albo pętlą założoną na rodzinny budżet. Jeśli chcesz podreperować swoje finanse, dowiedz się, jak bezpiecznie korzystać z usług firm, które udzielają szybkich pożyczek. Po świętach nasze kieszenie i konta świecą zwykle pustkami. Tymczasem zbliżają się ferie, chcemy wyjechać na narty, kupić dziecku kombinezon... Skąd wziąć pieniądze? Wiele osób decyduje się w takiej sytuacji na szybką pożyczkę w parabanku. Czy warto to zrobić? Czasem tak, ale by uniknąć problemów, trzeba wiedzieć, czego możemy się po takich firmach spodziewać.

Jak dostać kredyt bez umowy o pracę?

Kredyty i Pożyczki
Brak stałej umowy o pracę nie musi być przeszkodą w otrzymaniu w banku kredytu lub pożyczki. Jeśli ktoś pracuje na umowę o dzieło i na umowę zlecenie, może ubiegać się o pożyczkę gotówkową, karty kredytowe lub limity na koncie. Od formy uzyskiwania dochodów dla banków ważniejsza jest ich regularność, czyli to, by dochód był otrzymywany co miesiąc i by był on co najmniej równy minimalnej wysokości dochodu akceptowanego przez bank. Bank może poprosić klienta o udokumentowanie wysokości, regularności, a także ciągłości uzyskiwanego dochodu za ostatni okres, np. za ostatnie 12 miesięcy.
kredyt gotówkowy, najtańszy kredyt

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy w 2010 roku?

Budżet Domowy
Jeśli zastanawiasz się jaki jest najtańszy kredyt gotówkowy w 2010 roku- powinieneś skorzystać z rad fachowców. Kredyty gotówkowe z najniższym oprocentowaniem nie są bowiem łatwe do znalezienia.
kredyt hipoteczny

Jak wybrać najtańszy kredyt hipoteczny?

Kredyty i Pożyczki
Jak wybrać najtańszy kredyt hipoteczny? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób zamierzających kupić mieszkanie lub wybudować dom. Zadanie to nie dość, że nie jest łatwe, to do tego niezwykle istotne, gdyż kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem długoterminowym i jego skutki mogą mieć wpływ na miesięczne wydatki przez kilkadziesiąt lat. Rynek kredytów hipotecznych w Polsce po kryzysie z drugiej połowy 2008 roku znów dynamicznie się rozwija. Banki ponownie prześcigają się w zarówno w reklamach jak i różnego typu promocjach czy upominkach do kredytów i choć należy tu uczciwie przyznać, że obecnie kredyty hipoteczne są najtańsze od ponad trzech lat to różnice między poszczególnym bankami mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych na opłatach początkowych oraz kilkuset złotych na ratach kredytu. Aby wybrać najtańszy kredyt hipoteczny trzeba zwrócić uwagę na najważniejsze koszty, które są z nim związane. Są to:
własny dom

Jak zmniejszyć ratę kredytu hipotecznego?

Kredyty i Pożyczki
Jak zmniejszyć ratę kredytu hipotecznego? Czy to w ogóle możliwe i jak się do tego zabrać? Wielu z nas spłacających kredyty hipoteczne na pewno nie jeden raz nad tym się zastanawiało spoglądając na najbliższy harmonogram spłat czy reklamy kredytów. Czy można coś zrobić aby rata kredytu była mniejsza? Oczywiście jest to możliwe, a miesięczne oszczędności mogą sięgnąć kilkuset złotych i choć wymaga to nierzadko wielu formalności, czasu oraz wiedzy to z całą pewnością gra jest warta świeczki. Co można zatem zrobić?
Karty kredytowe

Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Kredyty i Pożyczki
Zdolność kredytowa w bankach spada systematycznie od kilkunastu miesięcy. Obecnie jest o kilkadziesiąt tysięcy złotych niższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, a będzie jeszcze mniejsza w związku z planowanymi zmianami w rekomendacji „S”, które mają być wprowadzone do końca grudnia 2011r. Powyższe zmiany w polityce kredytowej banków spowodowały, że wiele osób musi znaleźć możliwość zwiększenia dostępnej kwoty kredytu. Poniżej kilka sposobów jak to zrobić.
Kredyt finansowy

Jak wybrać kredyt refinansowy?

Kredyty i Pożyczki
Kredyt refinansowy polega na spłacie obecnego kredytu hipotecznego ze środków uzyskanych z nowego kredytu. Dzięki refinansowaniu kredytu można zaoszczędzić nawet do 50% odsetek w całym okresie spłaty. Aby tak się stało kredyt refinansowy musi mieć przede wszystkim niższą marżę niż dotychczasowy kredyt. Marże kredytów refinansowych mogą być dwu lub nawet trzykrotnie niższe niż marża kredytu który spłacamy obecnie. Dzieje się tak nie koniecznie dlatego, że przy poprzednim kredycie popełniliśmy błąd decydując się dany bank. Dużo więcej zależy od tego w jakim czasie zaciągaliśmy kredyt - czy był to okres kiedy banki bardzo chętnie tanio udzielały kredytów hipotecznych jak choćby od 2005 roku do połowy 2008 roku, czy też okres kiedy o kredyt było bardzo trudno, kiedy kredyty były drogie i kiedy bardziej liczyło się to czy w ogóle otrzymamy kredyt hipoteczny niż to na jakich warunkach będzie on przyznany. Z tą druga sytuacją mieliśmy do czynienia od drugiej połowy 2008 roku do 2010 roku i jeżeli w tym okresie zaciągaliśmy kredyt mieszkaniowy to dużo możemy zyskać decydując się na jego refinansowanie w tym momencie. Aby refinansowanie było najbardziej opłacalne musimy zwrócić uwagę na poniższe kwestie:
Kłopoty z kredytami - co możemy zrobić

Kłopoty z kredytami - co możemy zrobić?

Kredyty i Pożyczki
Co może ci ułatwić wzięcie pożyczki, a co sprawi, że stracisz na nią szansę? Podpowiadamy, w jaki sposób odnaleźć się w gąszczu bankowych przepisów i na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę. Banki, które pożyczają nam pieniądze, potrafią dochodzić swoich praw bardzo skutecznie. Warto wziąć z nich przykład oraz – równie skutecznie – zadbać o swoje sprawy. Żeby to zrobić, musimy jednak wiedzieć, w jakiej sytuacji taka walka ma sens, a w jakiej lepiej nie tracić na nią energii.
parabanki - czy okłamują nas w reklamach

Parabanki - czy okłamują nas w reklamach?

Kredyty i Pożyczki
Ich reklamy są w prasie, na przystankach, autobusach i ulotkach zostawianych w blokach. Wszystko po to, by przyciągnąć klientów i pożyczyć im pieniądze na lichwiarski procent – nawet 5000 proc. w skali roku! Jednak w większości przypadków reklamy firm parabankowych kłamią. Dowodzi tego raport opublikowany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Skontrolowane parabanki posługują się bardzo podobnymi hasłami, a czasami wręcz identycznymi. Najczęściej proponują pożyczki bez BIK (9 firm), sugerując pewność pożyczenia pieniędzy.